Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Włochy
Salvatore Amitrano
Fabrizio Gabriele
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
Srebro Drugie miejsce  Serbia
Veljko Urošević
Nenad Babović
Goran Nedeljković
Miloš Tomić
Brąz Trzecie miejsce  Czechy
Vlastimil Čabla
Vojtěch Bejblík
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (LM4-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Włochy
Salvatore Amitrano
Fabrizio Gabriele
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Serbia
Veljko Urošević
Nenad Babović
Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Czechy
Vlastimil Čabla
Vojtěch Bejblík
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Salvatore Amitrano
Fabrizio Gabriele
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 6:02,48 FA
2 Szymon Wiśniewski
Jerzy Kowalski
Mariusz Stańczuk
Łukasz Siemion
 Polska 6:05,95 R
3 Hakan Özcan
İsmail Özgür
Barbaros Gözütok
Murat Türker
 Turcja 6:08,23 R
4 Stephan Ertmer
Axel Kort
Samuel Garten
Robby Gerhardt
 Niemcy 6:15,12 R
5 Vlastimil Čabla
Vojtěch Bejblík
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:30,35 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Veljko Urošević
Nenad Babović
Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Serbia 6:02,59 FA
2 Ulrik Romme
Christian Mølvig
Jacob Barsøe
Ulrich Høgstedt
 Dania 6:05,26 R
3 Fabrice Moreau
Jérémy Pouge
Vincent Faucheux
Guillaume Raineau
 Francja 6:06,10 R
4 Alexander Chernikov
Dominik Sigl
Oliver Komaromy
Christian Rabel
 Austria 6:09,84 R
5 Ilja Aszczin
Walerij Saryczew
Aleksandr Sawkin
Aleksandr Ziuzin
 Rosja 6:10,04 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Fabrice Moreau
Jérémy Pouge
Vincent Faucheux
Guillaume Raineau
 Francja 6:20,71 FA
2 Ilja Aszczin
Walerij Saryczew
Aleksandr Sawkin
Aleksandr Ziuzin
 Rosja 6:21,42 FA
3 Szymon Wiśniewski
Jerzy Kowalski
Mariusz Stańczuk
Łukasz Siemion
 Polska 6:25,18 FB
4 Stephan Ertmer
Axel Kort
Samuel Garten
Robby Gerhardt
 Niemcy 6:27,24 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Vlastimil Čabla
Vojtěch Bejblík
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:26,53 FA
2 Hakan Özcan
İsmail Özgür
Barbaros Gözütok
Murat Türker
 Turcja 6:26,93 FA
3 Ulrik Romme
Christian Mølvig
Jacob Barsøe
Ulrich Høgstedt
 Dania 6:30,19 FB
4 Alexander Chernikov
Dominik Sigl
Oliver Komaromy
Christian Rabel
 Austria 6:36,84 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Ulrik Romme
Christian Mølvig
Jacob Barsøe
Ulrich Høgstedt
 Dania 6:05,51
2 Szymon Wiśniewski
Jerzy Kowalski
Mariusz Stańczuk
Łukasz Siemion
 Polska 6:07,05
3 Alexander Chernikov
Dominik Sigl
Oliver Komaromy
Christian Rabel
 Austria 6:07,66
4 Stephan Ertmer
Axel Kort
Samuel Garten
Robby Gerhardt
 Niemcy 6:09,68

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Salvatore Amitrano
Fabrizio Gabriele
Andrea Caianiello
Armando Dell’Aquila
 Włochy 5:58,92
Silver medal europe.svg Veljko Urošević
Nenad Babović
Goran Nedeljković
Miloš Tomić
 Serbia 6:02,31
Bronze medal europe.svg Vlastimil Čabla
Vojtěch Bejblík
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Czechy 6:04,92
4 Fabrice Moreau
Jérémy Pouge
Vincent Faucheux
Guillaume Raineau
 Francja 6:07,49
5 Hakan Özcan
İsmail Özgür
Barbaros Gözütok
Murat Türker
 Turcja 6:09,90
6 Ilja Aszczin
Walerij Saryczew
Aleksandr Sawkin
Aleksandr Ziuzin
 Rosja 6:10,94

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]