Mistrzostwa Europy w Zapasach 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

50. Mistrzostwa Europy w zapasach odbyły się w maju. W stylu klasycznym walczono w Mińsku, a turniej w stylu wolnym kobiet i mężczyzn rozegrano w Bratysławie.

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-54 kg Rosja Boris Ambarcumow Azerbejdżan Natiq Eyvazov Rumunia Marian Sandu
-58 kg Bułgaria Armen Nazarian Rosja Rafik Simonyan Białoruś Igor Pietrienko
-63 kg Turcja Şeref Eroğlu Rosja Nikołaj Monow Ukraina Oleg Litvinenko
-69 kg Rosja Aleksandr Trietjakow Białoruś Uładzimir Kapytau Niemcy Adam Jureczko
-76 kg Rosja Murat Kardanow Gruzja Chwicza Biczinaszwili Turcja Nazmi Avluca
-85 kg Turcja Hamza Yerlikaya Rosja Siergiej Cwir Szwecja Martin Lidberg
-97 kg Białoruś Siarhiej Lisztwan Szwecja Mikael Ljungberg Turcja Hakkı Başar
-125 kg Rosja Aleksandr Karielin Ukraina Heorhij Sałdadze Bułgaria Serghei Mureico

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Rosja Rosja 4 3 0
2 Turcja Turcja 2 0 2
3 Białoruś Białoruś 1 1 1
4 Bułgaria Bułgaria 1 0 1
5 Ukraina Ukraina 0 1 1
Szwecja Szwecja 0 1 1
7 Gruzja Gruzja 0 1 0
Azerbejdżan Azerbejdżan 0 1 0
9 Niemcy Niemcy 0 0 1
Rumunia Rumunia 0 0 1

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-54 kg Ukraina Ołeksandr Zacharuk Białoruś Gierman Kontojew Grecja Amiran Karndanof
-58 kg Gruzja Dawit Poghosiani Rosja Murad Umachanow Ukraina Jewhen Busłowycz
-63 kg Bułgaria Serafim Byrzakow Białoruś Siarhiej Smal Ukraina Elbrus Tedejew
-69 kg Turcja Yüksel Şanlı Ukraina Zaza Zazirow Rosja Wielichan Ałachwierdijew
-76 kg Niemcy Alexander Leipold Armenia Arajik Geworkian Rosja Adam Sajtijew
-85 kg Rosja Buwajsar Sajtijew Ukraina Dawyd Biczinaszwili Słowacja Jozef Lohyňa
-97 kg Gruzja Eldar Kurtanidze Polska Marek Garmulewicz Grecja Aftandil Ksantopulos
-125 kg Turcja Aydın Polatçı Słowacja Milan Mazáč Rosja Dawid Musulbies

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Turcja Turcja 2 0 0
Gruzja Gruzja 2 0 0
3 Ukraina Ukraina 1 2 2
4 Rosja Rosja 1 1 3
5 Niemcy Niemcy 1 0 0
Bułgaria Bułgaria 1 0 0
7 Białoruś Białoruś 0 2 0
8 Słowacja Słowacja 0 1 1
9 Armenia Armenia 0 1 0
Polska Polska 0 1 0
11 Grecja Grecja 0 0 2

Kobiety styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-46 kg Rosja Inga Karamczakowa Norwegia Mette Barlie Francja Farah Touchi
-51 kg Rosja Elena Egochina Niemcy Tanja Sauter Francja Angelique Berthenet-Hidalgo
-56 kg Francja Anna Gomis Szwecja Sara Eriksson Włochy Diletta Giampiccolo
-62 kg Austria Natalia Hartmann-Duenser Niemcy Stephanie Mary Gross Norwegia Lene Aanes
-68 kg Polska Ewelina Pruszko Bułgaria Galina Ivanova Rosja Elmira Kurbanova
-75 kg Niemcy Nina Englich Ukraina Tatyana Komarnicka Polska Monika Kowalska

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Rosja Rosja 2 0 1
2 Niemcy Niemcy 1 2 0
3 Francja Francja 1 0 2
4 Polska Polska 1 0 1
5 Austria Austria 1 0 0
6 Norwegia Norwegia 0 1 1
7 Bułgaria Bułgaria 0 1 0
Ukraina Ukraina 0 1 0
Szwecja Szwecja 0 1 0
10 Włochy Włochy 0 0 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]