Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2007 - czwórka bez sternika mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2007
Czwórka bez sternika mężczyzn
Złoty medal  Czechy
Michal Horváth
Jan Gruber
Milan Bruncvík
Karel Neffe


Srebrny medal  Niemcy
Fokke Beckmann
Richard Schmidt
Sebastian Schmidt
Kristof Wilke


Brązowy medal  Grecja
Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis

Czwórka bez sternika mężczyzn (M4-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2007 w Poznaniu między 21 a 23 września.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data
21 września 2007 Eliminacje
22 września 2007 Repasaże
23 września 2007 Finał B
Finał A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Najlepsza osada z każdego biegu awansowała bezpośrednio do finału. Pozostałe czwórki automatycznie zostały zakwalifikowane do repasaży.

Bieg 1[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih
 Słowenia 6:09,87 Q
2. Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:18,76
3. Nenad Ninković
Čedomir Nikitović
Goran Todorović
Jovan Popović
 Serbia 6:21,85
4. Roberto Rodrigues
Paulo Quesado
Julio Seixo
Bruno Amorim
 Portugalia 6:22,67
5. Mykoła Mychalczuk
Kostiantyn Pronenko
Bohdan Perepeczaj
Andrij Kozyr
 Ukraina 6:23,07
6. Juraj Gajdošík
Richard Korec
Pavol Kuhajda
Pavel Lackovič
 Słowacja 6:46,16

Bieg 2[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. Michal Horváth
Jan Gruber
Milan Bruncvík
Karel Neffe
 Czechy 6:11,51 Q
2. Fokke Beckmann
Richard Schmidt
Sebastian Schmidt
Kristof Wilke
 Niemcy 6:12,94
3. Łukasz Kardas
Dominik Kubiak
Patryk Brzeziński
Dawid Pacześ
 Polska 6:18,27
4. Ulrik Romme
Asbjørn Levring
Anders Hansen
Christian Mølvig
 Dania 6:20,46
5. Oleg Semionov
Vygantas Viršilas
Valdas Varasinskas
Saulius Ritter
 Litwa 6:30,74
6. Florin Lauric
Cristian Sirbu
Ioan Mihaila
Valentin Piticariu
 Rumunia 6:39,52

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Do finału awansowały dwie najlepsze czwórki z każdego repasażu. Pozostała osady wzięły udział w finale B.

Repasaż 1[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:10,15 Q
2. Łukasz Kardas
Dominik Kubiak
Patryk Brzeziński
Dawid Pacześ
 Polska 6:11,69 Q
3. Roberto Rodrigues
Paulo Quesado
Julio Seixo
Bruno Amorim
 Portugalia 6:13,10
4. Oleg Semionov
Vygantas Viršilas
Valdas Varasinskas
Saulius Ritter
 Litwa 6:31,65
5. Juraj Gajdošík
Richard Korec
Pavol Kuhajda
Pavel Lackovič
 Słowacja 7:50,65

Repasaż 2[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. Fokke Beckmann
Richard Schmidt
Sebastian Schmidt
Kristof Wilke
 Niemcy 6:09,88 Q
2. Nenad Ninković
Čedomir Nikitović
Goran Todorović
Jovan Popović
 Serbia 6:13,08 Q
3. Ulrik Romme
Asbjørn Levring
Anders Hansen
Christian Mølvig
 Dania 6:14,18
4. Mykoła Mychalczuk
Kostiantyn Pronenko
Bohdan Perepeczaj
Andrij Kozyr
 Ukraina 6:23,52
5. Florin Lauric
Cristian Sirbu
Ioan Mihaila
Valentin Piticariu
 Rumunia 6:32,45

Finały[edytuj | edytuj kod]

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas
1. Ulrik Romme
Asbjørn Levring
Anders Hansen
Christian Mølvig
 Dania 6:18,00
2. Mykoła Mychalczuk
Kostiantyn Pronenko
Bohdan Perepeczaj
Andrij Kozyr
 Ukraina 6:22,68
3. Roberto Rodrigues
Paulo Quesado
Julio Seixo
Bruno Amorim
 Portugalia 6:23,27
4. Oleg Semionov
Vygantas Viršilas
Valdas Varasinskas
Saulius Ritter
 Litwa 6:25,87
5. Florin Lauric
Cristian Sirbu
Ioan Mihaila
Valentin Piticariu
 Rumunia 6:34,98
6. Juraj Gajdošík
Richard Korec
Pavol Kuhajda
Pavel Lackovič
 Słowacja 6:38,71

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. Michal Horváth
Jan Gruber
Milan Bruncvík
Karel Neffe
 Czechy 6:10,38 Gold medal europe.svg
2. Fokke Beckmann
Richard Schmidt
Sebastian Schmidt
Kristof Wilke
 Niemcy 6:12,48 Silver medal europe.svg
3. Janis Tsilis
Jorgos Dzialas
Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:13,50 Bronze medal europe.svg
4. Łukasz Kardas
Dominik Kubiak
Patryk Brzeziński
Dawid Pacześ
 Polska 6:21,01
5. Nenad Ninković
Čedomir Nikitović
Goran Todorović
Jovan Popović
 Serbia 6:23,56
6. Tomaž Pirih
Rok Rozman
Rok Kolander
Miha Pirih
 Słowenia 9:05,51

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]