Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2010 - dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet
2009 2011
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 10 września
Montemor-o-Velho
Zamknięcie (finał) 12 września
Montemor-o-Velho
Liczba zawodników 24 zawodników (12 osad)
I miejsce I miejsce Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Grecja
II miejsce II miejsce Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska
III miejsce III miejsce Daniela Reimer
Anja Noske
 Niemcy

Dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet (LW2x) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Europy w Wioślarstwie 2010 w Montemor-o-Velho między 10 a 12 września.

Harmonogram konkurencji[edytuj | edytuj kod]

Wydarzenie Runda
Piątek, 10 września 2010 Eliminacje
Sobota, 11 września 2010 Repasaże
Niedziela, 12 września 2010 Finał B
Niedziela, 12 września 2010 Finał A

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Złoto Srebro Brąz
 Grecja
Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Polska
Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Niemcy
Daniela Reimer
Anja Noske

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1 → FA, 2.. → R

Eliminacje 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Grecja 7:00,00 FA
2 Maialen Arrazola Santesteban
Teresa Mas De Xaxars
 Hiszpania 7:11,57 R
3 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 7:13,60 R
4 Karin Radström
Cecilia Lilja
 Szwecja 7:14,62 R
5 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:22,36 R
6 Natalja Warfołomiejewa
Anna Jazykowa
 Rosja 7:24,16 R

Eliminacje 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Daniela Reimer
Anja Noske
 Niemcy 7:05,55 FA
2 Claire Lambe
Siobhan McCrohan
 Irlandia 7:09,42 R
3 Eleonora Trivella
Erika Bello
 Włochy 7:09,47 R
4 Eugénie Vince
Elise Maurin
 Francja 7:09,81 R
5 Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska 7:10,54 R
6 Janine Coelho
Carla Mendes
 Portugalia 7:21,85 R

Repasaże[edytuj | edytuj kod]

Reguła kwalifikacji: 1-2 → FA, 3... → FB

Repasaże 1[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Eleonora Trivella
Erika Bello
 Włochy 7:20,49 FA
2 Maialen Arrazola Santesteban
Teresa Mas De Xaxars
 Hiszpania 7:22,75 FA
3 Eugénie Vince
Elise Maurin
 Francja 7:24,07 FB
4 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:25,28 FB
5 Natalja Warfołomiejewa
Anna Jazykowa
 Rosja 7:33,36 FB

Repasaże 2[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska 7:20,87 FA
2 Claire Lambe
Siobhan McCrohan
 Irlandia 7:24,46 FA
3 Karin Radström
Cecilia Lilja
 Szwecja 7:26,71 FB
4 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 7:33,01 FB
5 Janine Coelho
Carla Mendes
 Portugalia 7:36,85 FB

Finał B[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1 Eugénie Vince
Elise Maurin
 Francja 7:19,34
2 Karin Radström
Cecilia Lilja
 Szwecja 7:20,12
3 Rianne Sigmond
Maaike Head
 Holandia 7:21,00
4 Anna Alliquander
Zsuzsanna Hajdú
 Węgry 7:21,10
5 Natalja Warfołomiejewa
Anna Jazykowa
 Rosja 7:22,90
6 Janine Coelho
Carla Mendes
 Portugalia 7:25,92

Finał A[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Kraj Czas Uwagi
Gold medal europe.svg Christina Giazitzidou
Alexandra Tsiavou
 Grecja 6:58,18
Silver medal europe.svg Magdalena Kemnitz
Agnieszka Renc
 Polska 7:06,16
Bronze medal europe.svg Daniela Reimer
Anja Noske
 Niemcy 7:08,29
4 Claire Lambe
Siobhan McCrohan
 Irlandia 7:10,16
5 Eleonora Trivella
Erika Bello
 Włochy 7:11,42
6 Maialen Arrazola Santesteban
Teresa Mas De Xaxars
 Hiszpania 7:22,80

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]