Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 - ósemka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Polska
Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Michał Szpakowski
Krystian Aranowski
Piotr Hojka
Marcin Brzeziński
Wojciech Gutorski
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
Srebro Drugie miejsce  Ukraina
Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kleckoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
Brąz Trzecie miejsce  Francja
Julien Desprès
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Germain Chardin
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Ósemka mężczyzn (M8+) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2009 w Brześciu między 18 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 18 września 2009 Eliminacje
Sobota, 19 września 2009 Repasaże
Niedziela, 20 września 2009 Finał B
Niedziela, 20 września 2009 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Polska
Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Michał Szpakowski
Krystian Aranowski
Piotr Hojka
Marcin Brzeziński
Wojciech Gutorski
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Ukraina
Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kleckoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Francja
Julien Desprès
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Germain Chardin
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Julien Desprès
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Germain Chardin
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
 Francja 5:40,11 FA
2 Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Michał Szpakowski
Krystian Aranowski
Piotr Hojka
Marcin Brzeziński
Wojciech Gutorski
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:41,99 FA
3 Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Sten Villmann
Martin Absalon
Artur Maier
Alvar Räägel
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Sim Schvede
 Estonia 5:51,86 R
4 Ante Janjić
Niko Bujas
Dražen Čulin
Mate Moguš
Josip Stojčević
Lenko Dragojević
Branko Begović
Marin Begović
Matej Čeh
 Chorwacja 5:55,96 R
5 Florin Lauric
Aurelian Stoica
George Robu
Gheorghita Munteanu
Petru Codau
Gheorghe Oros
Iulian Arba
Catalin Todirenchi
Bogdan Codrici
 Rumunia 6:02,93 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kleckoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:45,36 FA
2 Romano Battisti
Marco Resemini
Raffaello Leonardo
Pierpaolo Frattini
Dario Dentale
Francesco Fossi
Niccolo Mornati
Lorenzo Carboncini
Gaetano Iannuzzi
 Włochy 5:49,20 FA
3 Pawieł Czekłyszkin
Andriej Stolarow
Aleksiej Ryżykow
Igor Borozdinow
Gieorgij Jefriemienko
Danił Wojnow
Roman Wiesiełkin
Siergiej Babajew
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:54,13 R
4 Michaił Kabral
Raman Partuhalau
Alaksiej Patupczyk
Iwan Charytanczuk
Kirył Żukau
Walancin Hres
Jauhien Alachnowicz
Dzianis Dzianisau
Piotr Piatrynicz
 Białoruś 6:02,04 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Sten Villmann
Martin Absalon
Artur Maier
Alvar Räägel
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Sim Schvede
 Estonia 5:42,93 FA
2 Florin Lauric
Aurelian Stoica
George Robu
Gheorghita Munteanu
Petru Codau
Gheorghe Oros
Iulian Arba
Catalin Todirenchi
Bogdan Codrici
 Rumunia 5:45,20 FA
3 Pawieł Czekłyszkin
Andriej Stolarow
Aleksiej Ryżykow
Igor Borozdinow
Gieorgij Jefriemienko
Danił Wojnow
Roman Wiesiełkin
Siergiej Babajew
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:45,70 FA
4 Ante Janjić
Niko Bujas
Dražen Čulin
Mate Moguš
Josip Stojčević
Lenko Dragojević
Branko Begović
Marin Begović
Matej Čeh
 Chorwacja 5:48,85 FA
5 Michaił Kabral
Raman Partuhalau
Alaksiej Patupczyk
Iwan Charytanczuk
Kirył Żukau
Walancin Hres
Jauhien Alachnowicz
Dzianis Dzianisau
Piotr Piatrynicz
 Białoruś 5:56,13 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Ante Janjić
Niko Bujas
Dražen Čulin
Mate Moguš
Josip Stojčević
Lenko Dragojević
Branko Begović
Marin Begović
Matej Čeh
 Chorwacja 5:52,88
2 Pawieł Czekłyszkin
Andriej Stolarow
Aleksiej Ryżykow
Igor Borozdinow
Gieorgij Jefriemienko
Danił Wojnow
Roman Wiesiełkin
Siergiej Babajew
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:53,37
3 Michaił Kabral
Raman Partuhalau
Alaksiej Patupczyk
Iwan Charytanczuk
Kirył Żukau
Walancin Hres
Jauhien Alachnowicz
Dzianis Dzianisau
Piotr Piatrynicz
 Białoruś 6:03,09

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Patryk Brzeziński
Jarosław Godek
Michał Szpakowski
Krystian Aranowski
Piotr Hojka
Marcin Brzeziński
Wojciech Gutorski
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:43,80
Silver medal europe.svg Andrij Pryweda
Serhij Bazylew
Anton Cholaznykow
Wałentyn Kleckoj
Andrij Jakymczuk
Dmytro Prokopenko
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:45,66
Bronze medal europe.svg Julien Desprès
Adrien Hardy
Pierre-Jean Peltier
Jean-Baptiste Macquet
Germain Chardin
Benjamin Rondeau
Sébastien Lenté
Dorian Mortelette
Benjamin Manceau
 Francja 5:47,50
4 Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Sten Villmann
Martin Absalon
Artur Maier
Alvar Räägel
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Sim Schvede
 Estonia 5:49,26
5 Romano Battisti
Marco Resemini
Raffaello Leonardo
Pierpaolo Frattini
Dario Dentale
Francesco Fossi
Niccolo Mornati
Lorenzo Carboncini
Gaetano Iannuzzi
 Włochy 5:49,59
6 Florin Lauric
Aurelian Stoica
George Robu
Gheorghita Munteanu
Petru Codau
Gheorghe Oros
Iulian Arba
Catalin Todirenchi
Bogdan Codrici
 Rumunia 6:03,67

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]