Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

66. Mistrzostwa Krajów Bałkańskich w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne, które odbyły się 27 i 28 lipca 2013 w Starej Zagorze w Bułgarii.

W imprezie wystartowali zawodnicy z 10 krajów skupionych w Związku Lekkoatletycznym Krajów Bałkańskich – były to Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Czarnogóra, Grecja, Macedonia, Mołdawia, Serbia, Rumunia oraz Turcja.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

PB – rekord życiowy | NR – rekord kraju | NUR – rekord kraju do lat 23

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m
Wiatr: +3,0 m/s
Bułgaria Denis Dimitrow 10,32 Grecja Hrístos Kalamarás 10,54 Turcja Umutcan Emektaş 10,56
Bieg na 200 m Bułgaria Petyr Kremenski 20,79 Grecja Mihaíl Dardaneliótis 21,50 Chorwacja Zvonimir Ivašković 21,58
Bieg na 400 m Turcja Yavuz Can 46,66 Chorwacja Mateo Ružić 47,38 Rumunia Tiberiu Alexandru Baneasu 48,06
Bieg na 800 m Grecja Konstadínos Nakópoulos 1:49,93 Rumunia Valentin Voicu 1:50,70 Bośnia i Hercegowina Amel Tuka 1:50,76
Bieg na 1500 m Rumunia Ioan Zaizan 3:44,60 Serbia Goran Nava 3:44,89 Turcja Süleyman Bekmezci 3:45,19
Bieg na 3000 m Serbia Jasmin Ljajić 8:12,36 PB Turcja Cihat Ulus 8:13,53 PB Rumunia Andrei Stefana 8:13,73 PB
Bieg na 5000 m Chorwacja Dino Bošnjak 14:36,96 Serbia Mirko Petrović 14:38,02 Turcja Ramazan Özdemir 14:39,65 PB
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bułgaria Mitko Cenow 8:46,69 Turcja Halil Akkaş 8:55,33 Rumunia Daniel Ionut Betej 9:00,89
Bieg na 110 m przez płotki
Wiatr: +2,3 m/s
Grecja Konstandinos Duwalidis 13,44 Bułgaria Martin Arnaudow 13,93 Grecja Theópistos Mavrídis 13,93
Bieg na 400 m przez płotki Serbia Emir Bekrić 48,96 Mołdawia Alexei Cravcenco 51,49 Rumunia Attila Nagy 51,63
Sztafeta 4 × 100 m  Rumunia
Bogdan Madaras
Doru Teofilescu
Alexandru Terpezanu
Paul Ceici
40,03  Bułgaria
Ognian Ognianow
Bojan Petrow
Petyr Kremenski
Denis Dimitrow
40,23  Chorwacja
Andrej Doricić
Tomislav Kašnar
Zvonimir Ivašković
Luka Šakota
40,28
Sztafeta 4 × 400 m  Chorwacja
Josip Šakić
Rudolf Kralj
Željko Vincek
Mateo Ružić
3:08,66  Serbia
Goran Podunavac
Miloš Raović
Ivan Marković
Emir Bekrić
3:10,63  Turcja
Doruk Uğurer
Batuhan Altıntaş
Buğrahan Kocabeyoğlu
Mehmet Güzel
3:11,99
Skok wzwyż Rumunia Mihai Donişan 2,31 PB Bułgaria Wiktor Ninow 2,24 Rumunia Marius Dumitrache 2,15
Skok o tyczce Grecja Panayiótis Láskaris 5,40 Chorwacja Ivan Horvat 5,20 Grecja Dimítrios Patsoukákis 5,20
Skok w dal Turcja Alper Kulaksız 7,86 w Bułgaria Denis Eradiri 7,79 Chorwacja Dino Pervan 7,75
Trójskok Rumunia Marian Oprea 17,24 Bułgaria Złatozar Atanasow 16,65 Turcja Aşkin Karaca 16,51 PB
Pchnięcie kulą Bułgaria Georgi Iwanow 20,71 Serbia Asmir Kolašinac 20,59 Grecja Mihaíl Stamatóyiannis 19,02
Rzut dyskiem Turcja Irfan Yıldırım 63,01 Rumunia Sergiu Ursu 62,78 Rumunia Andrei Gag 57,47
Rzut młotem Mołdawia Sergiu Marghiev 73,77 Turcja Özkan Baltacı 70,41 PB Chorwacja Mirko Mičuda 69,59
Rzut oszczepem Bośnia i Hercegowina Dejan Mileusnić 76,34 Grecja Konstadínos Vertoúdos 71,30 Turcja Aykut Tanrıverdi 69,10

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 m Bułgaria Iwet Łałowa 11,15 Grecja Grigoría-Emmanouéla Keramidá 11,73 PB Rumunia Ana Maria Rosianu 11,90
Bieg na 200 m Grecja Grigoría-Emmanouéla Keramidá 23,68 Bułgaria Gabrieła Łalewa 23,91 Rumunia Alina Andreea Panainte 24,07
Bieg na 400 m Rumunia Adelina Pastor 52,76 Mołdawia Olesea Cojuhari 53,01 Bułgaria Wanja Stambołowa 53,70
Bieg na 800 m Rumunia Dorina Korozsi 2:05,60 Bułgaria Teodora Kolarowa 2:05,62 Grecja María Kládou 2:08,78
Bieg na 1500 m Serbia Amela Terzić 4:16,27 Turcja Elif Karabulut 4:16,68 PB Bośnia i Hercegowina Biljana Cvijanović 4:17,43 PB
Bieg na 3000 m Serbia Amela Terzić 9:18,60 Turcja Elif Karabulut 9:22,12 PB Czarnogóra Slađana Perunović 9:24,69 NR
Bieg na 5000 m Rumunia Roxana Bârcă 15:40,61 Serbia Sonja Stolić 16:30,48 Turcja Emine Hatun Tuna 16:31,21
Bieg na 3000 m z przeszkodami Bułgaria Siłwija Danekowa 9:43,81 Turcja Türkan Özata-Erişmiş 10:04,77 Grecja María Pardaloú 10:06,38
Bieg na 100 m przez płotki Grecja Olibía Petsoúdi 13,55 Chorwacja Andreea Ionescu 13,68 Rumunia Beatrice Puiu 13,78
Bieg na 400 m przez płotki Bułgaria Wanja Stambołowa 56,21 Rumunia Sanda Belgyan 58,13 PB Turcja Özge Akın 59,55
Sztafeta 4 × 100 m  Bułgaria
Marija Dankowa
Gabrieła Łalewa
Galina Nikołowa
Iwet Łałowa
45,41  Turcja
Aksel Demirtaş-Gürcan
Birsen Engin
Saliha Özyurt
Sema Apak
46,19  Chorwacja
Nika Župa
Anita Banović
Marina Banović
Ivana Lončarek
46,63
Sztafeta 4 × 400 m  Rumunia
Alina Andreea Panainte
Adelina Pastor
Sandra Belgyan
Bianca Răzor
3:29,13  Chorwacja
Anamarija Petters
Marija Hižman
Kristina Dudek
Anita Banović
3:38,49  Turcja
Özge Akın
Emel Şanlı
Sema Apak
Birsen Engin
3:38,97
Skok wzwyż Grecja Adonía Steryíou 1,95 Bułgaria Mirela Demirewa 1,92 Chorwacja Ana Šimić 1,88
Skok o tyczce Grecja Lorela Manu 4,45 =PB Serbia Jelena Radinovič-Vasič 4,00 Turcja Buse Arıkazan 3,80
Skok w dal Serbia Ivana Španović 6,76 Rumunia Cristina Sandu 6,51 Rumunia Alina Rotaru 6,50
Trójskok Rumunia Carmen Toma 14,56w Bułgaria Gabrieła Petrowa 13,92 PB 3 Bułgaria Gita Dodowa 13,67
Pchnięcie kulą Bułgaria Radosława Mawrodiewa 18,08 Turcja Emel Dereli 16,02 Grecja Evaggelía Sofáni 15,21
Rzut dyskiem Rumunia Nicoleta Grasu 56,05 Grecja Hrisoúla Anagnostopoúlou 53,81 Turcja Elçin Kayau 50,80
Rzut młotem Rumunia Bianca Perie 68,76 Grecja Agápi Proskinitopoúlou 60,63 Turcja Ayşegül Alnıaçık 59,29
Rzut oszczepem Serbia Tatjana Jelača 56,54 Rumunia Nicoleta Madalina Anghelescu 55,43 Bułgaria Christina Georgiewa 47,93

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja medalowa
Miejsce Kraj Złoto Srebro Brąz Razem
1.  Rumunia 11 5 10 26
2.  Bułgaria 9 9 3 21
3.  Grecja 7 6 6 19
4.  Serbia 6 6 0 12
5.  Turcja 3 8 12 23
6.  Chorwacja 2 4 6 12
7.  Mołdawia 1 2 0 3
8.  Bośnia i Hercegowina 1 0 2 3
9.  Czarnogóra 0 0 1 1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]