Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - dwójka podwójna kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - dwójka podwójna kobiet
2009 2011
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 10 września
Montemor-o-Velho
Zamknięcie (finał) 12 września
Montemor-o-Velho
Liczba zawodników 24 zawodników (12 osad)
I miejsce I miejsce Annekatrin Thiele
Stephanie Schiller
 Niemcy
II miejsce II miejsce Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska
III miejsce III miejsce Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani
 Włochy

Dwójka podwójna kobiet (W2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 10 września 2010 Eliminacje
Sobota, 11 września 2010 Repasaże
Niedziela, 12 września 2010 Finał B
Niedziela, 12 września 2010 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Niemcy
Annekatrin Thiele
Stephanie Schiller
 Polska
Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Włochy
Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Annekatrin Thiele
Stephanie Schiller
 Niemcy 7:06,48 FA
2 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 7:18,02 R
3 Gabrielė Albertavičiūtė
Lina Šaltytė
 Litwa 7:24,15 R
4 Mihaela Petrilă
Elena Trifoi
 Rumunia 7:27,08 R
5 Minna Nieminen
Sanna Stén
 Finlandia 7:27,39 R
6 Julija Kalinowska
Julia Czagina
 Rosja 7:30,55 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani
 Włochy 7:05,73 FA
2 Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska 7:08,55 R
3 Julija Biczyk
Taciana Kuchta
 Białoruś 7:14,20 R
4 Triantafyllia Kalampoka
Aikaterini Nikolaidou
 Grecja 7:19,15 R
5 Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:20,77 R
6 Lisbet Jakobsen
Lea Jakobsen
 Dania 7:25,43 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Julija Biczyk
Taciana Kuchta
 Białoruś 7:17,46 FA
2 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 7:17,57 FA
3 Triantafyllia Kalampoka
Aikaterini Nikolaidou
 Grecja 7:29,40 FB
4 Minna Nieminen
Sanna Stén
 Finlandia 7:33,50 FB
5 Julija Kalinowska
Julia Czagina
 Rosja 7:33,59 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska 7:14,06 FA
2 Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:18,57 FA
3 Lisbet Jakobsen
Lea Jakobsen
 Dania 7:18,75 FB
4 Gabrielė Albertavičiūtė
Lina Šaltytė
 Litwa 7:32,57 FB
5 Mihaela Petrilă
Elena Trifoi
 Rumunia 7:34,29 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Triantafyllia Kalampoka
Aikaterini Nikolaidou
 Grecja 7:16,18
2 Lisbet Jakobsen
Lea Jakobsen
 Dania 7:17,23
3 Gabrielė Albertavičiūtė
Lina Šaltytė
 Litwa 7:17,42
4 Minna Nieminen
Sanna Stén
 Finlandia 7:23,62
5 Mihaela Petrilă
Elena Trifoi
 Rumunia 7:24,96
6 Julija Kalinowska
Julia Czagina
 Rosja 7:25,05

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Annekatrin Thiele
Stephanie Schiller
 Niemcy 6:49,87
Silver medal europe.svg Magdalena Fularczyk
Julia Michalska
 Polska 6:51,86
Bronze medal europe.svg Laura Schiavone
Elisabetta Sancassani
 Włochy 6:53,39
4 Julija Biczyk
Taciana Kuchta
 Białoruś 6:55,48
5 Jitka Antošová
Lenka Antošová
 Czechy 6:56,82
6 Ołena Ołefirenko
Natalija Lalczuk
 Ukraina 7:00,65

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]