Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 - jedynka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2008 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce Grecja Janis Christu
Srebro Drugie miejsce Słowacja Lukáš Babač
Brąz Trzecie miejsce Ukraina Kostiantyn Zajcew
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Jedynka mężczyzn (M1x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2008 w Atenach między 19 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 19 września 2008 Eliminacje
Piątek, 19 września 2008 Repasaże
Sobota, 20 września 2008 Półfinały A/B
Sobota, 20 września 2008 Finał C
Sobota, 20 września 2008 Finał B
Sobota, 20 września 2008 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
Grecja Janis Christu Słowacja Lukáš Babač Ukraina Kostiantyn Zajcew

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sam Townsend  Wielka Brytania 6:55,45 PA/B
2 Martin Janakiew  Bułgaria 6:56,00 PA/B
3 Filippo Mannucci  Włochy 6:56,29 R
4 Robin Van Keeken  Holandia 7:11,70 R
5 Siergiej Fiodorowcew  Rosja 7:23,59 R
6 David Šain  Chorwacja 7:51,19 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Mindaugas Griškonis  Litwa 6:53,02 PA/B
2 Lukáš Babač  Słowacja 6:55,09 PA/B
3 Martin Gulyas  Niemcy 6:58,97 R
4 Micheil Edżoszwili  Gruzja 7:20,21 R
5 Özkan Özdek  Turcja 7:29,17 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Janis Christu  Grecja 6:50,88 PA/B
2 Kostiantyn Zajcew  Ukraina 6:51,72 PA/B
3 Andraž Krek  Słowenia 6:51,90 R
4 Valentinos Sofokleous  Cypr 7:16,37 R
5 Dani Fridman  Izrael 7:23,92 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Andraž Krek  Słowenia 7:11,77 PA/B
2 Filippo Mannucci  Włochy 7:15,48 PA/B
3 David Šain  Chorwacja 7:22,93 PA/B
4 Dani Fridman  Izrael 7:26,45 FC
5 Micheil Edżoszwili  Gruzja 7:48,83 FC

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Robin Van Keeken  Holandia 7:09,95 PA/B
2 Martin Gulyas  Niemcy 7:10,69 PA/B
3 Siergiej Fiodorowcew  Rosja 7:14,03 PA/B
4 Valentinos Sofokleous  Cypr 7:15,82 FC
5 Özkan Özdek  Turcja 7:41,58 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Siergiej Fiodorowcew  Rosja 6:56,87 FA
2 Kostiantyn Zajcew  Ukraina 6:57,11 FA
3 Robin Van Keeken  Holandia 6:57,58 FA
4 Filippo Mannucci  Włochy 6:58,05 FB
5 Sam Townsend  Wielka Brytania 7:01,79 FB
6 Mindaugas Griškonis  Litwa 7:03,48 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Janis Christu  Grecja 6:57,06 FA
2 Lukáš Babač  Słowacja 6:58,22 FA
3 Martin Janakiew  Bułgaria 6:59,08 FA
4 Andraž Krek  Słowenia 6:59,60 FB
5 Martin Gulyas  Niemcy 7:01,39 FB
6 David Šain  Chorwacja 7:12,70 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Dani Fridman  Izrael 7:10,12
2 Micheil Edżoszwili  Gruzja 7:10,46
3 Özkan Özdek  Turcja 7:35,36
4 Valentinos Sofokleous  Cypr DNS

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Sam Townsend  Wielka Brytania 6:59,27
2 Andraž Krek  Słowenia 6:59,82
3 Martin Gulyas  Niemcy 7:02,72
4 David Šain  Chorwacja 7:10,90
5 Filippo Mannucci  Włochy 7:16,55
6 Mindaugas Griškonis  Litwa DNS

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Janis Christu  Grecja 6:52,96
Silver medal europe.svg Lukáš Babač  Słowacja 6:55,95
Bronze medal europe.svg Kostiantyn Zajcew  Ukraina 6:57,05
4 Siergiej Fiodorowcew  Rosja 6:57,72
5 Robin Van Keeken  Holandia 7:01,89
6 Martin Janakiew  Bułgaria 7:03,29

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]