Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - ósemka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Francja
Victor Bordereau
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Frédéric Doucet
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
Srebro Drugie miejsce  Rosja
Anton Zarucki
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Edgar Iwans
Aleksandr Kulesz
Dmitrij Rozinkiewicz
Władimir Wołodenkow
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
Brąz Trzecie miejsce  Polska
Sebastian Kosiorek
Michał Stawowski
Patryk Brzeziński
Piotr Buchalski
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Ósemka mężczyzn (M8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Francja
Victor Bordereau
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Frédéric Doucet
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
 Rosja
Anton Zarucki
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Edgar Iwans
Aleksandr Kulesz
Dmitrij Rozinkiewicz
Władimir Wołodenkow
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Polska
Sebastian Kosiorek
Michał Stawowski
Patryk Brzeziński
Piotr Buchalski
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sebastian Kasielke
Fokke Beckmann
Nils Menke
Max Bandel
Richard Schmidt
Marco Neumann
Martin Rückbrodt
Ruben Anemüller
Martin Sauer
 Niemcy 5:38,22 FA
2 Florin Lauric
Andrei Radion
Ionut Moisa
Andrei Timpau
Ionut Minea
Cristian Sirbu
Ionel Strungaru
Aurelian Stoica
Bogdan Codrici
 Rumunia 5:44,60 R
3 Charles Burkitt
Nathaniel Reilly-O’Donnell
Phil Turnham
Thomas Broadway
Marcus Bateman
James Orme
Tom Burton
Tom Wilkinson
Phelan Hill
 Wielka Brytania 5:46,17 R
4 Andrij Pryweda
Ołeksandr Pachomow
Iwan Bałandin
Mykoła Bałandin
Rusłan Piałkin
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Ołeksij Tarasenko
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:47,50 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Victor Bordereau
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Frédéric Doucet
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
 Francja 5:31,46 FA
2 Sebastian Kosiorek
Michał Stawowski
Patryk Brzeziński
Piotr Buchalski
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:37,98 R
3 Anton Zarucki
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Edgar Iwans
Aleksandr Kulesz
Dmitrij Rozinkiewicz
Władimir Wołodenkow
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:40,79 R
4 Ante Janjić
Alen Banovac
Josip Stojčević
Nikša Skelin
Vitomir Čavrlj
Marin Bogdan
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvije Petriško
 Chorwacja 6:08,12 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sebastian Kosiorek
Michał Stawowski
Patryk Brzeziński
Piotr Buchalski
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:50,70 FA
2 Anton Zarucki
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Edgar Iwans
Aleksandr Kulesz
Dmitrij Rozinkiewicz
Władimir Wołodenkow
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:52,30 FA
3 Ante Janjić
Alen Banovac
Josip Stojčević
Nikša Skelin
Vitomir Čavrlj
Marin Bogdan
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvije Petriško
 Chorwacja 5:52,62 FA
4 Charles Burkitt
Nathaniel Reilly-O’Donnell
Phil Turnham
Thomas Broadway
Marcus Bateman
James Orme
Tom Burton
Tom Wilkinson
Phelan Hill
 Wielka Brytania 5:53,22 FA
5 Florin Lauric
Andrei Radion
Ionut Moisa
Andrei Timpau
Ionut Minea
Cristian Sirbu
Ionel Strungaru
Aurelian Stoica
Bogdan Codrici
 Rumunia 5:54,26 FB
6 Andrij Pryweda
Ołeksandr Pachomow
Iwan Bałandin
Mykoła Bałandin
Rusłan Piałkin
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Ołeksij Tarasenko
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 6:04,82 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Florin Lauric
Andrei Radion
Ionut Moisa
Andrei Timpau
Ionut Minea
Cristian Sirbu
Ionel Strungaru
Aurelian Stoica
Bogdan Codrici
 Rumunia 5:41,00
2 Andrij Pryweda
Ołeksandr Pachomow
Iwan Bałandin
Mykoła Bałandin
Rusłan Piałkin
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Ołeksij Tarasenko
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:43,24

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Victor Bordereau
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Frédéric Doucet
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
 Francja 5:32,01
Silver medal europe.svg Anton Zarucki
Aleksandr Lebiediew
Roman Worotnikow
Edgar Iwans
Aleksandr Kulesz
Dmitrij Rozinkiewicz
Władimir Wołodenkow
Dienis Markiełow
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:32,76
Bronze medal europe.svg Sebastian Kosiorek
Michał Stawowski
Patryk Brzeziński
Piotr Buchalski
Wojciech Gutorski
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:33,11
4 Sebastian Kasielke
Fokke Beckmann
Nils Menke
Max Bandel
Richard Schmidt
Marco Neumann
Martin Rückbrodt
Ruben Anemüller
Martin Sauer
 Niemcy 5:36,02
5 Ante Janjić
Alen Banovac
Josip Stojčević
Nikša Skelin
Vitomir Čavrlj
Marin Bogdan
Igor Boraska
Branimir Vujević
Silvije Petriško
 Chorwacja 5:37,40
6 Charles Burkitt
Nathaniel Reilly-O’Donnell
Phil Turnham
Thomas Broadway
Marcus Bateman
James Orme
Tom Burton
Tom Wilkinson
Phelan Hill
 Wielka Brytania 5:39,95

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]