Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie 2019 odbyły się w Lucernie, w Szwajcarii w dniach 31 maja-2 czerwca 2019 r.[1]

Medaliści i medalistki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
M1x[2] Niemcy Oliver Zeidler 6:47.32 Holandia Stef Broenink 6:47.51 Białoruś Pilip Pavukou 6:47.72
M2-[3]  Chorwacja

Martin Sinković

Valent Sinković
6:22.46  Rumunia

Marius Cozmiuc

Ciprian Tudosă
6:24.53  Hiszpania

Jaime Canalejo Pazos

Javier García Ordóñez
6:26.31
M2x[4]  Polska

Mirosław Ziętarski

Fabian Barański
6:13.51  Szwajcaria

Barnabé Delarze

Roman Röösli
6:13.60  Rumunia

Ioan Prundeanu

Marian-Florian Enache
6:13.96
M4-[5]  Wielka Brytania

Oliver Cook

Matthew Rossiter

Rory Gibbs

Sholto Carnegie
5:51.01  Polska

Mikołaj Burda

Mateusz Wilangowski

Marcin Brzeziński

Michał Szpakowski
5:53.90  Niemcy

Felix Brummel

Felix Wimberger

Max Planer

Nico Merget
5:56.08
M4x[6]  Holandia

Dirk Uittenbogaard

Abe Wiersma

Tone Wieten

Koen Metsemakers
5:35.75  Włochy

Filippo Mondelli

Andrea Panizza

Luca Rambaldi

Giacomo Gentili
5:40.19  Wielka Brytania

Jack Beaumont

Jonathan Walton

Angus Groom

Peter Lambert
5:41.89
M8+[7]  Niemcy

Johannes Weißenfeld

Laurits Follert

Jakob Schneider

Torben Johannesen

Christopher Reinhardt

Malte Jakschik

Richard Schmidt

Hannes Ocik

Martin Sauer
5:25.68  Wielka Brytania

Thomas Ford

James Rudkin

Thomas George

Moe Sbihi

Jacob Dawson

Oliver Wynne-Griffith

Matthew Tarrant

Josh Bugajski

Henry Fieldman
5:26.55  Holandia

Vincent van der Want

Boudewijn Röell

Jasper Tissen

Ruben Knab

Mechiel Versluis

Bram Schwarz

Bjorn van den Ende

Robert Lücken

Aranka Kops
5:27.97
Konkurencje wagi lekkiej mężczyzn
LM1x[8] Węgry Péter Galambos 6:57.00 Polska Artur Mikołajczewski
6:58.98 Włochy Martino Goretti
7:02.27
LM2x[9]  Niemcy

Jonathan Rommelmann

Jason Osborne
6:12.58  Włochy

Stefano Oppo

Pietro Ruta
6:13.95  Belgia

Tim Brys

Niels van Zandweghe
6:15.51
LM4x[10]  Włochy

Catello Amarante

Lorenzo Fontana

Alfonso Scalzone

Gabriel Soares
5:55.4  Holandia

Hilmar Verbeek

David Kampman

Ward van Zeijl

Bart Lukkes
5:56.89  Francja

Leo Grandsire

Hugo Beurey

Benjamin David

Ferdinand Ludwig
5:57.05

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
W1x[11] Irlandia Sanita Pušpure
7:23.18 Szwajcaria Jeannine Gmelin
7:24.04 Czechy Miroslava Knapková
7:24.85
W2-[12]  Hiszpania

Aina Cid

Virginia Diaz Rivas
7:14.14  Rumunia

Adriana Ailincai

Maria Tivodariu
7:15.52  Włochy

Kiri Tontodonati

Aisha Rocek
7:16.22
W2x[13]  Niemcy

Leonie Menzel

Carlotta Nwajide
6:49.23  Rumunia

Nicoleta-Ancuța Bodnar

Simona Geanina Radis
6:50.56  Włochy

Stefania Buttignon

Stefania Gobbi
6:51.38
W4-[14]  Holandia

Ellen Hogerwerf

Karolien Florijn

Ymkje Clevering

Veronique Meester
6:24.84  Rumunia

Ioana Vrinceanu

Viviana-Iuliana Bejinariu

Mădălina Bereș

Denisa Tîlvescu
6:27.92  Polska

Joanna Dittmann

Monika Chabel

Olga Michałkiewicz

Maria Wierzbowska
6:32.37
W4x[15]  Niemcy

Michaela Staelberg

Julia Lier

Franziska Kampmann

Frieda Hämmerling
6:16.69  Holandia

Roos de Jong

Inge Janssen

Sophie Souwer

Olivia van Rooijen
6:17.08  Ukraina

Jewgenija Dowhodko

Daryna Verkhohliad

Anastasiya Kozhenkova

Yana Dementyeva
6:18.82
W8+[16]  Rumunia

Cristina-Georgiana Popescu

Amalia Beres

Mădălina-Gabriela Cașu

Roxana Parascanu

Beatrice-Mădălina Parfenie

Iuliana Popa

Maria-Magdalena Rusu

Roxana-Iuliana Anghel

Daniela Druncea
6:03.49  Wielka Brytania

Fiona Gammond

Zoe Lee

Josephine Wratten

Harriet Taylor

Rowan McKellar

Rebecca Shorten

Karen Bennett

Holly Norton

Matilda Horn
6:03.55  Rosja

Vasilisa Stepanova

Elizaveta Kovina

Ekaterina Potapova

Anna Karpova

Olga Zaruba

Anastasia Tikhanova

Ekaterina Sevostianova

Elena Oriabinskaia

Elizaveta Krylova
6:06.38
Konkurencje wagi lekkiej kobiet
LW1x[17] Włochy Federica Cesarini
7:32.45 Niemcy Leonie Pieper
7:34.17 Holandia Marieke Keijser
7:36.59
LW2x[18]  Białoruś

Anastasija Janina

Alena Furman
6:58.69  Francja

Laura Tarantola

Claire Bove
7:00.29  Szwajcaria

Patricia Merz

Frederique Rol
7:02.63

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  1. «2019 European Rowing Championships attributed to Lucerne».
  2. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  3. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  4. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  5. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  6. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  7. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  8. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  9. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  10. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  11. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  12. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  13. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  14. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  15. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  16. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  17. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).
  18. Events, worldrowing.com [dostęp 2019-07-07] (ang.).