Mistrzostwa Niemiec w Skokach Narciarskich 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Niemiec w Skokach Narciarskich 2013
2012 2014
Dyscyplina skoki narciarskie
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody 5 - 6 października 2013
Oberstdorf
Liczba zawodników 48
I miejsce I miejsce Marinus Kraus, Bawaria I
 Niemcy
II miejsce II miejsce Karl Geiger, Badenia-Wirtembergia I
 Niemcy
III miejsce III miejsce Severin Freund, Bawaria II
 Niemcy

Mistrzostwa Niemiec w Skokach Narciarskich 2013 – zawody o tytuł mistrza Niemiec w skokach narciarskich, odbyły się 5 i 6 października 2013 roku w Oberstdorfie.

Zawodnicy o tytuł indywidualnego mistrza Niemiec rywalizowali na skoczni K-120. Zwycięzcą zawodów został Marinus Kraus. Drugie miejsce zajął Karl Geiger, a brąz zdobył Severin Freund. W rywalizacji wzięło udział 48 zawodników. W rywalizacji drużynowej rozgrywanej na obiekcie K-120 zwyciężyła pierwsza drużyna Bawarii BSV. Drugie miejsce wywalczyli reprezentanci Badenii i Winterbergii SBW, a brązowy medal przypadł w udziale drugie drużynie Bawarczyków BSV.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Konkurs indywidualny na skoczni K 120 (05.10.2013)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Marinus Kraus WSV Oberaudorf 138,5 127,0 275,9
2 Karl Geiger SC Oberstdorf 136,5 127,0 272,8
3 Severin Freund WSV-DJK Rastbüchl 137,5 129,5 271,6
4 Andreas Wellinger SC Ruhpolding 140,0 125,0 269,0
5 Andreas Wank WSV Oberhof 05 138,5 120,5 264,7
6 Michael Neumayer SK Berchtesgaden 131,0 123,0 251,7
7 Martin Schmitt SV Furtwangen 127,5 125,0 250,5
8 Jan Mayländer SC Degenfeld 125,0 126,0 246,3
9 Richard Freitag SG Nickelhütte Aue 130,5 119,0 240,6
10 Maximilian Mechler WSV Isny 134,0 115,0 239,7
11 Tim Fuchs SC Degenfeld 120,5 124,0 233,1
12 Sebastian Bradatsch TSG Ruhla 124,0 120,0 232,2
13 Michael Dreher SC Oberstdorf 123,0 121,5 232,1
14 Pius Paschke WSV Kiefersfelden 123,5 119,0 231,0
15 Franz Weiß SG Nickelhütte Aue 125,5 116,5 227,6
16 Christian Heim SC Auerbach 122,0 116,5 219,8
17 Thomas Dufter SC Hammer 125,0 111,5 218,2
18 Danny Queck WSV 08 Lauscha 119,0 115,5 214,1
19 Dominik Mayländer SC Degenfeld 118,5 114,5 209,9
20 Felix Schoft SC Partenkirchen 120,0 112,0 208,6
21 Stephan Leyhe SC Willingen 120,0 112,0 208,6
22 Daniel Althaus SC Oberstdorf 111,5 111,5 189,9
23 David Winkler SK Winterberg 114,5 108,0 189,5
24 Niklas Wangler SZ Breitnau 116,0 104,5 185,4
25 David Siegel SV Baiersbronn 117,0 103,0 183,5
26 Michael Herrmann SC Oberstdorf 113,0 108,0 182,8
27 Maximilian Kaiser WSV Braunlage 116,5 100,5 176,1
28 Daniel Wenig SK Berchtesgaden 116,5 101,5 175,9
29 Daniel Fudel SG Nickelhütte Aue 114,0 101,0 172,0
30 Kevin Horlacher SC Degenfeld 109,0 107,0 170,3
30 Sepp Lechner WSV Kiefersfelden 117,0 96,5 170,3
32 Petrik Hamann SV Baiersbronn 108,5 104,5 169,4
33 Pascal Bodmer SV Meßstetten 111,0 105,0 167,3
34 Markus Eisenbichler TSV Siegsdorf 101,5 109,5 166,3
35 Marc Ganserer SC Oberstdorf STP O 111,0 98,0 164,2
36 Franz Röder SG Nickelhütte Aue 109,0 100,0 159,2
37 Tobias Bogner SC Oberstdorf STP O 105,0 101,0 157,3
38 Henrik Heinz SWV Goldlauter-Heidersbach 105,0 98,5 152,3
39 Sebastian Reuschel WSV 08 Johanngeorgenstad 102,0 101,5 150,3
40 Lukas Wagner WSV 08 Lauscha 109,0 95,0 147,2
41 Nils Wilfert WSV 08 Lauscha 104,5 100,0 144,1
42 Tobias Lugert SC Ruhpolding 105,0 93,5 143,3
43 Florian Horst SV Biberau 101,0 100,5 141,7
44 Tim Heinrich WSV Schmiedefeld 105,5 94,0 141,6
45 Alois Schwinghammer SC Partenkirchen 96,5 95,0 127,2
46 Dominik Leischker SG Nickelhütte Aue 93,5 97,0 124,9
47 Marvin Hoffmann TuS Neuenrad 94,0 94,0 120,9
48 Mathias Kappes SK Meinerzhagen 93,0 96,0 120,2

Konkurs drużynowy na skoczni K 120 (06.10.2013)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja Zawodnik Klub Skok 1 Skok 2 Punkty
1 Bawaria I Michael Neumayer SK Berchtesgaden 137,0 132,5 1088,7
Karl Geiger SC Oberstdorf 123,0 134,5
Marinus Kraus WSV Oberaudorf 132,0 132,5
Severin Freund WSV-DJK Rastbüchl 130,5 137,0
2 Badenia-Wirtembergia I Maximilian Mechler SC Auerbach 134,0 128,0 939,9
Dominik Mayländer SC Degenfeld 123,0 122,0
Martin Schmitt SV Furtwangen 102,0 127,5
Jan Mayländer SC Degenfeld 121,5 127,5
3 Bawaria II Christian Heim WSV Isny 119,5 120,0 907,7
Michael Dreher SC Oberstdorf 126,0 131,5
Pius Paschke WSV Kiefersfelden 119,0 125,5
Markus Eisenbichler TSV Siegsdorf 106,5 116,0
4 Turyngia I Danny Queck WSV 08 Lauscha 122,5 118,5 890,4
Julian Hahn WSV Oberhof 05 107,0 114,0
Sebastian Bradatsch TSG Ruhla 113,5 121,0
Andreas Wank WSV Oberhof 05 128,5 130,5
5 Badenia-Wirtembergia II Tim Fuchs SC Degenfeld 123,5 127,0 868,1
Kevin Horlacher SC Degenfeld 121,0 124,5
Niklas Wangler SZ Breitnau 108,0 115,5
David Siegel SV Baiersbronn 110,5 117,0
6 Saksonia I Franz Weiß SG Nickelhütte Aue 118,5 111,0 833,8
Martin Hamann SG Nickelhütte Aue 113,0 113,5
Daniel Fudel SG Nickelhütte Aue 104,5 114,0
Richard Freitag SG Nickelhütte Aue 125,5 128,5
7 Hesja Paul Winter SC Willingen 117,5 112,5 790,3
Hermann Saure SC Willingen 106,0 109,0
David Winkler SK Winterberg 114,5 118,5
Stephan Leyhe SC Willingen 112,5 118,0
8 Bawaria III Daniel Althaus SC Oberstdorf 110,5 113,0 781,5
Daniel Wenig SK Berchtesgaden 113,5 120,0
Thomas Dufter SC Hammer 105,5 117,5
Felix Schoft SC Partenkirchen 110,0 112,5
9 Bawaria IV Sepp Lechner WSV Kiefersfelden 118,0 117,0 771,4
Marc Ganserer SC Oberstdorf 114,5 114,5
Michael Herrmann SC Oberstdorf 109,0 113,5
Tobias Bogner SK Berchtesgaden 102,5 109,0
10 Saksonia II Johannes Schubert SG Nickelhütte Aue 99,0 101,5 664,1
Dominik Leischker SG Nickelhütte Aue 104,0 110,0
Franz Röder SG Nickelhütte Aue 104,5 109,5
Sebastian Reuschel WSV 08 Johanngeorgenstadt 107,0 109,0
11 Turyngia II Lukas Wagner WSV 08 Lauscha 108,0 108,0 642,0
Sebastian Köhler TSG Ruhla 103,5 106,0
Felix Hoffmann SWV Goldlauter-Heidersbach 98,5 101,5
Benedikt Menz SC Steinbach-Hallenberg 102,0 107,5
12 Bawaria V Moritz Baer SF Gmund-Dürnbach 97,5 92,0 591,0
Fabian Seidl SC Auerbach 103,5 102,5
Nils Wilfert SWSV Warmensteinach 101,0 110,5
Tobias Lugert SC Ruhpolding 98,5 104,5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]