Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Estonia
Allar Raja
Andrei Jämsä
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
Srebro Drugie miejsce  Niemcy
Markus Kuffner
Tim Bartels
Daniel Makowski
Rene Burmeister
Brąz Trzecie miejsce  Ukraina
Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Czwórka podwójna mężczyzn (M4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Estonia
Allar Raja
Andrei Jämsä
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
 Niemcy
Markus Kuffner
Tim Bartels
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Ukraina
Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Allar Raja
Andrei Jämsä
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
 Estonia 5:48,06 FA
2 Markus Kuffner
Tim Bartels
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Niemcy 5:50,82 R
3 Ante Kušurin
Hrvoje Jurina
Damir Martin
Mario Vekić
 Chorwacja 5:51,39 R
4 Siergiej Stogow
Aleksiej Swirin
Aleksandr Korniłow
Nikael Bikua-Mfantse
 Rosja 5:58,02 R
5 Tomáš Karas
Petr Vitásek
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 6:31,62 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko
 Ukraina 5:53,47 FA
2 Piotr Licznerski
Artur Śledzik
Karol Niziołek
Arnold Sobczak
 Polska 5:55,92 R
3 Kirył Lemiaszkiewicz
Walery Radziewicz
Paweł Szurmiej
Dzianis Surawiec
 Białoruś 6:02,36 R
4 Adrián Juhász
Dániel Szabó
Áron Kelemen
Domonkos Széll
 Węgry 6:13,81 R
5 Hans Christian Sørensen
Henrik Stephansen
Steffen Jensen
Rasmus Quist
 Dania 6:19,44 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Markus Kuffner
Tim Bartels
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Niemcy 6:09,66 FA
2 Siergiej Stogow
Aleksiej Swirin
Aleksandr Korniłow
Nikael Bikua-Mfantse
 Rosja 6:11,22 FA
3 Kirył Lemiaszkiewicz
Walery Radziewicz
Paweł Szurmiej
Dzianis Surawiec
 Białoruś 6:14,64 FB
4 Hans Christian Sørensen
Henrik Stephansen
Steffen Jensen
Rasmus Quist
 Dania 6:16,92 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Tomáš Karas
Petr Vitásek
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 6:09,95 FA
2 Ante Kušurin
Hrvoje Jurina
Damir Martin
Mario Vekić
 Chorwacja 6:10,66 FA
3 Piotr Licznerski
Artur Śledzik
Karol Niziołek
Arnold Sobczak
 Polska 6:11,94 FB
4 Adrián Juhász
Dániel Szabó
Áron Kelemen
Domonkos Széll
 Węgry 6:18,85 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Piotr Licznerski
Artur Śledzik
Karol Niziołek
Arnold Sobczak
 Polska 5:52,99
2 Hans Christian Sørensen
Henrik Stephansen
Steffen Jensen
Rasmus Quist
 Dania 5:54,31
3 Kirył Lemiaszkiewicz
Walery Radziewicz
Paweł Szurmiej
Dzianis Surawiec
 Białoruś 5:54,52
4 Adrián Juhász
Dániel Szabó
Áron Kelemen
Domonkos Széll
 Węgry 5:58,48

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Allar Raja
Andrei Jämsä
Tõnu Endrekson
Jüri Jaanson
 Estonia 5:45,75
Silver medal europe.svg Markus Kuffner
Tim Bartels
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Niemcy 5:47,75
Bronze medal europe.svg Serhij Hryń
Wołodymyr Pawłowśkyj
Ołeh Łykow
Serhij Biłouszczenko
 Ukraina 5:47,86
4 Tomáš Karas
Petr Vitásek
Jakub Hanák
David Jirka
 Czechy 5:52,77
5 Siergiej Stogow
Aleksiej Swirin
Aleksandr Korniłow
Nikael Bikua-Mfantse
 Rosja 5:56,07
6 Ante Kušurin
Hrvoje Jurina
Damir Martin
Mario Vekić
 Chorwacja 6:01,41

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]