Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - czwórka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - czwórka podwójna kobiet
2009 2011
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 10 września
Montemor-o-Velho
Zamknięcie (finał) 12 września
Montemor-o-Velho
Liczba zawodników 32 zawodników (8 osad)
I miejsce I miejsce Kateryna Tarasenko
Ołena Buriak
Anastasija Kożenkowa
Jana Dementiewa
 Ukraina
II miejsce II miejsce Britta Oppelt
Carina Bär
Tina Manker
Julia Richter
 Niemcy
III miejsce III miejsce Regina Naunheim
Nora Fiechter
Katja Hauser
Martina Ernst
 Szwajcaria

Czwórka podwójna kobiet (W4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 10 września 2010 Eliminacje
Sobota, 11 września 2010 Repasaże
Niedziela, 12 września 2010 Finał B
Niedziela, 12 września 2010 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Ukraina
Kateryna Tarasenko
Ołena Buriak
Anastasija Kożenkowa
Jana Dementiewa
 Niemcy
Britta Oppelt
Carina Bär
Tina Manker
Julia Richter
 Szwajcaria
Regina Naunheim
Nora Fiechter
Katja Hauser
Martina Ernst

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Kateryna Tarasenko
Ołena Buriak
Anastasija Kożenkowa
Jana Dementiewa
 Ukraina 6:26,20 FA
2 Agnieszka Kobus
Karolina Gniadek
Agata Gramatyka
Natalia Madaj
 Polska 6:31,80 R
3 Elena Coletti
Giada Colombo
Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani
 Włochy 6:33,87 R
4 Inga Dudczenko
Marija Ancyfierowa
Jewgienija Gołubiewa
Marija Krasilnikowa
 Rosja 6:42,04 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Britta Oppelt
Carina Bär
Tina Manker
Julia Richter
 Niemcy 6:27,79 FA
2 Regina Naunheim
Nora Fiechter
Katja Hauser
Martina Ernst
 Szwajcaria 6:34,39 R
3 Cristina Grigoraș
Andreea Boghian
Irina Dorneanu
Cristina Ilie
 Rumunia 6:43,98 R
4 Evelyn Tóth
Krisztina Gyimes
Katalin Szabó
Beáta Sáska
 Węgry 6:44,89 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-4 → FA, 5... → FB

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Regina Naunheim
Nora Fiechter
Katja Hauser
Martina Ernst
 Szwajcaria 6:44,15 FA
2 Agnieszka Kobus
Karolina Gniadek
Agata Gramatyka
Natalia Madaj
 Polska 6:46,99 FA
3 Elena Coletti
Giada Colombo
Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani
 Włochy 6:47,30 FA
4 Inga Dudczenko
Marija Ancyfierowa
Jewgienija Gołubiewa
Marija Krasilnikowa
 Rosja 6:50,58 FA
5 Cristina Grigoraș
Andreea Boghian
Irina Dorneanu
Cristina Ilie
 Rumunia 6:52,95 FB
6 Evelyn Tóth
Krisztina Gyimes
Katalin Szabó
Beáta Sáska
 Węgry 6:59,13 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Cristina Grigoraș
Andreea Boghian
Irina Dorneanu
Cristina Ilie
 Rumunia 6:46,00
2 Evelyn Tóth
Krisztina Gyimes
Katalin Szabó
Beáta Sáska
 Węgry 6:47,78

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Kateryna Tarasenko
Ołena Buriak
Anastasija Kożenkowa
Jana Dementiewa
 Ukraina 6:22,22
Silver medal europe.svg Britta Oppelt
Carina Bär
Tina Manker
Julia Richter
 Niemcy 6:24,42
Bronze medal europe.svg Regina Naunheim
Nora Fiechter
Katja Hauser
Martina Ernst
 Szwajcaria 6:28,69
4 Agnieszka Kobus
Karolina Gniadek
Agata Gramatyka
Natalia Madaj
 Polska 6:31,12
5 Elena Coletti
Giada Colombo
Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani
 Włochy 6:34,75
6 Inga Dudczenko
Marija Ancyfierowa
Jewgienija Gołubiewa
Marija Krasilnikowa
 Rosja 6:41,02

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]