Mistrzostwa Europy w Szermierce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Szermierce 2014
2013 2015
Organizator Europejska Konfederacja Szermiercza
Szczegóły turnieju
Gospodarz Strasburg,  Francja
Termin 7–14 czerwca
Edycja 27.
Liczba zawodników 378
Liczba drużyn 37
Mistrzowie
floret Wielka Brytania James-Andrew Davis
Włochy Elisa Di Francisca
szabla Rosja Aleksiej Jakimienko
Ukraina Olha Charłan
szpada Węgry András Rédli
Włochy Bianca Del Carretto
floret druż.  Francja
 Włochy
szabla druż.  Włochy
 Rosja
szpada druż.  Szwajcaria
 Rumunia
Strona internetowa

Mistrzostwa Europy w Szermierce 2014 – 27. edycja mistrzostw Europy odbyła się w hali Rhénus Sport w Strasburgu (Francja) w dniach 7–14 czerwca 2014.

Program[edytuj | edytuj kod]

 ●  Ceremonia otwarcia  ●  Finał  ●  Ceremonia zamknięcia
Czerwiec 7 8 9 10 11 12 13 14 T
Ceremonie
Floret indywidualnie mężczyźni kobiety 2
Floret drużynowo mężczyźni kobiety 2
Szabla indywidualnie kobiety mężczyźni 2
Szabla drużynowo kobiety mężczyźni 2
Szpada indywidualnie mężczyźni kobiety 2
Szpada drużynowo mężczyźni kobiety 2
Medale 1 1 2 2 1 1 2 2 12

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Gold medal europe.svg Silver medal europe.svg Bronze medal europe.svg Razem
1  Włochy 4 3 3 10
2  Rosja 2 6 4 12
3  Francja 1 2 4 6
4  Rumunia 1 0 1 2
 Szwajcaria 1 0 1 2
 Ukraina 1 0 1 2
 Węgry 1 0 1 2
8  Wielka Brytania 1 0 0 1
9  Hiszpania 0 1 0 1
10  Niemcy 0 0 2 2
11  Grecja 0 0 1 1

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Floret
Wielka Brytania James-Andrew Davis Rosja Aleksiej Czeriemisinow Niemcy Peter Joppich
Francja Erwann Le Péchoux
 Francja
Erwann Le Péchoux
Enzo Lefort
Julien Mertine
Vincent Simon
 Włochy
Valerio Aspromonte
Giorgio Avola
Andrea Baldini
Andrea Cassarà
 Rosja
Aleksiej Czeriemisinow
Renal Ganiejew
Dmitrij Rigin
Timur Safin
Szabla
Rosja Aleksiej Jakimienko Rosja Wieniamin Rieszetnikow Węgry Csanád Gémesi
Rosja Kamil Ibragimow
 Włochy
Enrico Berrè
Luigi Miracco
Diego Occhiuzzi
Luigi Samele
 Rosja
Kamil Ibragimow
Aleksiej Jakimienko
Ilja Motorin
Wieniamin Rieszetnikow
 Niemcy
Max Hartung
Richard Hübers
Matyas Szabo
Benedikt Wagner
Szpada
Węgry András Rédli Włochy Paolo Pizzo Szwajcaria Max Heinzer
Francja Jean-Michel Lucenay
 Szwajcaria
Peer Borsky
Max Heinzer
Fabian Kauter
Benjamin Steffen
 Hiszpania
José Luis Abajo
Miguel Moratilla
Yulen Pereira
Pau Rosello
 Rosja
Anton Awdiejew
Siergiej Bida
Siergiej Chodos
Pawieł Suchow

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Gold medal europe.svg Złoto Silver medal europe.svg Srebro Bronze medal europe.svg Brąz
Floret
Włochy Elisa Di Francisca Włochy Martina Batini Rosja Julija Biriukowa
Włochy Valentina Vezzali
 Włochy
Martina Batini
Elisa Di Francisca
Arianna Errigo
Valentina Vezzali
 Rosja
Julija Biriukowa
Inna Dierigłazowa
Diana Jakowlewa
Łarisa Korobiejnikowa
 Francja
Gaëlle Gebet
Astrid Guyart
Corinne Maîtrejean
Ysaora Thibus
Szabla
Ukraina Olha Charłan Rosja Jekatierina Djaczenko Włochy Rossella Gregorio
Grecja Vassiliki Vougiouka
 Rosja
Jekatierina Djaczenko
Dina Galiakbarowa
Jana Jegorian
Sofja Wielika
 Francja
Cécilia Berder
Saoussen Boudiaf
Manon Brunet
Charlotte Lembach
 Ukraina
Olha Charłan
Hałyna Pundyk
Ołena Woronina
Olha Żownir
Szpada
Włochy Bianca Del Carretto Francja Marie-Florence Candassamy Rumunia Simona Gherman
Francja Joséphine Jacques-André-Coquin
 Rumunia
Ana Maria Brânză
Simona Gherman
Simona Pop
Maria Udrea
 Rosja
Tatjana Gudkowa
Wioletta Kołobowa
Lubow Szutowa
Jana Zwieriewa
 Włochy
Bianca Del Carretto
Rossella Fiamingo
Mara Navarria
Francesca Quondamcarlo

Skład reprezentacji Polski[edytuj | edytuj kod]

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

floret[edytuj | edytuj kod]

  • Michał Majewski (AZS AWF Warszawa) – odpadł w 1/8 finału
  • Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – odpadł w 1/16 finału
  • Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – odpadł w 1/16 finału
  • Leszek Rajski (Wrocławianie) – odpadł w 1/32 finału
    • drużyna (Glonek, Kawiecki, Majewski, Rajski) – zajęła 4. miejsce

szabla[edytuj | edytuj kod]

  • Mikołaj Grzegorek (UKS Victor Warszawa) – odpadł w 1/16 finału
  • Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) – odpadł w 1/16 finału
  • Daniel Olejnik (AZS AWF Warszawa) – odpadł w 1/32 finału
  • Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec) – odpadł w 1/32 finału
    • drużyna (Grzegorek, Olejnik, Skrodzki, Skubiszewski) – zajęła 12. miejsce

szpada[edytuj | edytuj kod]

  • Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) – odpadł w 1/16 finału
  • Michał Adamek (AZS AWF Wrocław) – odpadł w 1/32 finału
  • Marcel Baś (Krakowski Klub Szermierzy) – odpadł w 1/32 finału
  • Krzysztof Mikołajczak (St. Szerm. Legia Warszawa) – odpadł w 1/32 finału
    • drużyna (Adamek, Baś, Mikołajczak, Zawrotniak) – zajęła 12. miejsce

kobiety[edytuj | edytuj kod]

floret[edytuj | edytuj kod]

szabla[edytuj | edytuj kod]

szpada[edytuj | edytuj kod]

  • Dominika Mosler (Górnik Radlin) – odpadła w 1/16 finału
  • Ewa Nelip (AZS AWF Warszawa) – odpadła w 1/16 finału
  • Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) – odpadła w 1/16 finału
  • Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa) – odpadła w 1/16 finału
    • drużyna (Mosler, Nelip, Piekarska, Stroka) – zajęła 6. miejsce

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

9 czerwca

Lp. Państwo Zawodnik
1.  Wielka Brytania James-Andrew Davis
2.  Rosja Aleksiej Czeriemisinow
3.  Niemcy Peter Joppich
3.  Francja Erwann Le Péchoux
5.  Czechy Alexander Choupenitch
5.  Izrael Tomer Or
7.  Włochy Giorgio Avola
8.  Ukraina Klod Yunes
...
13.  Polska Michał Majewski
20.  Polska Radosław Glonek
30.  Polska Paweł Kawiecki
37.  Polska Leszek Rajski
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Ukraina Klod Yunes  4
 Francja Erwann Le Péchoux  15  
 Francja Erwann Le Péchoux  9
   Rosja Aleksiej Czeriemisinow  15  
 Włochy Giorgio Avola  12
 Rosja A. Czeriemisinow  14  
 Rosja Aleksiej Czeriemisinow  11
   Wielka Brytania James-Andrew Davis  15
 Izrael Tomer Or  3
 Niemcy Peter Joppich  15  
 Wielka Brytania James-Andrew Davis  15
   Niemcy Peter Joppich  8  
 Wielka Brytania J.-A. Davis  15
 Czechy Alexander Choupenitch  13  


Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Włochy
 wolny los  
  Włochy 45
    Węgry 21  
  Węgry 45
  Ukraina 37  
  Włochy 45
    Polska 39  
  Polska 45
  Turcja 12  
  Polska 45
    Niemcy 35  
  Hiszpania 27
  Niemcy 45  
  Włochy 41
    Francja 45
  Rosja 45
  Rumunia 21  
  Rosja 45
    Wielka Brytania 42  
  Białoruś 39
  Wielka Brytania 44  
  Rosja 35
    Francja 45   Mecz o 3. miejsce
  Austria 39
  Czechy 45  
  Czechy 27   Polska 28
    Francja 45     Rosja 45
 wolny los
  Francja  


Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

10 czerwca

Lp. Państwo Zawodnik
1.  Rosja Aleksiej Jakimienko
2.  Rosja Wieniamin Rieszetnikow
3.  Węgry Csanád Gémesi
3.  Rosja Kamil Ibragimow
5.  Włochy Diego Occhiuzzi
6.  Francja Nicolas Rousset
7.  Włochy Enrico Berrè
8.  Niemcy Richard Hübers
...
24.  Polska Adam Skrodzki
30.  Polska Mikołaj Grzegorek
39.  Polska Damian Skubiszewski
41.  Polska Daniel Olejnik
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Włochy Enrico Berrè  13
 Rosja Aleksiej Jakimienko  15  
 Rosja Aleksiej Jakimienko  15
   Rosja Kamil Ibragimow  11  
 Włochy Diego Occhiuzzi  10
 Rosja Kamil Ibragimow  15  
 Rosja Aleksiej Jakimienko  15
   Rosja Wieniamin Rieszetnikow  11
 Niemcy Richard Hübers  9
 Rosja Wieniamin Rieszetnikow  15  
 Rosja Wieniamin Rieszetnikow  15
   Węgry Csanád Gémesi  12  
 Węgry Csanád Gémesi  15
 Francja Nicolas Rousset  13  


Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

14 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Rosja
 wolny los  
  Rosja 45
    Ukraina 34  
  Polska 44
  Ukraina 45  
  Rosja 45
    Białoruś 40  
  Białoruś 45
  Gruzja 39  
  Białoruś 45
    Rumunia 41  
 wolny los
  Rumunia  
  Rosja 44
    Włochy 45
  Niemcy
 wolny los  
  Niemcy 45
    Węgry 42  
  Hiszpania 34
  Węgry 45  
  Niemcy 44
    Włochy 45   Mecz o 3. miejsce
  Francja 45
  Wielka Brytania 41  
  Francja 43   Białoruś 35
    Włochy 45     Niemcy 45
 wolny los
  Włochy  


Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

7 czerwca

Lp. Państwo Zawodnik
1.  Węgry András Rédli
2.  Włochy Paolo Pizzo
3.  Szwajcaria Max Heinzer
3.  Francja Jean-Michel Lucenay
5.  Rosja Anton Awdiejew
6.  Francja Ulrich Robeiri
7.  Rosja Siergiej Chodos
8.  Ukraina Ihor Rejzlin
...
25.  Polska Radosław Zawrotniak
36.  Polska Krzysztof Mikołajczak
43.  Polska Marcel Baś
53.  Polska Michał Adamek
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Francja Jean-Michel Lucenay  15
 Ukraina Ihor Rejzlin  7  
 Francja Jean-Michel Lucenay  11
   Włochy Paolo Pizzo  15  
 Rosja Anton Awdiejew  14
 Włochy Paolo Pizzo  15  
 Włochy Paolo Pizzo  8
   Węgry András Rédli  15
 Węgry András Rédli  9
 Francja Ulrich Robeiri  8  
 Węgry András Rédli  15
   Szwajcaria Max Heinzer  14  
 Szwajcaria Max Heinzer  15
 Rosja Siergiej Chodos  7  


Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

11 czerwca

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
                                     
  Węgry  
 wolny los  
    Węgry 45  
    Holandia 32  
  Holandia 45
  Szwecja 27  
    Węgry 32  
    Rosja 45  
  Niemcy  
 wolny los  
    Niemcy 32
    Rosja 33  
 wolny los
  Rosja  
    Rosja 37  
    Hiszpania 43  
  Polska  
 wolny los  
    Polska 41
    Hiszpania 45  
 wolny los
  Hiszpania  
    Hiszpania 44
    Francja 43  
  Finlandia  
 wolny los  
    Finlandia 32
    Francja 45  
 wolny los
  Francja  
  Hiszpania 34
  Szwajcaria 45
  Ukraina  
 wolny los  
    Ukraina 45  
    Rumunia 27  
 wolny los
  Rumunia  
    Ukraina 19  
    Estonia 13  
  Estonia  
 wolny los  
    Estonia 45
    Włochy 37  
 wolny los
  Włochy  
    Ukraina 34
    Szwajcaria 35  
  Czechy  
 wolny los  
    Czechy 27
    Izrael 45  
 wolny los
  Izrael  
    Izrael 32
    Szwajcaria 30  
  Dania  
 wolny los  
    Dania 26
    Szwajcaria 30  
 wolny los
  Szwajcaria  
  Mecz o 3. miejsce
     
  Rosja 45
  Ukraina 44


Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Floret indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

10 czerwca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.  Włochy Elisa Di Francisca
2.  Włochy Martina Batini
3.  Rosja Julija Biriukowa
3.  Włochy Valentina Vezzali
5.  Niemcy Carolin Golubytskyi
6.  Włochy Arianna Errigo
7.  Niemcy Anne Sauer
8.  Rosja Łarisa Korobiejnikowa
...
12.  Polska Marta Łyczbińska
17.  Polska Hanna Łyczbińska
18.  Polska Martyna Synoradzka
27.  Polska Karolina Chlewińska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Niemcy Carolin Golubytskyi  7
 Włochy Valentina Vezzali  8  
 Włochy Valentina Vezzali  3
   Włochy Elisa Di Francisca  15  
 Niemcy Anne Sauer  10
 Włochy Elisa Di Francisca  15  
 Włochy Elisa Di Francisca  15
   Włochy Martina Batini  5
 Włochy Arianna Errigo  13
 Rosja Julija Biriukowa  15  
 Rosja Julija Biriukowa  12
   Włochy Martina Batini  15  
 Włochy Martina Batini  15
 Rosja Łarisa Korobiejnikowa  10  


Floret drużynowo[edytuj | edytuj kod]

18 czerwca

Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
  Włochy 45
  Rumunia 16  
  Włochy 45
    Polska 23  
  Węgry 30
  Polska 45  
  Włochy 45
    Rosja 44
  Francja 45
  Niemcy 43  
  Francja 26 Mecz o 3. miejsce
    Rosja 45  
  Ukraina 35   Polska 38
  Rosja 41     Francja 45


Szabla indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

9 czerwca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.  Ukraina Olha Charłan
2.  Rosja Jekatierina Djaczenko
3.  Włochy Rossella Gregorio
3.  Grecja Vassiliki Vougiouka
5.  Francja Manon Brunet
6.  Rosja Jana Jegorian
7.  Niemcy Anna Limbach
8.  Polska Aleksandra Socha
...
10.  Polska Matylda Ostojska
23.  Polska Małgorzata Kozaczuk
31.  Polska Katarzyna Kędziora
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Grecja Vassiliki Vougiouka  15
 Polska Aleksandra Socha  8  
 Grecja Vassiliki Vougiouka  11
   Rosja Jekatierina Djaczenko  15  
 Rosja Jekatierina Djaczenko  15
 Francja Manon Brunet  7  
 Rosja Jekatierina Djaczenko  12
   Ukraina Olha Charłan  15
 Rosja Jana Jegorian  8
 Ukraina Olha Charłan  15  
 Ukraina Olha Charłan  15
   Włochy Rossella Gregorio  8  
 Włochy Rossella Gregorio  15
 Niemcy Anna Limbach  10  


Szabla drużynowo[edytuj | edytuj kod]

13 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Rosja
 wolny los  
  Rosja 45
    Niemcy 32  
  Niemcy 45
  Azerbejdżan 43  
  Rosja 45
    Węgry 41  
  Węgry
 wolny los  
  Węgry 45
    Polska 43  
 wolny los
  Polska  
  Rosja 45
    Francja 43
  Włochy
 wolny los  
  Włochy 40
    Francja 45  
 wolny los
  Francja  
  Francja 45
    Ukraina 30   Mecz o 3. miejsce
  Hiszpania
 wolny los  
  Hiszpania 43   Węgry 29
    Rosja 45     Ukraina 45
 wolny los
  Ukraina  


Szpada indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

8 czerwca

Lp. Państwo Zawodniczka
1.  Włochy Bianca Del Carretto
2.  Francja Marie-Florence Candassamy
3.  Rumunia Simona Gherman
3.  Francja Joséphine Jacques-André-Coquin
5.  Węgry Emese Szász
6.  Rosja Lubow Szutowa
7.  Rosja Jana Zwieriewa
8.  Ukraina Jana Szemiakina
...
17.  Polska Małgorzata Stroka
20.  Polska Ewa Nelip
22.  Polska Dominika Mosler
26.  Polska Magdalena Piekarska
Ćwierćfinały Półfinały Finał
                   
       
 Francja J. Jacques-André-Coquin  15
 Rosja Jana Zwieriewa  11  
 Francja J. Jacques-André-Coquin  13
   Włochy Bianca Del Carretto  15  
 Węgry Emese Szász  9
 Włochy Bianca Del Carretto  15  
 Włochy Bianca Del Carretto  15
   Francja Marie-Florence Candassamy  12
 Rumunia Simona Gherman  15
 Ukraina Jana Szemiakina  14  
 Rumunia Simona Gherman  9
   Francja M.F. Candassamy  15  
 Rosja Lubow Szutowa  11
 Francja M.F. Candassamy  15  


Szpada drużynowo[edytuj | edytuj kod]

12 czerwca

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
  Rosja
 wolny los  
  Rosja 34
    Polska 33  
  Polska 45
  Szwecja 40  
  Rosja 43
    Estonia 31  
  Francja 43
  Szwajcaria 45  
  Szwajcaria 23
    Estonia 45  
  Czechy 21
  Estonia 45  
  Rosja 34
    Rumunia 38
  Węgry 45
  Izrael 36  
  Węgry 26
    Włochy 34  
  Finlandia 29
  Włochy 45  
  Włochy 24
    Rumunia 29   Mecz o 3. miejsce
  Ukraina 16
  Niemcy 15  
  Ukraina 31   Estonia 42
    Rumunia 45     Włochy 45
 wolny los
  Rumunia  


Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]