Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 - dwójka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Włochy
Laura Schiavone
Gabriella Bascelli
Srebro Drugie miejsce  Czechy
Jitka Antošová
Lenka Antošová
Brąz Trzecie miejsce  Polska
Agata Gramatyka
Natalia Madaj
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka podwójna kobiet (W2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2009 w Brześciu między 18 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 18 września 2009 Eliminacje
Sobota, 19 września 2009 Repasaże
Niedziela, 20 września 2009 Finał B
Niedziela, 20 września 2009 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Włochy
Laura Schiavone
Gabriella Bascelli
 Czechy
Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Polska
Agata Gramatyka
Natalia Madaj

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Laura Schiavone
Gabriella Bascelli
 Włochy 7:07,73 FA
2 Maryja Smalakowa
Taciana Kuchta
 Białoruś 7:12,24 FA
3 Ulla Varvio
Sanna Stén
 Finlandia 7:13,69 R
4 Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
 Litwa 7:22,85 R
5 Birgit Pühringer
Sandra Wolfsberger
 Austria 7:26,43 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 7:05,88 FA
2 Agata Gramatyka
Natalia Madaj
 Polska 7:10,27 FA
3 Julia Lepke
Carina Baer
 Niemcy 7:16,16 R
4 Sille Vaiksaar
Kaisa Pajusalu
 Estonia 7:17,41 R
5 Sara Hofmann
Nora Fiechter
 Szwajcaria 7:23,94 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Ulla Varvio
Sanna Stén
 Finlandia 7:06,69 FA
2 Sille Vaiksaar
Kaisa Pajusalu
 Estonia 7:07,61 FA
3 Julia Lepke
Carina Baer
 Niemcy 7:10,36 FB
4 Birgit Pühringer
Sandra Wolfsberger
 Austria 7:15,12 FB
5 Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
 Litwa 7:17,47 FB
6 Sara Hofmann
Nora Fiechter
 Szwajcaria 7:18,13 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Julia Lepke
Carina Baer
 Niemcy 7:11,03
2 Lina Šaltytė
Gabrielė Albertavičiūtė
 Litwa 7:13,30
3 Sara Hofmann
Nora Fiechter
 Szwajcaria 7:17,79
4 Birgit Pühringer
Sandra Wolfsberger
 Austria 7:21,61

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Laura Schiavone
Gabriella Bascelli
 Włochy 7:07,96
Silver medal europe.svg Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 7:08,52
Bronze medal europe.svg Agata Gramatyka
Natalia Madaj
 Polska 7:13,42
4 Ulla Varvio
Sanna Stén
 Finlandia 7:14,88
5 Maryja Smalakowa
Taciana Kuchta
 Białoruś 7:18,07
6 Sille Vaiksaar
Kaisa Pajusalu
 Estonia 7:22,89

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]