Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - ósemka kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Rumunia
Constanţa Burcică
Ana Maria Apachiței
Rodica Șerban
Eniko Barabas
Camelia Lupascu
Ioana Papuc
Simona Mușat-Strimbeschi
Doina Ignat
Teodora Stoica
Srebro Drugie miejsce  Wielka Brytania
Jo Cook
Vicky Myers
Georgina Menheneott
Emily Taylor
Rachel Loveridge
Kirsty Myles
Lindsey Maguire
Hannah Elsy
Rebecca Dowbiggin
Brąz Trzecie miejsce  Białoruś
Aliza Klimowicz
Wolha Maroz
Kaciaryna Jarmolicz
Hanna Nachajewa
Natalla Helach
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Taciana Kuchta
Julija Biczyk
Nastassia Kaciaszowa
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Ósemka kobiet (W8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Wyścig pokazowy
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Rumunia
Constanţa Burcică
Ana Maria Apachiței
Rodica Șerban
Eniko Barabas
Camelia Lupascu
Ioana Papuc
Simona Mușat-Strimbeschi
Doina Ignat
Teodora Stoica
 Wielka Brytania
Jo Cook
Vicky Myers
Georgina Menheneott
Emily Taylor
Rachel Loveridge
Kirsty Myles
Lindsey Maguire
Hannah Elsy
Rebecca Dowbiggin
 Białoruś
Aliza Klimowicz
Wolha Maroz
Kaciaryna Jarmolicz
Hanna Nachajewa
Natalla Helach
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Taciana Kuchta
Julija Biczyk
Nastassia Kaciaszowa

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Wyścig pokazowy[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1... → FA

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Constanţa Burcică
Ana Maria Apachiței
Rodica Șerban
Eniko Barabas
Camelia Lupascu
Ioana Papuc
Simona Mușat-Strimbeschi
Doina Ignat
Teodora Stoica
 Rumunia 6:10,37 FA
2 Jo Cook
Vicky Myers
Georgina Menheneott
Emily Taylor
Rachel Loveridge
Kirsty Myles
Lindsey Maguire
Hannah Elsy
Rebecca Dowbiggin
 Wielka Brytania 6:15,31 FA
3 Aliza Klimowicz
Wolha Maroz
Kaciaryna Jarmolicz
Hanna Nachajewa
Natalla Helach
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Taciana Kuchta
Julija Biczyk
Nastassia Kaciaszowa
 Białoruś 6:18,65 FA
4 Kateryna Moroz
Natalija Huba
Ołena Jaszna
Lubow Staszko
Switłana Nowyczenko
Tetiana Stekolszczykowa
Anna Koncewa
Anna Konotop
Tetiana Dudyk
 Ukraina 6:21,69 FA
5 Kamila Soćko
Marlena Ertman
Zuzanna Trzcińska
Magda Korczak
Kornelia Nitzler
Anna Jankowska
Kinga Kantorska
Joanna Leszczyńska
Paulina Górska
 Polska 6:23,19 FA
6 Cleonice Renzetti
Valeria Franzin
Veronica Pizzamus
Cristina Romiti
Sara Bertolasi
Gioia Sacco
Camilla Espana
Anna Bonciani
Serena Manetti
 Włochy 6:29,11 FA

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Constanţa Burcică
Ana Maria Apachiței
Rodica Șerban
Eniko Barabas
Camelia Lupascu
Ioana Papuc
Simona Mușat-Strimbeschi
Doina Ignat
Teodora Stoica
 Rumunia 6:10,22
Silver medal europe.svg Jo Cook
Vicky Myers
Georgina Menheneott
Emily Taylor
Rachel Loveridge
Kirsty Myles
Lindsey Maguire
Hannah Elsy
Rebecca Dowbiggin
 Wielka Brytania 6:12,46
Bronze medal europe.svg Aliza Klimowicz
Wolha Maroz
Kaciaryna Jarmolicz
Hanna Nachajewa
Natalla Helach
Wolha Szczarbaczenia-Żylska
Taciana Kuchta
Julija Biczyk
Nastassia Kaciaszowa
 Białoruś 6:22,79
4 Cleonice Renzetti
Valeria Franzin
Veronica Pizzamus
Cristina Romiti
Sara Bertolasi
Gioia Sacco
Camilla Espana
Anna Bonciani
Serena Manetti
 Włochy 6:25,75
5 Kamila Soćko
Marlena Ertman
Zuzanna Trzcińska
Magda Korczak
Kornelia Nitzler
Anna Jankowska
Kinga Kantorska
Joanna Leszczyńska
Paulina Górska
 Polska 6:26,00
6 Kateryna Moroz
Natalija Huba
Ołena Jaszna
Lubow Staszko
Switłana Nowyczenko
Tetiana Stekolszczykowa
Anna Koncewa
Anna Konotop
Tetiana Dudyk
 Ukraina 6:26,70

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]