Mistrzostwa NCAA w Lekkoatletyce 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa I Dywizji NCAA w Lekkoatletyce 2014 – zawody lekkoatletyczne, które odbywały się między 11 a 14 czerwca 2014 na stadionie Hayward Field w Eugene.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

NR - rekord kraju | WL - najlepszy tegoroczny wynik na listach światowych

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 metrów Stany Zjednoczone Trayvon Bromell 9,97 WJR Stany Zjednoczone Dentarius Locke 10,02 Kanada Aaron Brown 10,07
Bieg na 200 metrów
(Wiatr: +2,1 m/s)
Stany Zjednoczone Dedric Dukes 19,91 Kanada Aaron Brown 20,02 Stany Zjednoczone Justin Walker 20,13
Bieg na 400 metrów Trynidad i Tobago Deon Lendore 45,02 Stany Zjednoczone Michael Berry 45,07 Stany Zjednoczone Vernon Norwood 45,45
Bieg na 800 metrów Kanada Brandon McBride 1:46,26 Stany Zjednoczone Ryan Schnulle 1:46,29 Kanada Keffri Neal 1:46,39
Bieg na 1500 metrów Stany Zjednoczone Mac Fleet 3:39,09 Kenia Lawi Lalang 3:39,13 Stany Zjednoczone Sam Penzenstadler 3:39,77
Bieg na 5000 metrów Kenia Lawi Lalang 13:18,36 Kenia Edward Cheserek 13:18,71 Stany Zjednoczone Trevor Dunbar 13:26,90
Bieg na 10 000 metrów Kenia Edward Cheserek 28:30,18 Kenia Shadrack Kipchirchir 28:32,31 Kanada Mohammed Ahmed 28:43,82
Bieg na 110 metrów przez płotki Stany Zjednoczone Devon Allen 13,16 Stany Zjednoczone Aleec Harris 13,18 Trynidad i Tobago Wayne Davis 13,24
Bieg na 400 metrów przez płotki Stany Zjednoczone Miles Ukaoma 49,23 Stany Zjednoczone Michael Stigler 49,90 Stany Zjednoczone Quincy Downing 49,97
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami Kenia Anthony Rotich 8:32,21 Kenia Stanley Kebenei 8:35,27 Dania Ole Hesselbjerg 8:38,75
Skok wzwyż Stany Zjednoczone Bryan McBride 2,28 Stany Zjednoczone Wally Ellenson 2,25 Stany Zjednoczone Nick Ross
Stany Zjednoczone Kyle Landon
2,20
Skok o tyczce Stany Zjednoczone Sam Kendricks 5,70 Kanada Shawnacy Barber 5,65 Stany Zjednoczone Jacob Blankenship 5,55
Skok w dal Stany Zjednoczone Marquis Dendy 8,00 Stany Zjednoczone Willie Alexander 7,73 Bahamy Raymond Higgs 7,68
Trójskok Stany Zjednoczone Marquis Dendy 17,05w Stany Zjednoczone Devin Field 16,46w Stany Zjednoczone Cordairo Golden 16,32
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Ryan Crouser 21,12 Nigeria Stephen Mozia 20,46 Stany Zjednoczone Nick Vena 20,16
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Hayden Reed 62,74 Australia Julian Wruck 62,56 Stany Zjednoczone Tavis Bailey 62,14
Rzut młotem Stany Zjednoczone Matthias Tayala 73,57 Wielka Brytania Nick Miller 72,40 Stany Zjednoczone Michael Lihrman 71,24
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Sam Crouser 76,98 Kanada Raymond Dykstra 76,72 Stany Zjednoczone Jay Stell 71,30
Dziesięciobój Estonia Maicel Uibo 8182 pkt. Niemcy Johannes Hock 8092 pkt. Stany Zjednoczone Dakotah Keys 8068 pkt.
Sztafeta 4 × 100 metrów University of Florida
Stany Zjednoczone Antwan Wright
Stany Zjednoczone Hugh Graham
Stany Zjednoczone Arman Hall
Stany Zjednoczone Dedric Dukes
38,73 Texas A&M University
Bahamy Shavez Hart
Stany Zjednoczone Aldrich Bailey
Stany Zjednoczone Prezel Hardy
Trynidad i Tobago Deon Lendore
38,84 Louisiana State University
Wielka Brytania Nethaneel Mitchell-Blake
Stany Zjednoczone Aaron Ernest
Stany Zjednoczone Tremayne Acy
Trynidad i Tobago Shermund Allsop
38,85
Sztafeta 4 × 400 metrów Texas A&M University
Stany Zjednoczone Aldrich Bailey
Trynidad i Tobago Carlyle Roudette
Grenada Bralon Taplin
Trynidad i Tobago Deon Lendore
2:59,60 University of Florida
Stany Zjednoczone Najee Glass
Stany Zjednoczone Hugh Graham
Stany Zjednoczone Dedric Dukes
Stany Zjednoczone Arman Hall
3:00,42 Louisiana State University
Stany Zjednoczone Quincy Downing
Stany Zjednoczone Darrell Bush
Stany Zjednoczone Cyril Grayson
Stany Zjednoczone Vernon Norwood
3:01,60

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Bieg na 100 metrów Jamajka Remona Burchell 11,25 Stany Zjednoczone Morolake Akinosun 11,33 Stany Zjednoczone Jenna Prandini 11,42
Bieg na 200 metrów
(Wiatr: +2,2 m/s)
Stany Zjednoczone Kamaria Brown 22,63 Stany Zjednoczone Jenna Prandini 22,63 Stany Zjednoczone Olivia Ekponé 22,64
Bieg na 400 metrów Stany Zjednoczone Courtney Okolo 50,23 Stany Zjednoczone Phyllis Francis 50,59 Stany Zjednoczone Kendall Baisden 51,32
Bieg na 800 metrów Stany Zjednoczone Laura Roesler 2:01,22 Stany Zjednoczone Claudia Saunders 2:02,92 Wielka Brytania Ejiro Okoro 2:03,37
Bieg na 1500 metrów Stany Zjednoczone Shelby Houlihan 4:18,10 Stany Zjednoczone Cory McGee 4:19,19 Australia Linden Hall 4:19,33
Bieg na 5000 metrów Stany Zjednoczone Marielle Hall 15:35,11 Stany Zjednoczone Aisling Cuffe 15:37,74 Stany Zjednoczone Abbey D'Agostino 15:43,54
Bieg na 10 000 metrów Stany Zjednoczone Emma Bates 32:32,35 Wielka Brytania Elinor Kirk 32:32,99 Stany Zjednoczone Juliet Bottorff 32:27,46
Bieg na 100 metrów przez płotki
(Wiatr: +2,2 m/s)
Stany Zjednoczone Sharika Nelvis 12,52 Stany Zjednoczone Jasmin Stowers 12,54 Stany Zjednoczone Bridgette Owens 12,62
Bieg na 400 metrów przez płotki Stany Zjednoczone Shamier Little 55,07 Stany Zjednoczone Kendra Harrison 55,55 Trynidad i Tobago Janeil Bellille 56,14
Bieg na 3000 metrów z przeszkodami Stany Zjednoczone Leah O'Connor 9:36,43 Stany Zjednoczone Marisa Howard 9:43,82 Stany Zjednoczone Rachel Johnson 9:44,47
Skok wzwyż Cypr Leondia Kalenu 1,89 Stany Zjednoczone Ty Butts 1,86 Kanada Alyx Treasure 1,86
Skok o tyczce Niemcy Annika Roloff 4,40 Stany Zjednoczone Kelsie Ahbe 4,40 Niemcy Martina Schultze 4,35
Skok w dal Stany Zjednoczone Jenna Prandini 6,55 Stany Zjednoczone Sha'Keela Saunders 6,43 Stany Zjednoczone Kylie Price 6,43
Trójskok Jamajka Shanieka Thomas 14,00 Stany Zjednoczone Laque Moen-Davis 13,56 Stany Zjednoczone Ciarra Brewer 13,49w
Pchnięcie kulą Stany Zjednoczone Christina Hillman 17,73 Stany Zjednoczone Tori Bliss 17,48 Stany Zjednoczone Kearsten Peoples 17,47
Rzut dyskiem Stany Zjednoczone Shelbi Vaughan 60,02 Jamajka Danniel Thomas 57,11 Stany Zjednoczone Laura Bobek 56,29
Rzut młotem Nowa Zelandia Julia Ratcliffe 66,88 Stany Zjednoczone Emily Hunsucker 64,83 Stany Zjednoczone Brooke Pleger 64,48
Rzut oszczepem Stany Zjednoczone Fawn Miller 58,13 Stany Zjednoczone Avione Allgood 55,59 Stany Zjednoczone Victoria Paterra 55,54
Siedmiobój Stany Zjednoczone Kendell Williams 5854 pkt. Stany Zjednoczone Allison Reaser 5836 pkt. Stany Zjednoczone Brittany Harrell 5835 pkt.
Sztafeta 4 × 100 metrów Texas A&M University
Stany Zjednoczone Jennifer Madu
Stany Zjednoczone Ashton Purvis
Stany Zjednoczone Kamaria Brown
Stany Zjednoczone Olivia Ekponé
42,80 University of Southern California
Kanada Loudia Laarman
Stany Zjednoczone Jessica Davis
Stany Zjednoczone Alexis Faulknor
Bahamy Tynia Gaither
43,00 University of Texas
Stany Zjednoczone Morgan Snow
Stany Zjednoczone Kendall Baisden
Stany Zjednoczone Courtney Okolo
Stany Zjednoczone Morolake Akinosun
43,19
Sztafeta 4 × 400 metrów University of Texas
Stany Zjednoczone Briana Nelson
Stany Zjednoczone Kendall Baisden
Stany Zjednoczone Morolake Akinosun
Stany Zjednoczone Courtney Okolo
3:24,21 Texas A&M University
Stany Zjednoczone Shamier Little
Stany Zjednoczone Kamaria Brown
Trynidad i Tobago Janeil Bellille
Stany Zjednoczone Olivia Ekponé
3:25,63 University of Oregon
Kanada Christian Brennan
Nigeria Chizoba Okodogbe
Stany Zjednoczone Laura Roesler
Stany Zjednoczone Phyllis Francis
3:29,03

Rekordy[edytuj | edytuj kod]

Podczas zawodów ustanowiono 2 krajowe rekordy w kategorii seniorów:

Zawodnik Reprezentacja Konkurencja Rezultat
Joe Rosa Male.png  Portoryko bieg na 5000 metrów 13:31,69
Stephen Mozia Male.png  Nigeria pchnięcie kulą 20,46

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]