Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - czwórka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Ukraina
Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
Srebro Drugie miejsce  Rosja
Olga Samulenkowa
Łarisa Mierk
Oksana Dorodnowa
Julija Kalinowska
Brąz Trzecie miejsce  Rumunia
Ionelia Neacsu
Cristina Ilie
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Czwórka podwójna kobiet (W4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Wyścig pokazowy
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Ukraina
Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
 Rosja
Olga Samulenkowa
Łarisa Mierk
Oksana Dorodnowa
Julija Kalinowska
 Rumunia
Ionelia Neacsu
Cristina Ilie
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Wyścig pokazowy[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1... → FA

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
 Ukraina 6:25,60 FA
2 Olga Samulenkowa
Łarisa Mierk
Oksana Dorodnowa
Julija Kalinowska
 Rosja 6:28,61 FA
3 Birgit Pühringer
Christine Schönthaler
Lisa Farthofer
Magdalena Lobnig
 Austria 6:31,72 FA
4 Ionelia Neacsu
Cristina Ilie
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu
 Rumunia 6:33,73 FA
5 Rebekka Klemp
Sophie Dunsing
Julia Lepke
Lena Moebus
 Niemcy 6:33,75 FA
6 Donata Vištartaitė
Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
Vaida Arbočiūtė
 Litwa 7:11,95 FA

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Switłana Spiriuchowa
Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
Tetiana Kolesnikowa
 Ukraina 6:26,54
Silver medal europe.svg Olga Samulenkowa
Łarisa Mierk
Oksana Dorodnowa
Julija Kalinowska
 Rosja 6:28,20
Bronze medal europe.svg Ionelia Neacsu
Cristina Ilie
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu
 Rumunia 6:30,64
4 Rebekka Klemp
Sophie Dunsing
Julia Lepke
Lena Moebus
 Niemcy 6:36,30
5 Birgit Pühringer
Christine Schönthaler
Lisa Farthofer
Magdalena Lobnig
 Austria 6:37,65
6 Donata Vištartaitė
Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
Vaida Arbočiūtė
 Litwa 6:54,28

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]