Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - dwójka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Ukraina
Kateryna Tarasenko
Jana Dementiewa
Srebro Drugie miejsce  Polska
Magdalena Fularczyk
Natalia Madaj
Brąz Trzecie miejsce  Włochy
Gabriella Bascelli
Erika Bello
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka podwójna kobiet (W2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Ukraina
Kateryna Tarasenko
Jana Dementiewa
 Polska
Magdalena Fularczyk
Natalia Madaj
 Włochy
Gabriella Bascelli
Erika Bello

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Kateryna Tarasenko
Jana Dementiewa
 Ukraina 7:01,78 FA
2 Rumjana Nejkowa
Kristina Bonczewa
 Bułgaria 7:11,05 R
3 Kristina Stiller
Debbie Flood
 Wielka Brytania 7:14,01 R
4 Ioana Craciun
Maria Diana Bursuc
 Rumunia 7:15,44 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Magdalena Fularczyk
Natalia Madaj
 Polska 6:57,20 FA
2 Gabriella Bascelli
Erika Bello
 Włochy 6:59,33 R
3 Triantafyllia Kalampoka
Christina Giazitzidou
 Grecja 7:18,22 R
4 Donata Vištartaitė
Lina Šaltytė
 Litwa 7:44,64 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Gabriella Bascelli
Erika Bello
 Włochy 7:11,53 FA
2 Triantafyllia Kalampoka
Christina Giazitzidou
 Grecja 7:16,89 FA
3 Rumjana Nejkowa
Kristina Bonczewa
 Bułgaria 7:17,72 FA
4 Kristina Stiller
Debbie Flood
 Wielka Brytania 7:18,39 FA
5 Ioana Craciun
Maria Diana Bursuc
 Rumunia 7:18,79 FB
6 Donata Vištartaitė
Lina Šaltytė
 Litwa 7:22,23 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Ioana Craciun
Maria Diana Bursuc
 Rumunia 7:07,09
2 Donata Vištartaitė
Lina Šaltytė
 Litwa 7:07,50

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Kateryna Tarasenko
Jana Dementiewa
 Ukraina 6:55,95
Silver medal europe.svg Magdalena Fularczyk
Natalia Madaj
 Polska 6:57,33
Bronze medal europe.svg Gabriella Bascelli
Erika Bello
 Włochy 6:58,10
4 Triantafyllia Kalampoka
Christina Giazitzidou
 Grecja 7:07,80
5 Kristina Stiller
Debbie Flood
 Wielka Brytania 7:10,56
6 Rumjana Nejkowa
Kristina Bonczewa
 Bułgaria 7:11,72

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]