Mistrzostwa Francji w łyżwiarstwie figurowym

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Francji w łyżwiarstwie figurowym (fr. Championnat de France Elite) – krajowe zawody mistrzowskie we Francji w łyżwiarstwie figurowym organizowane przez francuską federację łyżwiarską. Medale są przyznawane w konkurencji solistów, solistek, par sportowych i tanecznych w kategorii seniorów, juniorów (ang. Junior) i Advanced Novice.

Osiągnięte rezultaty na zawodach krajowych determinują skład reprezentacji Francji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, mistrzostwa świata, mistrzostwa świata juniorów i mistrzostwa Europy.

Medaliści w kategorii seniorów[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1908 Chamonix Louis Magnus NO NO [1]
1909 Chamonix Louis Magnus NO NO
1910 Paryż Louis Magnus NO NO
1911 Paryż Louis Magnus NO NO
1912 Paryż L. Trugard NO NO
1913 Paryż Francis Pigueron NO NO
1914 Paryż José Carvajal NO NO
Zawody nie odbyły się w latach 1915–1919 (I wojna światowa)
1920 Paryż Francis Pigueron NO NO [1]
1921 Font-Romeu Francis Pigueron NO NO
1922 Paryż Francis Pigueron NO NO
1923 Paryż Francis Pigueron NO NO
1924 Paryż Pierre Brunet NO NO
1925 Paryż Pierre Brunet NO NO
Konkurencji nie rozegrano w 1926 roku
1927 Paryż Pierre Brunet NO NO [1]
1928 Paryż Pierre Brunet NO NO
1929 Chamonix Pierre Brunet NO NO
1930 Mont Revard Pierre Brunet NO NO
1931 Font-Romeu Pierre Brunet NO NO
1932 Paryż Jean Henrion Georges Torchon NO
1933 Paryż Jean Henrion NO NO
1934 Chamonix Jean Henrion NO NO
1935 Paryż Jean Henrion NO NO
1936 Paryż Jean Henrion Jacques Favart NO
1937 Paryż Jean Henrion Jacques Favart NO
1938 Paryż Jean Henrion Jacques Favart NO
1939 Paryż Jean Henrion Jacques Favart NO
Zawody nie odbyły się w latach 1940–1941 (II wojna światowa)
1942 Paryż Jacques Favart NO NO [1]
Zawody nie odbyły się w latach 1943–1945 (II wojna światowa)
1946 Paryż Paul Gaudin Guy Pigier NO [1]
1947 Paryż Guy Pigier NO NO
1948 Paryż Guy Pigier NO NO
1949 Paryż Tony Font NO NO
1950 Paryż Tony Font NO NO
1951 Paryż Alain Giletti NO NO
1952 Paryż Alain Giletti NO NO
1953 Paryż Alain Giletti NO NO
1954 Paryż Alain Giletti Alain Calmat NO
1955 Lyon Alain Giletti Alain Calmat NO
1956 Boulogne-Billancourt Alain Giletti Alain Calmat NO
1957 Boulogne-Billancourt Alain Giletti Alain Calmat NO
1958 Boulogne-Billancourt Alain Calmat Alain Giletti NO
1959 Boulogne-Billancourt Alain Giletti Alain Calmat brak zawodników
1960 Boulogne-Billancourt Alain Giletti Alain Calmat NO
1961 Boulogne-Billancourt Alain Giletti Alain Calmat Robert Dureville
1962 Boulogne-Billancourt Alain Calmat Robert Dureville Alain Trouillet
1963 Boulogne-Billancourt Alain Calmat Robert Dureville Philippe Pélissier
1964 Boulogne-Billancourt Alain Calmat Robert Dureville Philippe Pélissier
1965 Boulogne-Billancourt Alain Calmat Robert Dureville Patrick Péra
1966 Boulogne-Billancourt Patrick Péra Robert Dureville Philippe Pélissier
1967 Boulogne-Billancourt Patrick Péra Robert Dureville Philippe Pélissier
1968 Lyon Patrick Péra Philippe Pélissier Jacques Mrozek
1969 Boulogne-Billancourt Patrick Péra Philippe Pélissier Jacques Mrozek
1970 Boulogne-Billancourt Patrick Péra Jacques Mrozek Didier Gailhaguet
1971 Megève Patrick Péra Jacques Mrozek Didier Gailhaguet
1972 Chamonix Patrick Péra Didier Gailhaguet Willy Bargauan
1973 Strasburg Jacques Mrozek Pascal Delorme Christophe Boyadjian
1974 Boulogne-Billancourt Didier Gailhaguet Pascal Delorme Gilles Beyer
1975 Reims Didier Gailhaguet Gilles Beyer Jean-Christophe Simond
1976 Asnières Jean-Christophe Simond Gilles Beyer Christophe Boyadjian
1977 Amiens Jean-Christophe Simond Pierre Lamine Gilles Beyer
1978 Belfort Gilles Beyer Michel Lotz Christophe Boyadjian
1979 Tours Jean-Christophe Simond Michel Lotz Patrice Macrez
1980 Reims Jean-Christophe Simond Patrice Macrez Gilles Beyer
1981 Anglet Jean-Christophe Simond Patrice Macrez Didier Monge
1982 Asnières Jean-Christophe Simond Philippe Paulet Didier Monge
1983 Bordeaux Jean-Christophe Simond Laurent Depouilly Fernand Fédronic
1984 Megève Jean-Christophe Simond Laurent Depouilly Fernand Fédronic
1985 Belfort Fernand Fédronic Philippe Roncoli Laurent Depouilly
1986 Franconville Laurent Depouilly Philippe Roncoli Frédéric Harpagès
1987 Épinal Philippe Roncoli Frédéric Harpagès Fernand Fédronic
1988 Grenoble Frédéric Lipka Axel Médéric Fernand Fédronic
1989 Caen Axel Médéric Éric Millot Nicolas Pétorin
1990 Annecy Éric Millot Philippe Candeloro Frédéric Harpagès
1991 Reims Éric Millot Philippe Candeloro Nicolas Pétorin
1992 Colombes Éric Millot Nicolas Pétorin Philippe Candeloro
1993 Grenoble Éric Millot Philippe Candeloro Nicolas Pétorin
1994 Grenoble Philippe Candeloro Éric Millot Thierry Cerez
1995 Bordeaux Philippe Candeloro Éric Millot Thierry Cerez
1996 Albertville Philippe Candeloro Éric Millot Thierry Cerez
1997 Amiens Philippe Candeloro Thierry Cerez Laurent Tobel
1998 Briançon Thierry Cerez Laurent Tobel Gabriel Monnier
1999 Lyon Laurent Tobel Vincent Restencourt Thierry Cerez
2000 Courchevel Stanick Jeannette Gabriel Monnier Vincent Restencourt
2001 Briançon Stanick Jeannette Frédéric Dambier Vincent Restencourt
2002 Grenoble Gabriel Monnier Frédéric Dambier Brian Joubert
2003 Asnières-sur-Seine Brian Joubert Stanick Jeannette Frédéric Dambier
2004 Briançon Brian Joubert Frédéric Dambier Stanick Jeannette
2005 Rennes Brian Joubert Frédéric Dambier Samuel Contesti
2006 Besançon Brian Joubert Samuel Contesti Alban Préaubert [2]
2007 Orléans Brian Joubert Yannick Ponsero Samuel Contesti [3]
2008 Megève Brian Joubert Yannick Ponsero Alban Préaubert [4]
2009 Colmar Yannick Ponsero Florent Amodio Alban Préaubert [5]
2010 Marsylia Florent Amodio Yannick Ponsero Alban Préaubert [6]
2011 Tours Brian Joubert Florent Amodio Alban Préaubert [7]
2012 Dammarie-les-Lys Brian Joubert Florent Amodio Chafik Besseghier [8]
2013 Strasburg Florent Amodio Chafik Besseghier Romain Ponsart [9]
2014 Vaujany Florent Amodio Brian Joubert Chafik Besseghier [10]
2015 Megève Florent Amodio Romain Ponsart Chafik Besseghier [11]
2016 Épinal Chafik Besseghier Florent Amodio Simon Hocquaux [12]
2017 Caen Kévin Aymoz Chafik Besseghier Romain Ponsart [13]
2018 Nantes Chafik Besseghier Kévin Aymoz Romain Ponsart [14]
2019 Vaujany Kévin Aymoz Adam Siao Him Fa Adrien Tesson [15]
2020 Dunkierka Kévin Aymoz Adam Siao Him Fa Romain Ponsart [16]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1909 Chamonix Yvonne Lacroix NO NO [1]
1910 Paryż Anita Nahmias NO NO
1911 Paryż Simone Poujade NO NO
1912 Paryż Anita Del Monte-Nahmias NO NO
1913 Paryż Simone Poujade NO NO
1914 Paryż Simone Poujade NO NO
Zawody nie odbyły się w latach 1915–1919 (I wojna światowa)
Konkurencji nie rozegrano w 1920 roku
1921 Paryż Andrée Joly NO NO [1]
1922 Paryż Andrée Joly NO NO
1923 Paryż Andrée Joly NO NO
1924 Paryż Andrée Joly NO NO
1925 Paryż Andrée Joly NO NO
1926 Paryż Andrée Joly NO NO
1927 Paryż Andrée Joly NO NO
1928 Paryż Andrée Joly NO NO
1929 Chamonix Andrée Joly NO NO
1930 Mont Revard Gaby Clericetti NO NO
1931 Font-Romeu Gaby Clericetti Jacqueline Vaudecrane NO
1932 Paryż Gaby Clericetti NO NO
1933 Paryż Gaby Clericetti NO NO
1934 Chamonix Gaby Clericetti NO NO
1935 Paryż Gaby Clericetti NO NO
1936 Paryż Gaby Clericetti Jacqueline Vaudecrane NO
1937 Paryż Jacqueline Bossoutrot-Vaudecrane Gaby Clericetti NO
1938 Paryż Jacqueline Bossoutrot-Vaudecrane NO NO
1939 Paryż Betty Hendricqx Jacqueline Bossoutrot-Vaudecrane NO
Zawody nie odbyły się w latach 1940–1941 (II wojna światowa)
1942 Paryż Denise Fayolle NO NO [1]
Zawody nie odbyły się w latach 1943–1945 (II wojna światowa)
1946 Paryż Denise Fayolle NO NO [1]
1947 Paryż Jacqueline du Bief NO NO
1948 Paryż Jacqueline du Bief NO NO
1949 Paryż Jacqueline du Bief NO NO
1950 Paryż Jacqueline du Bief NO NO
1951 Paryż Jacqueline du Bief NO NO
1952 Paryż Jacqueline du Bief NO NO
1953 Paryż Liliane Caffin-Madaule NO NO
1954 Paryż Maryvonne Huet NO NO
1955 Lyon Maryvonne Huet Michèle Allard Gilberte Naboudet
1956 Boulogne-Billancourt Michèle Allard Dany Rigoulot Gilberte Naboudet
1957 Boulogne-Billancourt Maryvonne Huet Corinne Altmann NO
1958 Boulogne-Billancourt Dany Rigoulot Nicole Erdos Nicole Hassler
1959 Boulogne-Billancourt Dany Rigoulot Nicole Hassler Corinne Altmann
1960 Boulogne-Billancourt Nicole Hassler Danièle Giraud NO
1961 Boulogne-Billancourt Dany Rigoulot Nicole Hassler Danièle Giraud
1962 Boulogne-Billancourt Nicole Hassler Danièle Giraud Laurence Berjoan
1963 Boulogne-Billancourt Nicole Hassler Micheline Joubert Geneviève Burdel
1964 Boulogne-Billancourt Nicole Hassler Denise Neanne Geneviève Burdel
1965 Boulogne-Billancourt Nicole Hassler Sylvaine Duban Denise Neanne
1966 Boulogne-Billancourt Nicole Hassler Micheline Joubert Denise Neanne
1967 Boulogne-Billancourt Sylvaine Duban Micheline Joubert Denise Neanne
1968 Lyon Sylvaine Duban Micheline Joubert Joëlle Cartaux
1969 Boulogne-Billancourt Joëlle Cartaux Arielle Contamine Christiane Duchatel
1970 Boulogne-Billancourt Joëlle Cartaux Arielle Contamine Elisabeth Louesdon
1971 Megève Joëlle Cartaux Marie-Claude Bierre Marie-Hèlène Panet
1972 Chamonix Marie-Claude Bierre Joëlle Cartaux Marie-Hèlène Panet
1973 Strasburg Marie-Claude Bierre Christine Strohl Dominique Faure
1974 Boulogne-Billancourt Marie-Claude Bierre Marie-Hèlène Panet Sabine Fuchs
1975 Reims Marie-Claude Bierre Sabine Fuchs Marie-Reine Le Gougne
1976 Asnières Marie-Claude Bierre Anne-Sophie de Kristoffy Sylvie Doulat
1977 Amiens Marie-Claude Bierre Anne-Sophie de Kristoffy Marie-Reine Le Gougne
1978 Belfort Anne-Sophie de Kristoffy Isabelle Deneux Sophie Bojé
1979 Tours Anne-Sophie de Kristoffy Cécile Antonelli Véronique Lamarque
1980 Reims Anne-Sophie de Kristoffy Cécile Antonelli Béatrice Farinacci
1981 Anglet Cécile Antonelli Béatrice Farinacci Anne-Sophie de Kristoffy
1982 Asnières Béatrice Farinacci Anne-Sophie de Kristoffy Sophie Cuissot
1983 Bordeaux Agnès Gosselin Béatrice Farinacci Sophie Cuissot
1984 Megève Agnès Gosselin Nathalie Duquesne Sophie Cuissot
1985 Belfort Agnès Gosselin Florence Copp Nathalie Duquesne
1986 Franconville Agnès Gosselin Florence Copp Nathalie Duquesne
1987 Épinal Agnès Gosselin Florence Albert Florence Copp
1988 Grenoble Agnès Gosselin Claude Péri Sandrine Bache
1989 Caen Surya Bonaly Claude Péri Sandra Garde
1990 Annecy Surya Bonaly Laetitia Hubert Sandra Garde
1991 Reims Surya Bonaly Laetitia Hubert Cécile Tribolet
1992 Colombes Surya Bonaly Laetitia Hubert Marie-Pierre Leray
1993 Grenoble Surya Bonaly Marie-Pierre Leray Laetitia Hubert
1994 Grenoble Surya Bonaly Marie-Pierre Leray Laetitia Hubert
1995 Bordeaux Surya Bonaly Marie-Pierre Leray Laetitia Hubert
1996 Albertville Surya Bonaly Véronique Fleury Malika Tahir
1997 Amiens Surya Bonaly Vanessa Gusmeroli Gwenaëlle Jullien
1998 Briançon Laetitia Hubert Surya Bonaly Vanessa Gusmeroli
1999 Lyon Laetitia Hubert Vanessa Gusmeroli Christelle Miro
2000 Courchevel Vanessa Gusmeroli Gwenaëlle Jullien Julie Cortial
2001 Briançon Vanessa Gusmeroli Laetitia Hubert Christelle Miro
2002 Grenoble Vanessa Gusmeroli Laetitia Hubert Anne-Sophie Calvez
2003 Asnières-sur-Seine Candice Didier Anne-Sophie Calvez Christelle Miro
2004 Briançon Candice Didier Anne-Sophie Calvez Gwendoline Didier
2005 Rennes Nadège Bobillier Anne-Sophie Calvez Laura Dutertre
2006 Besançon Nadège Bobillier Celine Lacour Laura Dutertre [17]
2007 Orléans Anne-Sophie Calvez Candice Didier Laura Dutertre [18]
2008 Megève Gwendoline Didier Chloé Dépouilly Julie Cagnon [19]
2009 Colmar Candice Didier Maé-Bérénice Méité Sandra Sitbon [20]
2010 Marsylia Léna Marrocco Maé-Bérénice Méité Gwendoline Didier [21]
2011 Tours Yrétha Silété Lénaëlle Gilleron-Gorry Maé-Bérénice Méité [22]
2012 Dammarie-les-Lys Yrétha Silété Maé-Bérénice Méité Anaïs Ventard
2013 Strasburg Anaïs Ventard Maé-Bérénice Méité Laurine Lecavelier [23]
2014 Vaujany Maé-Bérénice Méité Laurine Lecavelier Anaïs Ventard [24]
2015 Megève Maé-Bérénice Méité Laurine Lecavelier Léa Serna [25]
2016 Épinal Maé-Bérénice Méité Laurine Lecavelier Alizée Crozet [26]
2017 Caen Laurine Lecavelier Maé-Bérénice Méité Alizée Crozet [27]
2018 Nantes Maé-Bérénice Méité Laurine Lecavelier Léa Serna [28]
2019 Vaujany Maé-Bérénice Méité Laurine Lecavelier Julie Froetscher [29]
2020 Dunkierka Maé-Bérénice Méité Maïa Mazzara Léa Serna [30]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1911 Paryż Aysagher / Charles Sabouret NO NO [1]
1912 Paryż Anita Del Monte / Louis Magnus NO NO
1913 Paryż Simone Poujade / Francis Pigueron NO NO
1914 Paryż Simone Poujade / Francis Pigueron NO NO
Zawody nie odbyły się w latach 1915–1919 (I wojna światowa)
Konkurencji nie rozegrano w 1920 roku
1921 Paryż Simone Poujade / Francis Pigueron NO NO [1]
1922 Paryż Yvonne Bourgeois / Francis Pigueron NO NO
1923 Paryż Yvonne Bourgeois / Francis Pigueron NO NO
1924 Paryż Andrée Joly / Pierre Brunet NO NO
1925 Paryż Andrée Joly / Pierre Brunet NO NO
1926 Paryż Andrée Joly / Pierre Brunet NO NO
1927 Paryż Andrée Joly / Pierre Brunet NO NO
1928 Paryż Andrée Joly / Pierre Brunet NO NO
1929 Chamonix Andrée Joly / Pierre Brunet NO NO
1930 Mont Revard Andrée Brunet / Pierre Brunet NO NO
1931 Font-Romeu Andrée Brunet / Pierre Brunet NO NO
1932 Paryż Andrée Brunet / Pierre Brunet NO NO
1933 Paryż Andrée Brunet / Pierre Brunet NO NO
1934 Chamonix Elvire Barbey / Louis Barbey NO NO
1935 Paryż Andrée Brunet / Pierre Brunet NO NO
1936 Paryż Elvire Barbey / Louis Barbey NO NO
1937 Paryż Suzy Boulesteix / Jean Henrion NO NO
1938 Paryż Suzy Boulesteix / Jean Henrion NO NO
1939 Paryż Soumi Sakomoto / Guy Pigier NO NO
Zawody nie odbyły się w latach 1940–1941 (II wojna światowa)
1942 Paryż Denise Fayolle / Guy Pigier NO NO [1]
Zawody nie odbyły się w latach 1943–1945 (II wojna światowa)
1946 Paryż Denise Favart / Jacques Favart NO NO [1]
1947 Paryż Denise Favart / Jacques Favart Denise Fayolle / Guy Pigier NO
1948 Paryż Denise Favart / Jacques Favart NO NO
1949 Paryż Denise Favart / Jacques Favart NO NO
1950 Paryż Jacqueline du Bief / Tony Font NO NO
1951 Paryż Jacqueline du Bief / Tony Font NO NO
Konkurencji nie rozegrano w 1952 roku
1953 Paryż Nadine Damien / Jean Vives NO NO [1]
1954 Paryż Colette Tarozzi / Jean Vives NO NO
Konkurencji nie rozegrano w 1955 roku
1956 Boulogne-Billancourt Michèle Allard / Alain Giletti Colette Tarozzi / Jean Vives NO [1]
1957 Boulogne-Billancourt Colette Tarozzi / Jean Vives NO NO
1958 Boulogne-Billancourt Anny Hirsch / Jean Vives NO NO
1959 Boulogne-Billancourt Anny Hirsch / Jean Vives brak zawodników
1960 Boulogne-Billancourt Micheline Joubert / Philippe Pélissier NO NO
1961 Boulogne-Billancourt Micheline Joubert / Philippe Pélissier NO NO
1962 Boulogne-Billancourt Micheline Joubert / Philippe Pélissier NO NO
Konkurencji nie rozegrano w 1963 roku
1964 Boulogne-Billancourt Micheline Joubert/ Alain Trouillet Noëlle Santerne / Yvan Le Théry NO [1]
1965 Boulogne-Billancourt Noëlle Santerne / Yvan Le Théry NO NO
1966 Boulogne-Billancourt Noëlle Santerne / Yvan Le Théry Anny Hirsch / Jean Vives NO
1967 Boulogne-Billancourt Fabienne Etlensperger / Jean-Roland Racle Noëlle Santerne / Yvan Le Théry NO
1968 Lyon Fabienne Etlensperger / Jean-Roland Racle Florence Cahn / Jean-Pierre Rondel Chantal Malderez /Gerard Malderez
1969 Boulogne-Billancourt Mona Szabo / Pierre Szabo Florence Cahn / Jean-Pierre Rondel Chantal Malderez /Gerard Malderez
1970 Boulogne-Billancourt Mona Szabo / Pierre Szabo NO NO
1971 Megève Florence Cahn / Jean-Roland Racle Pascale Kovelmann / Jean-Pierre Rondel NO
1972 Chamonix Florence Cahn / Jean-Roland Racle Pascale Kovelmann / Jean-Pierre Rondel NO
1973 Strasburg Florence Cahn / Jean-Roland Racle Pascale Kovelmann / Jean-Pierre Rondel NO
1974 Boulogne-Billancourt Florence Cahn / Jean-Roland Racle Pascale Kovelmann / Jean-Pierre Rondel Catherine Brunet / Philippe Brunet
1975 Reims Pascale Kovelmann / Jean-Roland Racle Véronique Levan / Philippe Ramon NO
1976 Asnières Caroline Verchère / Jean-Pierre Rondel Sabine Fuchs / Xavier Videau Catherine Brunet / Philippe Brunet
1977 Amiens Sabine Fuchs / Xavier Videau Catherine Brunet / Philippe Brunet Véronique Levan / Philippe Ramon
1978 Belfort Sabine Fuchs / Xavier Videau Catherine Brunet / Philippe Brunet NO
1979 Tours Sabine Fuchs / Xavier Videau Catherine Brunet / Philippe Brunet NO
1980 Reims Hélène Glabek / Xavier Videau Katia Dubec / Xavier Douillard Catherine Brunet / Philippe Brunet
1981 Anglet Nathalie Tortel / Xavier Videau Nathalie Borini / Gilles Chauvet Catherine Brunet / Philippe Brunet
1982 Asnières Nathalie Tortel / Xavier Videau Cathy Gallière / Lionel Delieutraz NO
1983 Bordeaux Nathalie Tortel / Xavier Douillard Cathy Gallière / Lionel Delieutraz NO
1984 Megève Sylvie Vaquero / Didier Manaud Christine Plisson / Gilles Chauvet brak zawodników
1985 Belfort Sylvie Vaquero / Didier Manaud Astrid Cordeau / Guy Renault brak zawodników
1986 Franconville Sylvie Vaquero / Didier Manaud Christine Plisson / Gilles Chauvet Celine Cloix / Nicolas Desquenne
1987 Épinal Charline Mauger / Benoît Vandenberghe Sylvie Vaquero / Didier Manaud Christine Plisson / Gilles Chauvet
1988 Grenoble Valérie Binsse / Jean-Christophe Mbonyinshuti brak zawodników
1989 Caen Surya Bonaly / Benoît Vandenberghe Valérie Binsse / Jean-Christophe Mbonyinshuti brak zawodników
Konkurencji nie rozegrano w latach 1990–1991
1992 Colombes Line Haddad / Sylvain Privé brak zawodników [1]
1993 Grenoble Marie-Pierre Leray / Frédéric Lipka Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Line Haddad / Sylvain Privé
1994 Grenoble Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Line Haddad / Sylvain Privé Sophie Guestault / François Guestault
1995 Bordeaux Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Line Haddad / Sylvain Privé Emilie Gras / Frédéric Lipka
1996 Albertville Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Line Haddad / Sylvain Privé Sophie Guestault / François Guestault
1997 Amiens Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Sophie Guestault / François Guestault Alexandra Roger / Vivien Roland
1998 Briançon Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Line Haddad / Sylvain Privé Alexandra Roger / Vivien Roland
1999 Lyon Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis brak zawodników
2000 Courchevel Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Catherine Huc / Vivien Rolland brak zawodników
2001 Briançon Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Sabrina Lefrançois / Jérôme Blanchard Marie-Pierre Leray / Nicolas Osseland
2002 Grenoble Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Marie-Pierre Leray / Nicolas Osseland Lucie Stadelman / Yannick Bonheur
2003 Asnières-sur-Seine Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Sabrina Lefrançois / Jérôme Blanchard Marylin Pla / Yannick Bonheur
2004 Briançon Sabrina Lefrançois / Jérôme Blanchard Marylin Pla / Yannick Bonheur brak zawodników
2005 Rennes Marylin Pla / Yannick Bonheur Coralie Zielinski / Jean Louis Lacaille brak zawodników
2006 Besançon Marylin Pla / Yannick Bonheur Rienata Arasłanowa / Jérôme Blanchard Mélodie Chataigner / Medhi Bouzzine [31]
2007 Orléans Marylin Pla / Yannick Bonheur Adeline Canac / Maximin Coia Mélodie Chataigner / Medhi Bouzzine [32]
2008 Megève Adeline Canac / Maximin Coia Mélodie Chataigner / Medhi Bouzzine Camille Foucher / Bruno Massot [33]
2009 Colmar Adeline Canac / Maximin Coia Mélodie Chataigner / Medhi Bouzzine Camille Foucher / Bruno Massot [34]
2010 Marsylia Vanessa James / Yannick Bonheur Adeline Canac / Maximin Coia Mélodie Chataigner / Medhi Bouzzine [35]
2011 Tours Adeline Canac / Yannick Bonheur Mélodie Chataigner / Medhi Bouzzine Anne-Laure Letscher / Bruno Massot [36]
2012 Dammarie-les-Lys Darja Popowa / Bruno Massot Vanessa James / Morgan Ciprès Anne-Laure Letscher / Artiom Patłasow
2013 Strasburg Vanessa James / Morgan Ciprès Darja Popowa / Bruno Massot brak zawodników [37]
2014 Vaujany Vanessa James / Morgan Ciprès brak zawodników [38]
2015 Megève Vanessa James / Morgan Ciprès Darja Popowa / Andrej Nowosiołow brak zawodników [39]
2016 Épinal Vanessa James / Morgan Ciprès Camille Mendoza / Pawieł Kowalew brak zawodników [40]
2017 Caen Vanessa James / Morgan Ciprès Lola Esbrat / Andrej Nowosiołow Camille Mendoza / Pawieł Kowalew [41]
2018 Nantes Lola Esbrat / Andrej Nowosiołow Cléo Hamon / Denys Strekalin Coline Keriven / Noel Antoine Pierre [42]
2019 Vaujany Vanessa James / Morgan Ciprès Cléo Hamon / Denys Strekalin Camille Mendoza / Pawieł Kowalew [43]
2020 Dunkierka Cléo Hamon / Denys Strekalin Camille Mendoza / Pawieł Kowalew Coline Keriven / Noel Antoine Pierre [44]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Złoto Srebro Brąz Źr.
1948 Paryż Jacqueline Meudec / Henri Meudec Genevieve Chamby / Jacques Potin Micheline Mercier / Jean Streicher
Konkurencji nie rozegrano w latach 1959–1952
1953 Paryż Claude-Gisele Weinstein / Claude Lambert Christiane Duvois / Jean Paul Guhel Fanny Besson / Andre Dauger
1954 Paryż Fanny Besson / Jean Paul Guhel Claude-Gisele Weinstein / Claude Lambert NO
1955 Lyon Fanny Besson / Jean Paul Guhel Claude-Gisele Weinstein / Claude Lambert NO
1956 Paryż Fanny Besson / Jean Paul Guhel Christiane Elien / Claude Lambert Claude Lizieux / Jacques Mer
1957 Boulogne-Billancourt Fanny Besson / Jean Paul Guhel Christiane Elien / Claude Lambert Annick de Trentinian / Jacques Mer
1958 Boulogne-Billancourt Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Annick de Trentinian / Philippe Aumond Bernadette Montlahuc / Dominique Duchesne
1959 Boulogne-Billancourt Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Annick de Trentinian / Philippe Aumond Armelle Flichy / Pierre Brun
1960 Boulogne-Billancourt Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Armelle Flichy / Pierre Brun Annick de Trentinian / Jacques Mer
1961 Boulogne-Billancourt Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Armelle Flichy / Pierre Brun Michele Raisin / Jean-Claude Berthy
1962 Boulogne-Billancourt Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Armelle Flichy / Pierre Brun Ghislaine Houdas / Francis Gamichon
1963 Boulogne-Billancourt Armelle Flichy / Pierre Brun Ghislaine Bertrand-Houdas / Francis Gamichon Brigitte Marti / Daniel Georget
1964 Boulogne-Billancourt Ghislaine Bertrand-Houdas / Pierre Brun Brigitte Martin / Francis Gamichon NO
1965 Boulogne-Billancourt Brigitte Martin / Francis Gamichon Elyane Morand / Daniel Georget NO
1966 Boulogne-Billancourt Brigitte Martin / Francis Gamichon NO NO
1967 Boulogne-Billancourt Brigitte Martin / Francis Gamichon Pascale Aynes / Pascal Germe Elisabeth Bugiel / Michel Bouttier
1968 Lyon Claude Couste / Jean-Pierre Noullet Mireille Klausner / Jean-Louis Schilz Pascale Aynes / Pascal Germe
1969 Boulogne-Billancourt Eliane Vachon-France / Jean-Pierre Noullet Anne-Claude Wolfers / Roland Mars Elisabeth Bugiel / Michel Bouttier
1970 Lyon Elisabeth Bugiel / Michel Bouttier Anne-Claude Wolfers / Roland Mars Brigitte Ydrault / Pascal Germe
1971 Boulogne-Billancourt Anne-Claude Wolfers / Roland Mars Elisabeth Bugiel / Michel Bouttier Brigitte Ydrault / Pascal Germe
1972 Reims Anne-Claude Wolfers / Roland Mars Martine Coqblin / Pascal Germe Muriel Boucher / Yves Malatier
1973 Asnières Anne-Claude Wolfers / Roland Mars Claude Couste / Eric Couste Muriel Boucher / Yves Malatier
1974 Viry-Châtillon Muriel Boucher / Yves Malatier Frederique Ramlot / Dominique Laurent Marie-Joelle Michel / Frederic Garcin
1975 Tulon Marie-Joelle Michel / Frederic Garcin Muriel Boucher / Yves Malatier Frederique Ramlot / Dominique Laurent
1976 Rouen Marie-Joelle Michel / Frederic Garcin Muriel Boucher / Yves Malatier Martine Olivier / Yves Tarayre
1977 Tours Muriel Boucher / Yves Malatier Martine Olivier / Yves Tarayre Catherine Nicod / Roland Teyssot
1978 Belfort Muriel Boucher / Yves Malatier Martine Olivier / Yves Tarayre Catherine Le Bail / Pierre Béchu
1979 Belfort Martine Olivier / Yves Tarayre Nathalie Hervé / Pierre Béchu Isabelle Couquart / Philippe Boissier
1980 Dijon Nathalie Hervé / Pierre Béchu Geraldine Inghelaere / Yves Tarayre Martine Olivier / Philippe Boissier
1981 Tulon Nathalie Hervé / Pierre Béchu Martine Olivier / Philippe Boissier Pascale Wlachet / Eric Le Mercier
1982 Arcachon Nathalie Hervé / Pierre Béchu Martine Olivier / Philippe Boissier Sophie Schmidt / Eric Desplats
1983 Épinal Nathalie Hervé / Pierre Béchu Martine Olivier / Philippe Boissier Guillemette Ferial / Eric Chamoin
1984 Tuluza Nathalie Hervé / Pierre Béchu Sophie Mérigot / Philippe Berthe Martine Olivier / Philippe Boissier
1985 Angers Sophie Mérigot / Philippe Berthe Martine Olivier / Philippe Boissier Isabelle Cousin / Martial Mette
1986 Lyon Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Isabelle Cousin / Martial Mette Agnes Mommeja / Eric Mommeja
1987 Dijon Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Corinne Paliard / Didier Courtois Dominique Yvon / Frédéric Palluel
1988 Lyon Corinne Paliard / Didier Courtois Dominique Yvon / Frédéric Palluel Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy
1989 Limoges Dominique Yvon / Frédéric Palluel Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Christelle Gautier / Alberick Dallongeville
1990 Bordeaux Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Dominique Yvon / Frédéric Palluel Isabelle Sarech / Xavier Debernis
1991 Dijon Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Isabelle Sarech / Xavier Debernis
1992 Bordeaux Dominique Yvon / Frédéric Palluel Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Marina Morel / Gwendal Peizerat
1993 La Roche-sur-Yon Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Marina Morel / Gwendal Peizerat Irina Le Bed / Alexandre Piton
1994 Athis-Mons Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Marina Anissina / Gwendal Peizerat Berangere Nau / Luc Moneger
1995 Besançon Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Marina Anissina / Gwendal Peizerat Barbara Piton / Alexandre Piton
1996 Lyon Marina Anissina / Gwendal Peizerat Barbara Piton / Alexandre Piton Agnes Jacquemard / Alexis Gayet
1997 Bordeaux Marina Anissina / Gwendal Peizerat Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Barbara Piton / Alexandre Piton
1998 Briançon Marina Anissina / Gwendal Peizerat Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Dominique Deniaud / Martial Jaffredo
1999 Lyon Marina Anissina / Gwendal Peizerat Dominique Deniaud / Martial Jaffredo Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2000 Courchevel Marina Anissina / Gwendal Peizerat Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Alia Ouabdelsselam / Benjamin Delmas
2001 Briançon Marina Anissina / Gwendal Peizerat Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Alia Ouabdelsselam / Benjamin Delmas
2002 Grenoble Alia Ouabdelsselam / Benjamin Delmas Roxane Petetin / Matthieu Jost Caroline Truong / Sylvain Longchambon
2003 Asnières-sur-Seine Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Roxane Petetin / Matthieu Jost Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2004 Briançon Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Roxane Petetin / Matthieu Jost Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat
2005 Rennes Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Eve Bentley / Cedric Pernet
2006 Besançon Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Pernelle Carron / Matthieu Jost [45]
2007 Orléans Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Pernelle Carron / Matthieu Jost [46]
2008 Megève Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Pernelle Carron / Matthieu Jost Zoé Blanc / Pierre-Loup Bouquet [47]
2009 Colmar Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Pernelle Carron / Matthieu Jost Terra Findlay / Benoît Richaud [48]
2010 Marsylia Pernelle Carron / Lloyd Jones Zoé Blanc / Pierre-Loup Bouquet Olga Orłowa / Matthieu Jost [49]
2011 Tours Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Pernelle Carron / Lloyd Jones Zoé Blanc / Pierre-Loup Bouquet [50]
2012 Dammarie-les-Lys Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Pernelle Carron / Lloyd Jones Tiffany Zahorski / Alexis Miart
2013 Strasburg Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Pernelle Carron / Lloyd Jones Sarah Robert-Sifaoui / Ołeksandr Lubczenko [51]
2014 Vaujany Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Anastasija Woronkowa / Jérémie Flemin [52]
2015 Megève Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac Péroline Ojardias / Michael Bramante [53]
2016 Épinal Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Lorenza Alessandrini / Pierre Souquet Péroline Ojardias / Michael Bramante [54]
2017 Caen Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac Lorenza Alessandrini / Pierre Souquet [55]
2018 Nantes Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac Angélique Abachkina / Louis Thauron [56]
2019 Vaujany Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Marie-Jade Lauriault / Romain Le Gac Adelina Galyavieva / Louis Thauron [57]
2020 Dunkierka Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Adelina Galyavieva / Louis Thauron Jewgienija Łopariowa / Geoffrey Brissaud [58]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q Resultats – Titres Francais Messieurs (ang. • fr.). francais-volants.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-06-20)].
  2. Championnats de France Elites 2005 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-23)].
  3. Championnats de France Elites 2006 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  4. Championnats de France Elites 2007 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-12-13)].
  5. Championnats de France Elites 2008 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-05)].
  6. Championnats de France Elites 2009 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-12)].
  7. Championnats de France Elites 2010 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-04)].
  8. Championnats de France Elites 2011 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-01-18)].
  9. Championnats de France Elites 2012 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-18)].
  10. Championnats de France Elites 2013 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  11. Championnats de France Elites 2014 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-19)].
  12. Championnats de France Elites 2015 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-25)].
  13. Championnats de France Elites 2016 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  14. Championnats de France Elites 2017 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-28)].
  15. Championnats de France Elites 2018 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  16. Championnats de France Elites 2019 – Messieurs – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  17. Championnats de France Elites 2005 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  18. Championnats de France Elites 2006 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  19. Championnats de France Elites 2007 – Dames – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-12-13)].
  20. Championnats de France Elites 2008 – Dames – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-05)].
  21. Championnats de France Elites 2009 – Dames – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-12)].
  22. Championnats de France Elites 2010 – Dames – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-01)].
  23. Championnats de France Elites 2012 – Dames – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-18)].
  24. Championnats de France Elites 2013 – Dames – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  25. Championnats de France Elites 2014 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-19)].
  26. Championnats de France Elites 2015 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-27)].
  27. Championnats de France Elites 2016 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  28. Championnats de France Elites 2017 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  29. Championnats de France Elites 2018 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  30. Championnats de France Elites 2019 – Dames – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  31. Championnats de France Elites 2005 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  32. Championnats de France Elites 2006 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  33. Championnats de France Elites 2007 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-12-13)].
  34. Championnats de France Elites 2008 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-05)].
  35. Championnats de France Elites 2009 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-12)].
  36. Championnats de France Elites 2010 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-01)].
  37. Championnats de France Elites 2012 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-18)].
  38. Championnats de France Elites 2013 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-19)].
  39. Championnats de France Elites 2014 – Couples – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-19)].
  40. Championnats de France Elites 2015 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-27)].
  41. Championnats de France Elites 2016 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  42. Championnats de France Elites 2017 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  43. Championnats de France Elites 2018 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  44. Championnats de France Elites 2019 – Couples – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  45. Championnats de France Elites 2005 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-23)].
  46. Championnats de France Elites 2006 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-01-07)].
  47. Championnats de France Elites 2007 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-12-13)].
  48. Championnats de France Elites 2008 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-03-05)].
  49. Championnats de France Elites 2009 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-03-16)].
  50. Championnats de France Elites 2010 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-06-04)].
  51. Championnats de France Elites 2012 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-12-18)].
  52. Championnats de France Elites 2013 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  53. Championnats de France Elites 2014 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). ffsg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-03)].
  54. Championnats de France Elites 2015 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-12-19)].
  55. Championnats de France Elites 2016 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  56. Championnats de France Elites 2017 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  57. Championnats de France Elites 2018 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].
  58. Championnats de France Elites 2019 – Danse sur glace – Result (ang. • fr.). csndg.org. [dostęp 2020-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2020-01-03)].