Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - ósemka mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - ósemka mężczyzn
2009 2011
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 10 września
Montemor-o-Velho
Zamknięcie (finał) 12 września
Montemor-o-Velho
Liczba zawodników 72 zawodników (8 osad)
I miejsce I miejsce Gregor Hauffe
Maximilian Reinelt
Kristof Wilke
Florian Mennigen
Richard Schmidt
Lukas Müller
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Niemcy
II miejsce II miejsce Rafał Hejmej
Jarosław Godek
Piotr Hojka
Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Marcin Brzeziński
Piotr Juszczak
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska
III miejsce III miejsce Andrij Pryweda
Wiktor Hrebennykow
Anton Cholaznykow
Dmytro Prokopenko
Ołeh Łykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina

Ósemka mężczyzn (M8+) - konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 10 września 2010 Eliminacje
Sobota, 11 września 2010 Repasaże
Niedziela, 12 września 2010 Finał B
Niedziela, 12 września 2010 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Niemcy
Gregor Hauffe
Maximilian Reinelt
Kristof Wilke
Florian Mennigen
Richard Schmidt
Lukas Müller
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Polska
Rafał Hejmej
Jarosław Godek
Piotr Hojka
Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Marcin Brzeziński
Piotr Juszczak
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Ukraina
Andrij Pryweda
Wiktor Hrebennykow
Anton Cholaznykow
Dmytro Prokopenko
Ołeh Łykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Rafał Hejmej
Jarosław Godek
Piotr Hojka
Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Marcin Brzeziński
Piotr Juszczak
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:38,66 FA
2 Vincent van der Want
Robert Lücken
Rogier Blink
Kaj Hendriks
Meindert Klem
Sjoerd Hamburger
Olivier Siegelaar
Diederik Simon
Peter Wiersum
 Holandia 5:43,97 R
3 Domenico Montrone
Andrea Tranquilli
Emanuele Liuzzi
Rosario Agrillo
Romano Battisti
Pierpaolo Frattini
Sergio Canciani
Raffaello Leonardo
Andrea Lenzi
 Włochy 5:44,74 R
4 Andriej Stolarow
Gieorgij Jefriemienko
Michaił Biełow
Władimir Wołodienkow
Iwan Podszywałow
Denis Nikiforow
Anton Zarucki
Aleksandr Litwinczew
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:48,12 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Gregor Hauffe
Maximilian Reinelt
Kristof Wilke
Florian Mennigen
Richard Schmidt
Lukas Müller
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Niemcy 5:42,25 FA
2 Andrij Pryweda
Wiktor Hrebennykow
Anton Cholaznykow
Dmytro Prokopenko
Ołeh Łykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:47,30 R
3 Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Kaur Kuslap
Martin Neerot
Artur Maier
Sten-Erik Anderson
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Siim Schvede
 Estonia 5:49,53 R
4 David Szabó
Matyáš Klang
Karel Behal
Jakub Koloc
Petr Melichar
Jan Pilc
Jiří Srna
Petr Handlovic
Martin Šuma
 Czechy 6:06,77 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Vincent van der Want
Robert Lücken
Rogier Blink
Kaj Hendriks
Meindert Klem
Sjoerd Hamburger
Olivier Siegelaar
Diederik Simon
Peter Wiersum
 Holandia 5:45,23 FA
2 Andrij Pryweda
Wiktor Hrebennykow
Anton Cholaznykow
Dmytro Prokopenko
Ołeh Łykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:47,24 FA
3 Andriej Stolarow
Gieorgij Jefriemienko
Michaił Biełow
Władimir Wołodienkow
Iwan Podszywałow
Denis Nikiforow
Anton Zarucki
Aleksandr Litwinczew
Pawieł Safonkin
 Rosja 5:50,31 FA
4 Domenico Montrone
Andrea Tranquilli
Emanuele Liuzzi
Rosario Agrillo
Romano Battisti
Pierpaolo Frattini
Sergio Canciani
Raffaello Leonardo
Andrea Lenzi
 Włochy 5:51,33 FA
5 David Szabó
Matyáš Klang
Karel Behal
Jakub Koloc
Petr Melichar
Jan Pilc
Jiří Srna
Petr Handlovic
Martin Šuma
 Czechy 5:52,26 FB
6 Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Kaur Kuslap
Martin Neerot
Artur Maier
Sten-Erik Anderson
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Siim Schvede
 Estonia 5:57,21 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 David Szabó
Matyáš Klang
Karel Behal
Jakub Koloc
Petr Melichar
Jan Pilc
Jiří Srna
Petr Handlovic
Martin Šuma
 Czechy 5:47,93
2 Rauno Talisoo
Alo Kuslap
Kaur Kuslap
Martin Neerot
Artur Maier
Sten-Erik Anderson
Jaan Laos
Andrus Sabiin
Siim Schvede
 Estonia 5:51,16

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Gregor Hauffe
Maximilian Reinelt
Kristof Wilke
Florian Mennigen
Richard Schmidt
Lukas Müller
Toni Seifert
Sebastian Schmidt
Martin Sauer
 Niemcy 5:51,94
Silver medal europe.svg Rafał Hejmej
Jarosław Godek
Piotr Hojka
Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Marcin Brzeziński
Piotr Juszczak
Mikołaj Burda
Daniel Trojanowski
 Polska 5:54,22
Bronze medal europe.svg Andrij Pryweda
Wiktor Hrebennykow
Anton Cholaznykow
Dmytro Prokopenko
Ołeh Łykow
Wałentyn Kłećkoj
Andrij Szpak
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk
 Ukraina 5:57,82
4 Vincent van der Want
Robert Lücken
Rogier Blink
Kaj Hendriks
Meindert Klem
Sjoerd Hamburger
Olivier Siegelaar
Diederik Simon
Peter Wiersum
 Holandia 6:02,32
5 Andriej Stolarow
Gieorgij Jefriemienko
Michaił Biełow
Władimir Wołodienkow
Iwan Podszywałow
Denis Nikiforow
Anton Zarucki
Aleksandr Litwinczew
Pawieł Safonkin
 Rosja 6:05,24
6 Domenico Montrone
Andrea Tranquilli
Emanuele Liuzzi
Rosario Agrillo
Romano Battisti
Pierpaolo Frattini
Sergio Canciani
Raffaello Leonardo
Andrea Lenzi
 Włochy 6:07,27

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]