Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 - dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
« Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2009 »
Rowing pictogram.svg
Zwycięzcy konkurencji
Złoto Pierwsze miejsce  Grecja
Dimitris Mujos
Wasilis Polimeros
Srebro Drugie miejsce  Włochy
Lorenzo Bertini
Elia Luini
Brąz Trzecie miejsce  Francja
Pierre-Etienne Pollez
Maxime Goisset
Konkurencje
Jedynka mężczyźni kobiety
Dwójka bez sternika mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna mężczyźni kobiety
Dwójka podwójna
wagi lekkiej
mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika mężczyźni
Czwórka podwójna mężczyźni kobiety
Czwórka bez sternika
wagi lekkiej
mężczyźni
Ósemka mężczyźni kobiety

Dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn (LM2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2009 w Brześciu między 18 a 20 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 18 września 2009 Eliminacje
Piątek, 18 września 2009 Repasaże
Sobota, 19 września 2009 Półfinały A/B
Sobota, 19 września 2009 Finał C
Niedziela, 20 września 2009 Finał B
Niedziela, 20 września 2009 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Grecja
Dimitris Mujos
Wasilis Polimeros
 Włochy
Lorenzo Bertini
Elia Luini
 Francja
Pierre-Etienne Pollez
Maxime Goisset

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Pierre-Etienne Pollez
Maxime Goisset
 Francja 6:38,51 PA/B
2 Pedro Fraga
Nuno Mendes
 Portugalia 6:46,63 PA/B
3 Vojtěch Bejblík
Vlastimil Čabla
 Czechy 7:03,64 PA/B
4 Vladimir Polomartchuk
Paul Kondrashov
 Izrael 7:05,50 R
5 Smbat Gharabaghtsjan
Makar Sargsjan
 Armenia 7:34,83 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Lorenzo Bertini
Elia Luini
 Włochy 6:41,33 PA/B
2 Mariusz Stańczuk
Jerzy Kowalski
 Polska 6:51,11 PA/B
3 Ihor Chmara
Walerij Czykyrynda
 Ukraina 6:59,99 PA/B
4 Andrej Jakubovskij
Artūras Trukšinas
 Litwa 7:10,67 R
5 Alexandr Bucico
Mihail Popov
 Mołdawia 7:12,77 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Dimitris Mujos
Wasilis Polimeros
 Grecja 6:39,47 PA/B
2 Joschka Hellmeier
Florian Berg
 Austria 6:41,80 PA/B
3 Jesús Álvarez González
Arnau Bertrán Sastre
 Hiszpania 6:43,98 PA/B
4 Złatko Karaiwanow
Wasil Witanow
 Bułgaria 6:44,60 R
5 Siarhiej Bohusz
Jauhien Celapun
 Białoruś 6:54,21 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4... → FC

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Złatko Karaiwanow
Wasil Witanow
 Bułgaria 6:38,47 PA/B
2 Siarhiej Bohusz
Jauhien Celapun
 Białoruś 6:40,80 PA/B
3 Andrej Jakubovskij
Artūras Trukšinas
 Litwa 6:49,81 PA/B
4 Vladimir Polomartchuk
Paul Kondrashov
 Izrael 6:52,97 FC
5 Alexandr Bucico
Mihail Popov
 Mołdawia 7:04,09 FC
6 Smbat Gharabaghtsjan
Makar Sargsjan
 Armenia 7:24,57 FC

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Dimitris Mujos
Wasilis Polimeros
 Grecja 6:29,02 FA
2 Pierre-Etienne Pollez
Maxime Goisset
 Francja 6:30,84 FA
3 Mariusz Stańczuk
Jerzy Kowalski
 Polska 6:33,78 FA
4 Jesús Álvarez González
Arnau Bertrán Sastre
 Hiszpania 6:37,59 FB
5 Złatko Karaiwanow
Wasil Witanow
 Bułgaria 6:44,59 FB
6 Siarhiej Bohusz
Jauhien Celapun
 Białoruś 6:50,90 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Lorenzo Bertini
Elia Luini
 Włochy 6:28,52 FA
2 Pedro Fraga
Nuno Mendes
 Portugalia 6:28,83 FA
3 Joschka Hellmeier
Florian Berg
 Austria 6:38,49 FA
4 Ihor Chmara
Walerij Czykyrynda
 Ukraina 6:43,45 FB
5 Vojtěch Bejblík
Vlastimil Čabla
 Czechy 6:55,71 FB
6 Andrej Jakubovskij
Artūras Trukšinas
 Litwa 7:02,93 FB

Finał C[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Vladimir Polomartchuk
Paul Kondrashov
 Izrael 6:57,87
2 Alexandr Bucico
Mihail Popov
 Mołdawia 7:03,16
3 Smbat Gharabaghtsjan
Makar Sargsjan
 Armenia 7:26,86

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Złatko Karaiwanow
Wasil Witanow
 Bułgaria 6:40,97
2 Jesús Álvarez González
Arnau Bertrán Sastre
 Hiszpania 6:41,50
3 Siarhiej Bohusz
Jauhien Celapun
 Białoruś 6:46,29
4 Ihor Chmara
Walerij Czykyrynda
 Ukraina 6:47,36
5 Vojtěch Bejblík
Vlastimil Čabla
 Czechy 6:49,73
6 Andrej Jakubovskij
Artūras Trukšinas
 Litwa 6:58,10

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Dimitris Mujos
Wasilis Polimeros
 Grecja 6:28,21
Silver medal europe.svg Lorenzo Bertini
Elia Luini
 Włochy 6:31,45
Bronze medal europe.svg Pierre-Etienne Pollez
Maxime Goisset
 Francja 6:33,86
4 Joschka Hellmeier
Florian Berg
 Austria 6:35,54
5 Pedro Fraga
Nuno Mendes
 Portugalia 6:38,80
6 Mariusz Stańczuk
Jerzy Kowalski
 Polska 6:43,36

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]