Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - czwórka podwójna mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - czwórka podwójna mężczyzn
2009 2011
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 10 września
Montemor-o-Velho
Zamknięcie (finał) 12 września
Montemor-o-Velho
Liczba zawodników 52 zawodników (13 osad)
I miejsce I miejsce Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska
II miejsce II miejsce David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja
III miejsce III miejsce Wołodymyr Pawłowśkyj
Serhij Hryń
Serhij Biłouszczenko
Iwan Dowhod´ko
 Ukraina

Czwórka podwójna mężczyzn (M4x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 10 września 2010 Eliminacje
Piątek, 10 września 2010 Repasaże
Sobota, 11 września 2010 Półfinały A/B
Niedziela, 12 września 2010 Finał B
Niedziela, 12 września 2010 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Polska
Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Chorwacja
David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Ukraina
Wołodymyr Pawłowśkyj
Serhij Hryń
Serhij Biłouszczenko
Iwan Dowhod´ko

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B, 4.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Nikita Morgaczow
Igor Sałow
Artiom Kosow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 5:50,31 PA/B
2 Petr Buzrla
Martin Basl
Petr Ouředníček
Jan Andrle
 Czechy 5:52,46 PA/B
3 Wołodymyr Pawłowśkyj
Serhij Hryń
Serhij Biłouszczenko
Iwan Dowhod´ko
 Ukraina 5:53,68 PA/B
4 Bjørn Jostein Singstad
Thorstein Nordby
Truls Albert
Hans-Gunnar Grepperud Eikeland
 Norwegia 6:09,57 R
5 Hannes De Reu
Bart Poelvoorde
Alexander Koch
Tim Maeyens
 Belgia 6:16,05 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:47,48 PA/B
2 Simone Raineri
Matteo Stefanini
Simone Venier
Alessio Sartori
 Włochy 5:51,09 PA/B
3 Valeri Prosvirnin
Vladimir Latin
Andrei Jämsä
Igor Kuzmin
 Estonia 5:55,31 PA/B
4 Pedro Ramos
Paulo Quesado
Tomé Perdigão
Bruno Amorim
 Portugalia 6:17,43 R

Eliminacje 3[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:46,30 PA/B
2 Hans Gruhne
Tim Grohmann
Lauritz Schoof
Mathias Rocher
 Niemcy 5:47,65 PA/B
3 Jean-Marie Imbert
Sigmund Verstraete
Pierre-Jean Peltier
Benjamin Chabanet
 Francja 6:00,62 PA/B
4 Jes Struck
Kristian Østergaard
Michael Ludwigsen
Mikkel Jacobsen
 Dania 6:34,34 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → PA/B

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Jes Struck
Kristian Østergaard
Michael Ludwigsen
Mikkel Jacobsen
 Dania 6:28,97 PA/B
2 Bjørn Jostein Singstad
Thorstein Nordby
Truls Albert
Hans-Gunnar Grepperud Eikeland
 Norwegia 6:30,22 PA/B
3 Pedro Ramos
Paulo Quesado
Tomé Perdigão
Bruno Amorim
 Portugalia 6:30,30 PA/B
4 Hannes De Reu
Bart Poelvoorde
Alexander Koch
Tim Maeyens
 Belgia 6:30,55

Półfinały A/B[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB

Półfinały A/B 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:56,22 FA
2 Hans Gruhne
Tim Grohmann
Lauritz Schoof
Mathias Rocher
 Niemcy 5:57,85 FA
3 Nikita Morgaczow
Igor Sałow
Artiom Kosow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 6:00,46 FA
4 Valeri Prosvirnin
Vladimir Latin
Andrei Jämsä
Igor Kuzmin
 Estonia 6:04,85 FB
5 Jes Struck
Kristian Østergaard
Michael Ludwigsen
Mikkel Jacobsen
 Dania 6:19,35 FB
6 Pedro Ramos
Paulo Quesado
Tomé Perdigão
Bruno Amorim
 Portugalia 6:33,15 FB

Półfinały A/B 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:57,71 FA
2 Simone Raineri
Matteo Stefanini
Simone Venier
Alessio Sartori
 Włochy 5:58,56 FA
3 Wołodymyr Pawłowśkyj
Serhij Hryń
Serhij Biłouszczenko
Iwan Dowhod´ko
 Ukraina 5:59,60 FA
4 Petr Buzrla
Martin Basl
Petr Ouředníček
Jan Andrle
 Czechy 6:00,06 FB
5 Jean-Marie Imbert
Sigmund Verstraete
Pierre-Jean Peltier
Benjamin Chabanet
 Francja 6:14,70 FB
6 Bjørn Jostein Singstad
Thorstein Nordby
Truls Albert
Hans-Gunnar Grepperud Eikeland
 Norwegia 6:20,50 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Petr Buzrla
Martin Basl
Petr Ouředníček
Jan Andrle
 Czechy 5:58,18
2 Valeri Prosvirnin
Vladimir Latin
Andrei Jämsä
Igor Kuzmin
 Estonia 5:58,48
3 Jean-Marie Imbert
Sigmund Verstraete
Pierre-Jean Peltier
Benjamin Chabanet
 Francja 6:01,55
4 Bjørn Jostein Singstad
Thorstein Nordby
Truls Albert
Hans-Gunnar Grepperud Eikeland
 Norwegia 6:05,03
5 Pedro Ramos
Paulo Quesado
Tomé Perdigão
Bruno Amorim
 Portugalia 6:07,87
6 Jes Struck
Kristian Østergaard
Michael Ludwigsen
Mikkel Jacobsen
 Dania 6:10,34

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Konrad Wasielewski
Marek Kolbowicz
Michał Jeliński
Adam Korol
 Polska 5:53,04
Silver medal europe.svg David Šain
Martin Sinković
Damir Martin
Valent Sinković
 Chorwacja 5:54,05
Bronze medal europe.svg Wołodymyr Pawłowśkyj
Serhij Hryń
Serhij Biłouszczenko
Iwan Dowhod´ko
 Ukraina 5:54,36
4 Hans Gruhne
Tim Grohmann
Lauritz Schoof
Mathias Rocher
 Niemcy 5:55,50
5 Nikita Morgaczow
Igor Sałow
Artiom Kosow
Siergiej Fiodorowcew
 Rosja 5:58,75
6 Simone Raineri
Matteo Stefanini
Simone Venier
Alessio Sartori
 Włochy 6:01,50

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]