Mistrzostwa Kazachstanu w Skokach Narciarskich 2019 (październik)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Kazachstanu w Skokach Narciarskich 2019
2019 (luty) 2020
Data 17–20 października 2019
Gospodarz Ałmaty
Dyscyplina skoki narciarskie
Organizator Krajowe Stowarzyszenie Narciarskie Republiki Kazachstanu
Mężczyźni
konkurs indywidualny na skoczni HS100 Siergiej Tkaczenko
konkurs indywidualny na skoczni HS140 Danił Wasiljew
Kobiety
konkurs indywidualny na skoczni HS100 Walentina Sdierżykowa
konkurs indywidualny na skoczni HS140 Walentina Sdierżykowa

Mistrzostwa Kazachstanu w Skokach Narciarskich 2019 – zawody mające na celu wyłonić mistrza Kazachstanu w skokach narciarskich, które zostały rozegrane w Ałmaty w dniach 17–20 października 2019 na skoczniach HS100 i HS140 kompleksu Gornyj Gigant. Oprócz mistrzostw seniorów, rozegrano także konkursy w kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt[1][2].

W konkursie mężczyzn na normalnej skoczni triumfował Siergiej Tkaczenko, a miejsca na podium uzupełnili Danił Wasiljew oraz Sabirżan Muminow, natomiast na obiekcie HS140 tytuł wywalczył Wasiljew, srebrny medal przypadł Nurszatowi Tursunżanowi, natomiast brązowy medal trafił do Tkaczenki[3].

Konkursy kobiet padły łupem Walentiny Sdierżykowej.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny – HS100[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Rok ur. I seria II seria Punkty
1. Siergiej Tkaczenko 1999 97,0 m 99,0 m 244,5
2. Danił Wasiljew 2004 89,0 m 95,0 m 212,0
3. Sabirżan Muminow 1994 89,0 m 95,0 m 210,5
4. Nikita Diewiatkin 1999 87,0 m 84,0 m 181,0
5. Nurszat Tursunżanow 2003 72,0 m 82,0 m 141,0
6. Siergiej Krawcow 2002 73,0 m 77,0 m 125,0
7. Ilja Miziernych 2007 72,0 m 71,0 m 117,5
8. Nikołaj Klimow 2005 70,0 m 70,0 m 108,0
9. Iwan Niechoroszew 2001 69,0 m 67,0 m 107,0
10. Iłszat Kadyrow 2004 63,0 m 72,0 m 104,5
. . .

Konkurs indywidualny – HS140[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Rok ur. I seria II seria Punkty
1. Danił Wasiljew 2004 131,0 m 133,0 m 257,7
2. Nurszat Tursunżanow 2003 130,0 m 126,0 m 237,3
3. Siergiej Tkaczenko 1999 128,0 m 118,0 m 217,3
4. Sabirżan Muminow 1994 123,0 m 111,0 m 191,7
5. Ilszat Kadyrow 2003 114,0 m 107,0 m 165,3
6. Nikita Diewiatkin 1999 112,0 m 105,0 m 159,1
7. Siergiej Krawcow 2002 102,0 m 96,0 m 115,4
8. Ilja Miziernych 2007 88,0 m 94,0 m 88,2
9. Michaił Bojko 2000 90,0 m 91,0 m 85,7
10. Gleb Dobriecow 2005 85,0 m 82,0 m 57,8
...



Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny – HS100[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Rok ur. I seria II seria Punkty
1. Walentina Sdierżykowa 2001 88,0 m 83,0 m 201,0
2. Wieronika Szyszkina 2003 83,0 m 86,5 m 179,5
3. Dajana Piecha 2001 70,5 m 80,0 m 136,5
4. Alina Tuchtajewa 2001 70,0 m 79,0 m 129,0
5. Amina Tuchtajewa 2004 74,0 m 73,0 m 123,0

Konkurs indywidualny – HS140[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Rok ur. I seria II seria Punkty
1. Walentina Sdierżykowa 2001 118,5 m 118,0 m 191,7
2. Wieronika Szyszkina 2003 85,0 m 85,0 m 62,7
3. Alina Tuchtajewa 2001 86,0 m 85,0 m 60,5
4. Dajana Piecha 2001 81,0 m 78,0 m 44,3
...

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]