Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Grecja
Chrisi Biskidzi
Aleksandra Tsiawu
Srebro Drugie miejsce  Polska
Weronika Deresz
Ilona Mokronowska
Brąz Trzecie miejsce  Węgry
Zsófia Novák
Zsuzsanna Hajdú
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (LW2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Grecja
Chrisi Biskidzi
Aleksandra Tsiawu
 Polska
Weronika Deresz
Ilona Mokronowska
 Węgry
Zsófia Novák
Zsuzsanna Hajdú

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Chrisi Biskidzi
Aleksandra Tsiawu
 Grecja 7:11,48 FA
2 Laura Tibitanzl
Anja Noske
 Niemcy 7:16,56 R
3 Sniażana Ciszkiewicz
Hanna Bandarewicz
 Białoruś 7:19,68 R
4 Zsófia Novák
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:23,42 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Weronika Deresz
Ilona Mokronowska
 Polska 7:08,99 FA
2 Frances Fletcher
Andrea Dennis
 Wielka Brytania 7:19,63 R
3 Agnes Sperrer
Michaela Taupe-Traer
 Austria 7:25,56 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Laura Tibitanzl
Anja Noske
 Niemcy 7:26,59 FA
2 Agnes Sperrer
Michaela Taupe-Traer
 Austria 7:27,15 FA
3 Zsófia Novák
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:27,94 FA
4 Frances Fletcher
Andrea Dennis
 Wielka Brytania 7:28,49 FA
5 Sniażana Ciszkiewicz
Hanna Bandarewicz
 Białoruś 7:31,18 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sniażana Ciszkiewicz
Hanna Bandarewicz
 Białoruś

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Chrisi Biskidzi
Aleksandra Tsiawu
 Grecja 7:02,71
Silver medal europe.svg Weronika Deresz
Ilona Mokronowska
 Polska 7:04,98
Bronze medal europe.svg Zsófia Novák
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:08,80
4 Frances Fletcher
Andrea Dennis
 Wielka Brytania 7:12,74
5 Agnes Sperrer
Michaela Taupe-Traer
 Austria 7:12,88
6 Laura Tibitanzl
Anja Noske
 Niemcy 7:13,26

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]