Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - dwójka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Francja
Julien Bahain
Julien Desprès
Srebro Drugie miejsce  Estonia
Vladimir Latin
Kaspar Taimsoo
Brąz Trzecie miejsce  Ukraina
Artem Morozow
Witalij Krywenko
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka podwójna mężczyzn (M2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Półfinały A/B
Sobota, 20 września 2008 Finał C
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Francja
Julien Bahain
Julien Desprès
 Estonia
Vladimir Latin
Kaspar Taimsoo
 Ukraina
Artem Morozow
Witalij Krywenko

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Julien Bahain
Julien Desprès
 Francja 6:19,75 PA/B
2 Vladimir Latin
Kaspar Taimsoo
 Estonia 6:22,00 PA/B
3 Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
 Białoruś 6:22,94 PA/B
4 Nicusor Ghebosu
Marius Luchian
 Rumunia 6:34,90 R
5 Gergely Orbán
László Szekér
 Węgry 6:53,35 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Michał Słoma
Wiktor Chabel
 Polska 6:20,17 PA/B
2 Martin Sinković
Valent Sinković
 Chorwacja 6:26,65 PA/B
3 Artem Morozow
Witalij Krywenko
 Ukraina 6:29,31 PA/B
4 Jan Špik
Luka Špik
 Słowenia 6:52,39 R
5 Tornike Sinataszwili
Giorgi Motiaszwili
 Gruzja 7:03,81 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jean Smerghetto
Luca Ghezzi
 Włochy 6:21,31 PA/B
2 Karl Schulze
Tim Grohmann
 Niemcy 6:24,78 PA/B
3 Charles Cousins
William Lucas
 Wielka Brytania 6:27,21 PA/B
4 Stergios Papachristos
Ilias Pappas
 Grecja 6:38,39 R
5 Gytis Ruzgys
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:42,26 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jan Špik
Luka Špik
 Słowenia 6:35,56 PA/B
2 Gytis Ruzgys
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:37,39 PA/B
3 Stergios Papachristos
Ilias Pappas
 Grecja 6:37,99 PA/B
4 Nicusor Ghebosu
Marius Luchian
 Rumunia 6:41,22 FC
5 Gergely Orbán
László Szekér
 Węgry 6:51,20 FC
6 Tornike Sinataszwili
Giorgi Motiaszwili
 Gruzja 7:06,39 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Julien Bahain
Julien Desprès
 Francja 6:17,58 FA
2 Artem Morozow
Witalij Krywenko
 Ukraina 6:17,78 FA
3 Michał Słoma
Wiktor Chabel
 Polska 6:17,92 FA
4 Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
 Białoruś 6:19,41 FB
5 Stergios Papachristos
Ilias Pappas
 Grecja 6:34,22 FB
6 Karl Schulze
Tim Grohmann
 Niemcy 7:07,35 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Martin Sinković
Valent Sinković
 Chorwacja 6:19,49 FA
2 Jean Smerghetto
Luca Ghezzi
 Włochy 6:19,90 FA
3 Vladimir Latin
Kaspar Taimsoo
 Estonia 6:20,33 FA
4 Charles Cousins
William Lucas
 Wielka Brytania 6:21,07 FB
5 Jan Špik
Luka Špik
 Słowenia 6:27,73 FB
6 Gytis Ruzgys
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:55,05 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nicusor Ghebosu
Marius Luchian
 Rumunia 6:31,34
2 Gergely Orbán
László Szekér
 Węgry 6:33,79
3 Tornike Sinataszwili
Giorgi Motiaszwili
 Gruzja 6:53,68

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jan Špik
Luka Špik
 Słowenia 6:21,35
2 Karl Schulze
Tim Grohmann
 Niemcy 6:21,51
3 Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
 Białoruś 6:29,10
4 Gytis Ruzgys
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:30,25
5 Charles Cousins
William Lucas
 Wielka Brytania 6:32,94
6 Stergios Papachristos
Ilias Pappas
 Grecja 6:37,54

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Julien Bahain
Julien Desprès
 Francja 6:16,92
Silver medal europe.svg Vladimir Latin
Kaspar Taimsoo
 Estonia 6:18,40
Bronze medal europe.svg Artem Morozow
Witalij Krywenko
 Ukraina 6:20,09
4 Michał Słoma
Wiktor Chabel
 Polska 6:20,67
5 Martin Sinković
Valent Sinković
 Chorwacja 6:26,16
6 Jean Smerghetto
Luca Ghezzi
 Włochy 6:30,16

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]