Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 - czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Ukraina
Hennadij Zacharczenko
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
Srebro Drugie miejsce  Białoruś
Walery Radziewicz
Kirył Lemiaszkiewicz
Stanisłau Szczarbaczenia
Dzianis Mihal
Brąz Trzecie miejsce  Polska
Arnold Sobczak
Piotr Licznerski
Michał Słoma
Wiktor Chabel
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Czwórka podwójna mężczyzn (M4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2009 w Brześciu między 18 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 18 września 2009 Eliminacje
Sobota, 19 września 2009 Repasaże
Niedziela, 20 września 2009 Finał B
Niedziela, 20 września 2009 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Ukraina
Hennadij Zacharczenko
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
 Białoruś
Walery Radziewicz
Kirył Lemiaszkiewicz
Stanisłau Szczarbaczenia
Dzianis Mihal
 Polska
Arnold Sobczak
Piotr Licznerski
Michał Słoma
Wiktor Chabel

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Hennadij Zacharczenko
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
 Ukraina 5:53,85 FA
2 Aleksandr Kulesz
Aleksiej Swirin
Aleksandr Korniłow
Nikael Bikua-Mfantse
 Rosja 5:56,36 R
3 Walery Radziewicz
Kirył Lemiaszkiewicz
Stanisłau Szczarbaczenia
Dzianis Mihal
 Białoruś 5:57,28 R
4 Janez Zupanc
Gašper Fistravec
Janez Jurše
Iztok Čop
 Słowenia 6:00,81 R
5 René Bertram
Philipp Wende
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Niemcy 6:03,78 R
6 Hannes De Reu
Christophe Raes
Bart Poelvoorde
Tim Maeyens
 Belgia 6:08,66 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Arnold Sobczak
Piotr Licznerski
Michał Słoma
Wiktor Chabel
 Polska 5:56,90 FA
2 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 6:00,94 R
3 Simone Venier
Luca Agamennoni
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
 Włochy 6:08,12 R
4 Gytis Ruzgys
Nerijus Vasiliauskas
Algirdas Bendaravičius
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:11,81 R
5 Juan García
Manuel Moron Romero
Miguel Ruiz García
Alexander Sigurbjörnsson Benet
 Hiszpania 6:19,03 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Aleksandr Kulesz
Aleksiej Swirin
Aleksandr Korniłow
Nikael Bikua-Mfantse
 Rosja 5:49,64 FA
2 Hannes De Reu
Christophe Raes
Bart Poelvoorde
Tim Maeyens
 Belgia 5:49,73 FA
3 Janez Zupanc
Gašper Fistravec
Janez Jurše
Iztok Čop
 Słowenia 5:50,26 FB
4 Simone Venier
Luca Agamennoni
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
 Włochy 5:56,72 FB
5 Juan García
Manuel Moron Romero
Miguel Ruiz García
Alexander Sigurbjörnsson Benet
 Hiszpania 6:14,83 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Walery Radziewicz
Kirył Lemiaszkiewicz
Stanisłau Szczarbaczenia
Dzianis Mihal
 Białoruś 5:53,52 FA
2 René Bertram
Philipp Wende
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Niemcy 5:56,79 FA
3 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 5:59,71 FB
4 Gytis Ruzgys
Nerijus Vasiliauskas
Algirdas Bendaravičius
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:13,00 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Simone Venier
Luca Agamennoni
Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
 Włochy 5:58,41
2 Igor Kuzmin
Vladimir Latin
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
 Estonia 5:59,55
3 Janez Zupanc
Gašper Fistravec
Janez Jurše
Iztok Čop
 Słowenia 6:02,34
4 Gytis Ruzgys
Nerijus Vasiliauskas
Algirdas Bendaravičius
Mykolas Masilionis
 Litwa 6:06,52
5 Juan García
Manuel Moron Romero
Miguel Ruiz García
Alexander Sigurbjörnsson Benet
 Hiszpania 6:18,06

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Hennadij Zacharczenko
Wołodymyr Pawłowśkyj
Kostiantyn Zajcew
Serhij Hryń
 Ukraina 5:53,12
Silver medal europe.svg Walery Radziewicz
Kirył Lemiaszkiewicz
Stanisłau Szczarbaczenia
Dzianis Mihal
 Białoruś 5:54,44
Bronze medal europe.svg Arnold Sobczak
Piotr Licznerski
Michał Słoma
Wiktor Chabel
 Polska 5:55,09
4 René Bertram
Philipp Wende
Daniel Makowski
Rene Burmeister
 Niemcy 5:56,01
5 Hannes De Reu
Christophe Raes
Bart Poelvoorde
Tim Maeyens
 Belgia 6:00,87
6 Aleksandr Kulesz
Aleksiej Swirin
Aleksandr Korniłow
Nikael Bikua-Mfantse
 Rosja 6:03,43

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]