Mistrzostwa Europy w Zapasach 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

53. Mistrzostwa Europy w zapasach odbyły się w kwietniu i maju. W stylu klasycznym walczono w Stambule, a w stylu wolnym w Budapeszcie.

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-54 kg Białoruś Boris Radkevich Turcja Ercan Yıldız Polska Dariusz Jabłoński
-58 kg Czechosłowacja Petr Švehla Gruzja Irakli Czoczua Rumunia Marian Sandu
-63 kg Turcja Şeref Eroğlu Rosja Temur Tejumov Polska Włodzimierz Zawadzki
-69 kg Gruzja Aleksandre Dochturiszwili Rosja Michaił Iwanczenko Armenia Movses Karapetian
-76 kg Rosja Aleksiej Miszyn Szwecja Ara Abrahamian Turcja Nazmi Avluca
-85 kg Turcja Hamza Yerlikaya Polska Marcin Letki Ukraina Ołeksandr Darahan
-97 kg Rosja Aleksander Bezruczkin Bułgaria Ali Mołłow Rumunia Petru Sudureac
-125 kg Węgry Mihály Deák-Bárdos Turcja Fatih Bakir Bułgaria Serghei Mureico

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Turcja Turcja 2 2 1
2 Rosja Rosja 2 2 0
3 Gruzja Gruzja 1 1 0
4 Białoruś Białoruś 1 0 0
Czechosłowacja Czechy 1 0 0
Węgry Węgry 1 0 0
7 Polska Polska 0 1 2
8 Bułgaria Bułgaria 0 1 1
9 Szwecja Szwecja 0 1 0
10 Rumunia Rumunia 0 0 2
11 Ukraina Ukraina 0 0 1
Armenia Armenia 0 0 1

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-54 kg Mołdawia Ghenadi Tulbea Grecja Amiran Karndanof Armenia Armen Mykyrtczian
-58 kg Węgry Zsolt Bankuti Ukraina Wasyl Fedoryszyn Białoruś Aliaxandr Karnitski
-63 kg Bułgaria Serafim Byrzakow Rosja Soslan Tomayev Gruzja Otar Tusziszwili
-69 kg Turcja Ahmet Gülhan Rosja Irbiek Farnijew Bułgaria Nikołaj Pasłar
-76 kg Rosja Buwajsar Sajtijew Bułgaria Mirosław Goczew Węgry Árpád Ritter
-85 kg Rosja Sażyd Sażydow Ukraina Dawyd Biczinaszwili Białoruś Biejbułat Musajew
-97 kg Gruzja Eldar Kurtanidze Rosja Giorgi Gogszelidze Białoruś Aleksandr Szemarow
-125 kg Rosja Dawid Musulbies Gruzja Aleksi Modebadze Niemcy Sven Thiele

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Rosja Rosja 3 3 0
2 Bułgaria Bułgaria 1 1 1
Gruzja Gruzja 1 1 1
4 Węgry Węgry 1 0 1
5 Mołdawia Mołdawia 1 0 0
6 Ukraina Ukraina 0 2 0
7 Grecja Grecja 0 1 0
8 Białoruś Białoruś 0 0 3
9 Armenia Armenia 0 0 1
Niemcy Niemcy 0 0 1

Kobiety styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
-46 kg Rosja Inga Karamczakowa Ukraina Iryna Merłeni Bułgaria Kamelia Tsekova
-51 kg Grecja Sofia Pumburidu Rosja Natalia Gushina Białoruś Alena Kareicha
-56 kg Ukraina Tetiana Łazarewa Szwecja Ida-Theres Nerell Grecja Konstantina Tsibanaku
-62 kg Polska Małgorzata Bassa-Roguska Rosja Natalja Iwanowa Norwegia Lene Aanes
-68 kg Rosja Natalia Gavrilova Francja Lise Legrand Niemcy Anita Schätzle
-75 kg Polska Edyta Witkowska Rosja Swietłana Martynienko Niemcy Nina Englich

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Państwo Złoto Srebro Brąz
1 Rosja Rosja 2 3 0
2 Polska Polska 2 0 0
3 Ukraina Ukraina 1 1 0
4 Grecja Grecja 1 0 1
5 Francja Francja 0 1 0
Szwecja Szwecja 0 1 0
7 Niemcy Niemcy 0 0 2
8 Norwegia Norwegia 0 0 1
Bułgaria Bułgaria 0 0 1
Białoruś Białoruś 0 0 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]