Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2011
2010 2012
Dyscyplina wioślarstwo
Organizator FISA
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 16 września
Bułgaria Płowdiw
Zamknięcie (finał) 18 września
Płowdiw
Liczba zawodników 389

71. Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie rozegrano w dniach 16-18 września 2011 r. w bułgarskim mieście Płowdiw. Wzięło w nich udział 389 zawodników z 28 krajów. Zorganizowano 14 konkursów - 8 dla mężczyzn i 6 dla kobiet. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Włoch, a na pierwszym miejscu klasyfikacji medalowej uplasowali się Grecy.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurencje mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
M1x (jedynka)
szczegóły
 Litwa
Mindaugas Griškonis
 Niemcy
Falko Nolte
 Chorwacja
Mario Vekić
M2- (dwójka bez sternika)
szczegóły
 Grecja
Nikolaos Gundulas
Apostolos Gundulas
 Włochy
Niccolò Mornati
Lorenzo Carboncini
 Serbia
Jovan Popović
Nikola Stojić
M2x (dwójka podwójna)
szczegóły
 Litwa
Saulius Ritter
Rolandas Maščinskas
 Serbia
Marko Marjanović
Dušan Bogićević
 Rosja
Artem Kosow
Dmitrij Chmylnin
LM2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)
szczegóły
 Włochy
Lorenzo Bertini
Elia Luini
 Grecja
Eleftherios Konsolas
Panagiotis Magdanis
 Portugalia
Pedro Fraga
Nuno Mendes
M4- (czwórka bez sternika)
szczegóły
 Grecja
Stergios Papachristos
Janis Tsilis
Jeorjos Dzialas
Janis Christu
 Białoruś
Wadzim Lialin
Dzianis Mihal
Stanisłau Szczarbaczenia
Alaksandr Kazubouski
 Włochy
Mario Paonessa
Francesco Fossi
Luca Agamennoni
Andrea Palmisano
LM4- (czwórka bez sternika wagi lekkiej)
szczegóły
 Włochy
Daniele Danesin
Andrea Caianiello
Marcello Miani
Martino Goretti
 Czechy
Jan Vetešník
Ondřej Vetešník
Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil
 Serbia
Nemanja Nešić
Miloš Stanojević
Nenad Babović
Miloš Tomić
M4x (czwórka podwójna)
szczegóły
 Rosja
Nikita Morgaczow
Aleksiej Swirin
Igor Sałow
Siergiej Fiodorowcew
 Estonia
Andrei Jaemsae
Allar Raja
Tonu Endrekson
Kaspar Taimsoo
 Polska
Konrad Wasielewski
Wiktor Chabel
Kamil Zajkowski
Piotr Licznerski
M8+ (ósemka)
szczegóły
 Polska
Marcin Brzeziński
Rafał Hejmej
Dariusz Radosz
Piotr Hojka
Mikołaj Burda
Piotr Juszczak
Krystian Aranowski
Michał Szpakowski
Daniel Trojanowski
 Czechy
Jiří Srna
Kornel Altman
David Szabó
Jan Pilc
Jakub Podrazil
Jakub Koloc
Petr Melichar
Matyas Klang
Martin Suma
 Ukraina
Anton Cholaznykow
Wiktor Hrebennykow
Iwan Tymko
Artem Moroz
Andrij Prywieda
Wałentyn Kleckoj
Oleg Łykow
Serhij Czykanow
Ołeksandr Konowaluk

Konkurencje kobiet[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
W1x (jedynka)
szczegóły
 Czechy
Miroslava Knapková
 Rosja
Julija Lewina
 Litwa
Donata Vištartaitė
W2- (dwójka bez sternika)
szczegóły
 Rumunia
Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
 Białoruś
Julija Biczyk
Natalla Helach
 Włochy
Claudia Wurzel
Sara Bertolasi
W2x (dwójka podwójna)
szczegóły
 Ukraina
Anastasija Kożenkowa
Jana Dementiewa
 Serbia
Iva Obradović
Ivana Filipović
 Czechy
Lenka Antošová
Jitka Antošová
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)
szczegóły
 Grecja
Christina Jazidzidu
Aleksandra Tsiawu
 Wielka Brytania
Kathryn Twyman
Andrea Dennis
 Włochy
Laura Milani
Enrica Marasca
W4x (czwórka podwójna)
szczegóły
 Ukraina
Switłana Spiruchowa
Natalija Chuba
Tetiana Kolesznikowa
Kateryna Tarasenko
 Polska
Agnieszka Kobus
Karolina Gniadek
Sylwia Lewandowska
Natalia Madaj
 Rumunia
Cristina Ilie
Ioana Craciun
Camelia Lupascu
Nicoleta Albu
W8+ (ósemka)
szczegóły
 Rumunia
Maria Diana Bursuc
Ionelia Zaharia
Cristina Grigoraș
Irina Dornenau
Adelina Cojocariu
Andreea Boghian
Roxana Cogianu
Eniko Mironcic
Teodora Gidoiu
 Białoruś
Katiaryna Schliupskaya
Margaryta Kreczka
Wołha Berażniowa
Natalla Helach
Hanna Nachajowa
Tatiana Kuchta
Julija Biczyk
Anastasija Fadzejenka
Jarosława Pawłowicz
 Ukraina
Oksana Golub
Ganna Gutsalenko
Olga Hurkowska
Nina Proskura
Olena Burjak
Switłana Nowiczenko
Ljubow Staszko
Anna Koncewa
Anna Gaidukowa

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

L.p. Państwo Gold medal-2008OB.svg Silver medal-2008OB.svg Bronze medal-2008OB.svg Razem
1.  Grecja 3 1 0 4
2.  Włochy 2 1 3 6
3.  Ukraina 2 0 2 4
4.  Litwa 2 0 1 3
 Rumunia 2 0 1 3
6.  Czechy 1 2 1 4
7.  Polska 1 1 1 3
 Rosja 1 1 1 3
9.  Białoruś 0 3 0 3
10.  Serbia 0 2 2 4
11.  Estonia 0 1 0 1
 Niemcy 0 1 0 1
 Wielka Brytania 0 1 0 1
14.  Chorwacja 0 0 1 1
 Portugalia 0 0 1 1

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]