Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - dwójka bez sternika mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Grecja
Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
Srebro Drugie miejsce  Serbia
Goran Jagar
Nikola Stojić
Brąz Trzecie miejsce  Francja
Jean-David Bernard
Laurent Cadot
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka bez sternika mężczyzn (M2-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Półfinały A/B
Sobota, 20 września 2008 Finał C
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Grecja
Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Serbia
Goran Jagar
Nikola Stojić
 Francja
Jean-David Bernard
Laurent Cadot

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jean-David Bernard
Laurent Cadot
 Francja 6:35,98 PA/B
2 Gáspár Vinkó
Béla Simon
 Węgry 6:43,87 PA/B
3 Andrej Pistotnik
Gregor Novak
 Słowenia 6:46,65 PA/B
4 Giorgi Sinataszwili
Erekle Ukleba
 Gruzja 7:07,32 R
5 Pedro Rodríguez Aragón
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 7:35,32 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:32,66 PA/B
2 Piotr Hojka
Jarosław Godek
 Polska 6:38,35 PA/B
3 Lorenzo Porzio
Andrea Palmisano
 Włochy 6:44,61 PA/B
4 Erik Brec
Petar Lovrić
 Chorwacja 7:06,15 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Goran Jagar
Nikola Stojić
 Serbia 6:40,72 PA/B
2 Siergiej Babajew
Roman Wiesiełkin
 Rosja 6:44,55 PA/B
3 Maximilian Reinelt
Christoph Zimmermann
 Niemcy 6:50,09 PA/B
4 Egemen Artık
Hasan Özcan
 Turcja 6:50,90 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Erik Brec
Petar Lovrić
 Chorwacja 7:00,61 PA/B
2 Egemen Artık
Hasan Özcan
 Turcja 7:07,49 PA/B
3 Pedro Rodríguez Aragón
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 7:14,77 PA/B
4 Giorgi Sinataszwili
Erekle Ukleba
 Gruzja 7:25,03 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jean-David Bernard
Laurent Cadot
 Francja 6:35,23 FA
2 Goran Jagar
Nikola Stojić
 Serbia 6:36,66 FA
3 Piotr Hojka
Jarosław Godek
 Polska 6:38,21 FA
4 Andrej Pistotnik
Gregor Novak
 Słowenia 6:39,30 FB
5 Maximilian Reinelt
Christoph Zimmermann
 Niemcy 6:54,09 FB
6 Egemen Artık
Hasan Özcan
 Turcja 7:01,91 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:36,17 FA
2 Siergiej Babajew
Roman Wiesiełkin
 Rosja 6:38,55 FA
3 Lorenzo Porzio
Andrea Palmisano
 Włochy 6:40,26 FA
4 Pedro Rodríguez Aragón
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 6:43,96 FB
5 Gáspár Vinkó
Béla Simon
 Węgry 6:46,00 FB
6 Erik Brec
Petar Lovrić
 Chorwacja 7:01,50 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Giorgi Sinataszwili
Erekle Ukleba
 Gruzja

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Gáspár Vinkó
Béla Simon
 Węgry 6:37,15
2 Erik Brec
Petar Lovrić
 Chorwacja 6:38,65
3 Andrej Pistotnik
Gregor Novak
 Słowenia 6:44,07
4 Egemen Artık
Hasan Özcan
 Turcja 6:46,95
5 Pedro Rodríguez Aragón
Noe Guzman Del Castillo
 Hiszpania 6:47,38
6 Maximilian Reinelt
Christoph Zimmermann
 Niemcy 6:47,62

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Jeorjos Tsiombanidis
Pawlos Gawriilidis
 Grecja 6:29,42
Silver medal europe.svg Goran Jagar
Nikola Stojić
 Serbia 6:31,21
Bronze medal europe.svg Jean-David Bernard
Laurent Cadot
 Francja 6:31,29
4 Lorenzo Porzio
Andrea Palmisano
 Włochy 6:35,72
5 Siergiej Babajew
Roman Wiesiełkin
 Rosja 6:39,86
6 Piotr Hojka
Jarosław Godek
 Polska 6:58,76

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]