Mistrzostwa NCAA Division II w zapasach

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
NCAA logo.svg

Zawody zapaśnicze drugiej co do znaczenia dywizji NCAA, czyli NCAA Division II. Turniej rozrywany od 1963 roku. Do finału kwalifikuje się trzydziestu najlepszych zawodników (w każdej kategorii wagowej) z sześciu regionalnych turniejów "Super Regional"[1]. (wcześniej: szesnastu najlepszych z czterech turniejów).

Ośmioro najlepszych zawodników w każdej wadze zdobywa tytuł All-American.

Edycje zawodów[edytuj | edytuj kod]

Rok Miasto Organizator Zwycięzca Outstanding Wrestler
1963 Cedar Falls University of Northern Iowa Western Colorado University ----
1964 Cedar Falls University of Northern Iowa Western Colorado University ----
1965 Golden Colorado School of Mines Minnesota State University, Mankato ----
1966 Mankato Minnesota State University, Mankato California Polytechnic State University Warren Crow (Great Danes)
1967 Wilkes-Barre Wilkes University Portland State University Rick Sanders (Vikings)
1968 Mankato Minnesota State University, Mankato California Polytechnic State University Rick Sanders (Vikings)
1969 San Luis Obispo California Polytechnic State University California Polytechnic State University Carl Ragland (Monarchs)
1970 Ashland Ashland University California Polytechnic State University Terry Hall (Mustangs)
1971 Fargo North Dakota State University California Polytechnic State University Stan Dziedzic (Slippery Rock)
1972 Oswego State University of New York at Oswego California Polytechnic State University Wade Schalles (Golden Eagles)
1973 Brookings South Dakota State University California Polytechnic State University Larry Morgan (Mustangs)
1974 Fullerton California State University, Fullerton California Polytechnic State University Floyd Hitchcock (Huskies)
1975 East Stroudsburg East Stroudsburg University of Pennsylvania University of Northern Iowa Randy Batten (Mocs)
1976 Fargo North Dakota State University California State University, Bakersfield Rick Jensen (Jackrabbits)
1977 Cedar Falls University of Northern Iowa California State University, Bakersfield Franc Affentranger (Roadrunners)
1978 Cedar Falls University of Northern Iowa University of Northern Iowa John Azevedo (Roadrunners)
1979 Brookings South Dakota State University California State University, Bakersfield Joe Gonzales (Roadrunners)
1980 Omaha University of Nebraska Omaha California State University, Bakersfield Brian Parlet (AVikings)
1981 Davis University of California–Davis California State University, Bakersfield Dan Cuestas (Roadrunners)
1982 Kenosha University of Wisconsin–Parkside California State University, Bakersfield Mike Langlais (State Bison)
1983 Fargo North Dakota State University California State University, Bakersfield Jessie Reyes (Roadrunners)
1984 Baltimore Morgan State University Southern Illinois University Edwardsville John Davis (Bears)
1985 Fairborn Wright State University Southern Illinois University Edwardsville Koln Knight (Vikings)
1986 Edwardsville Southern Illinois University Edwardsville Southern Illinois University Edwardsville Koln Knight (Vikings)
1987 Edwardsville Southern Illinois University Edwardsville California State University, Bakersfield Daryl Pope (Roadrunners)
1988 Omaha University of Nebraska Omaha North Dakota State University Carlton Haselrig (Mountain Cats)
1989 California California University of Pennsylvania Portland State University Dan Russell (Vikings)
1990 Kenosha University of Wisconsin–Parkside Portland State University Dan Russell (Vikings)
1991 Fargo North Dakota State University University of Nebraska Omaha Dan Russell (Vikings)
1992 Greeley University of Northern Colorado University of Central Oklahoma Mike Leberknight (Bears)
1993 Brookings South Dakota State University University of Central Oklahoma Glen Frank (Orediggers)
1994 Pueblo Colorado State University–Pueblo University of Central Oklahoma Brian Melchiori (Bronchos)
1995 Kearney University of Nebraska at Kearney University of Central Oklahoma Brian Kapusta (State Bison)
1996 Greeley University of Northern Colorado University of Pittsburgh at Johnstown Chad Lamer (Jackrabbits)
1997 Fargo North Dakota State University San Francisco State University Nate Hendrickson (Dragons)
1998 Pueblo Colorado State University–Pueblo North Dakota State University Travis King (Jackrabbits)
1999 Omaha University of Nebraska Omaha University of Pittsburgh at Johnstown Jody Strittmatter (Mountain Cats)
2000 Brookings South Dakota State University North Dakota State University Kris Nelson (Bison)
2001 Greeley University of Northern Colorado North Dakota State University Steve Saxlund (Bison)
2002 Kenosha University of Wisconsin–Parkside University of Central Oklahoma Todd Fuller (Bison)
2003 Wheeling West Liberty University University of Central Oklahoma Cole Province (Bronchos)
2004 Mankato Minnesota State University, Mankato University of Nebraska Omaha Waylon Lowe (Oilers)
2005 Omaha University of Nebraska Omaha University of Nebraska Omaha Tom Meester (Vikings)
2006 Findlay University of Findlay University of Nebraska Omaha Les Sigman (Omaha)
2007 Kearney University of Nebraska at Kearney University of Central Oklahoma J.D. Naig (Omaha)
2008 Cedar Rapids Upper Iowa University University of Nebraska at Kearney Cody Garcia (Omaha)
2009 Houston ---- University of Nebraska Omaha Joe Kemmerer (Golden Bears)
2010 Omaha University of Nebraska Omaha University of Nebraska Omaha Shane Valko (Mountain Cats)
2011 Kearney University of Nebraska at Kearney University of Nebraska Omaha Donovan McMahill (Mountaineers)
2012 Pueblo Colorado State University–Pueblo University of Nebraska at Kearney Luke McPeek (Grizzlies)
2013 Birmingham ---- University of Nebraska at Kearney Shamus O’Grady (Huskies)
2014 Cleveland ---- Notre Dame College Casy Rowell (Bronchos)
2015 Saint Louis Maryville University St. Cloud State University Chris Watson (Bronchos)
2016 Sioux Falls ---- St. Cloud State University Joey Davis (Falcons)
2017 Birmingham University of Alabama in Huntsville Notre Dame College DeAndre’ Johnson (Saints)
2018 Cedar Rapids Upper Iowa University St. Cloud State University Nick Becker (Rangers)
2019 Cleveland ---- St. Cloud State University Shane Ruhnke (Marauders)

Liczba tytułów[edytuj | edytuj kod]

(do 2019)

Liczba wygranych Szkoła Zespół
8. California State University, Bakersfield Roadrunners
CSUB Logo 2.svg
8 California Polytechnic State University Mustangs
Calpolylogosports.png
7. University of Central Oklahoma Bronchos
7. University of Nebraska Omaha Mavericks
University of Nebraska Omaha "O".png
4. St. Cloud State University Huskies
St. Cloud State Huskies logo.svg
4. North Dakota State University Bison
North Dakota State Bison wordmark.png
3. Portland State University Vikings
Portland State Vikings logo.svg
3. Southern Illinois University Edwardsville Cougars
SIU Ewardsville Cougars Wordmark.jpg
3. University of Nebraska at Kearney Lopers
UNK Lopers wordmark.svg
2. Western Colorado University Mountaineers
2. University of Northern Iowa Panthers
UNI wordmark.png
2. University of Pittsburgh at Johnstown Mountain Cats
2. Notre Dame College Falcons
1. Minnesota State University, Mankato Mavericks
Minnesota State Mavericks logo.png
1. San Francisco State University Gators
San Francisco State Gators wordmark.jpg


Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pre-Champions Manual, Ncaa.org [dostęp 2019-12-18] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Zapasy w NCAA Division INCAA Division IIINAIA