Mistrzostwa Niemiec w Skokach Narciarskich 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Niemiec
w Skokach Narciarskich 2015
2014 2016
Data 22 sierpnia - 24 października 2015
Gospodarz Niemcy Garmisch-Partenkirchen/Oberstdorf
Organizator Niemiecki Związek Narciarski
Zwycięzcy
konkurs indywidualny
mężczyzn na skoczni HS140
Severin Freund
konkurs indywidualny
kobiet na skoczni HS106
Juliane Seyfarth
konkurs drużynowy
mężczyzn na skoczni HS140
BSV I

Mistrzostwa Niemiec w Skokach Narciarskich – zawody o mistrzostwo Niemiec w skokach narciarskich, które odbyły się dniach 22 sierpnia i 24 października 2015 roku na Große Olympiaschanze w Garmisch-Partenkirchen i Schattenbergschanze HS106 w Oberstdorfie.

Mistrzynią Niemiec została Juliane Seyfarth. Wicemistrzynią została Katharina Althaus ex aequo z Anną Rupprecht ze stratą 1,5 punktu.

Mistrzem Niemiec został Severin Freund. Wicemistrzem został Andreas Wellinger, który przegrał z Freudem różnicą 29,7 punktu. Brązowy medal przypadł Andreasowi Wankowi, który do Freuda stracił 42,1 punktu.

Drużynowym mistrzem Niemiec został I klub z Bawarii, który pokonał drugą drużynę z Bawarii oraz pierwszą drużynę z Badenii-Wirtembergii. Te drużyny straciły odpowiednio 47,2 i 118 punktów.

Konkurs indywidualny mężczyzn (Garmisch-Partenkirchen, 24.10.2015)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub Skok 1 Skok 2 Punkty
1. Severin Freund BSV 138,5 134,5 274,9
2. Andreas Wellinger BSV 125,0 134,0 245,2
3. Andreas Wank SBW 127,5 126,0 232,8
4. Tim Fuchs SBW 125,0 129,5 231,6
5. Marinus Kraus BSV 122,0 130,5 230,0
5. Jonathan Siegel SBW 126,5 126,0 230,0
7. Adrian Sell SBW 126,0 128,0 229,2
8. Stephan Leyhe HSV 122,5 128,5 226,8
9. Martin Hamann SVSAC 125,5 127,0 226,5
10. Felix Hoffmann TSV 122,0 128,5 224,4
11. Johannes Schubert SVSAC 120,0 122,0 206,6
12. Michael Neumayer BSV 120,0 121,0 205,8
13. David Siegel SBW 121,5 119,5 205,3
14. Markus Eisenbichler BSV 121,5 118,5 205,0
15. Karl Geiger BSV 115,5 124,5 204,5
16. Paul Winter HSV 120,5 116,0 195,2
17. Daniel Wenig BSV 114,5 121,0 193,9
18. Danny Queck TSV 115,0 119,0 191,7
19. Pius Paschke BSV 114,5 115,0 182,1
20. Sebastian Bradatsch TSV 117,5 111,5 179,7
21. Lukas Wagner TSV 113,0 114,0 174,1
22. Michael Dreher BSV 109,0 110,5 161,6
23. Axel Mayländer SBW 107,0 110,0 156,6
24. Moritz Baer BSV 110,0 104,5 151,1
25. Jan Mayländer SBW 105,0 109,0 150,7
26. Dominik Mayländer SBW 103,5 110,0 149,3
27. Fabian Seidl BSV 109,5 101,0 143,4
28. Justin Nietzel SBW 104,5 102,5 136,6
29. Sebastian Rombach SBW 102,0 105,5 136,5
30. Petrick Hammann SBW 101,0 103,5 131,1
31. Tim Heinrich TSV 97,0 107,0 126,2
32. Florian Horst TSV 93,0 94,5 91,0
33. Benedikt Menz TSV 87,0 95,5 85,0
34. Sebastian Köhler TSV 90,0 88,0 80,4
DSQ Moritz Echsler BSV
DNS Richard Freitag SVSAC

Konkurs indywidualny kobiet (Oberstdorf, 22.08.2015)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub Skok 1 Skok 2 Punkty
1. Juliane Seyfarth TSV 98,5 99,5 242,5
2. Katharina Althaus BSV 100,5 97,0 241,0
2. Anna Rupprecht SBW 99,5 101,5 241,0
4. Luisa Görlich TSV 97,5 100,0 234,0
5. Carina Vogt SBW 96,5 93,0 223,5
6. Svenja Würth SBW 94,5 98,0 222,0
7. Agnes Reisch SBW 95,5 93,5 220,0
8. Sophia Görlich TSV 92,0 96,5 213,5
9. Gianina Ernst BSV 92,5 91,5 209,5
10. Pauline Heßler TSV 90,0 92,0 207,0
11. Ulrike Gräßler SVSAC 89,5 92,5 204,0
12. Nicole Hauer BSV 88,5 91,0 195,0
13. Henriette Kraus SVSAC 86,0 90,5 191,5
14. Arantxa Lancho SVSAC 85,5 81,0 168,5

Konkurs drużynowy mężczyzn na dużej skoczni (Garmisch-Partenkirchen, 23.10.2015)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Klub Zawodnik Skok 1 Skok 2 Nota zespołu
1. Gold medal with cup.svg BSV I Michael Neumayer 108,0 123,5 891,2
Markus Eisenbichler 123,0 126,0
Andreas Wellinger 123,0 134,0
Severin Freund 129,0 127,5
2. Silver medal with cup.svg BSV II Marinus Kraus 118,5 126,0 844,0
Pius Paschke 115,5 123,5
Karl Geiger 111,5 124,5
Daniel Wenig 120,5 132,5
3. Bronze medal with cup.svg SBW I Tim Fuchs 114,0 114,0 773,2
Jonathan Siegel 106,5 120,0
Adrian Sell 100,5 121,0
Andreas Wank 129,5 133,5
4. TSV I Tim Heinrich 114,0 113,0 749,7
Lukas Wagner 109,0 116,5
Felix Hoffmann 123,0 116,0
Danny Queck 122,0 115,5
5. SVSAC I Johannes Schubert 125,0 121,0 739,1
Cedric Weigel 105,0 114,5
Richard Schultheiss 105,5 101,0
Martin Hamann 124,0 126,0
6. BSV III Constantin Schmid 109,5 111,5 725,1
Moritz Echsler 118,0 114,0
Moritz Baer 114,0 114,0
Michael Dreher 118,0 118,0
7. SBW II Jan Mayländer 106,5 119,0 712,1
Axel Mayländer 106,5 111,5
David Siegel 122,5 121,5
Dominik Mayländer 107,0 115,0
8. SVSAC/HSV Florian Kunath 87,0 87,0 607,6
Corvin Kühnel 86,0 94,0
Paul Winter 124,0 123,5
Stephan Leyhe 123,0 130,0
9. SBW III Nathan Mattoon 108,0 101,5 596,8
Yannik Blum 92,0 106,5
Justin Nietzel 103,0 114,0
Petrick Hammann 113,0 118,0
10. SVSAC II Erik Frischmann 91,5 95,0 494,2
Fabien Limbecker 85,0 91,5
Justin Weigel 98,5 95,5
Max Schaale 118,0 126,5
11. TSV II Florian Horst 100,0 99,0 493,9
Justin Lisso 91,5 93,0
Benedikt Menz 95,0 102,5
Sebastian Bradatsch 112,5 107,0
12. BSV IV Fabian Seidl 108,0 110,0 463,3
Michael Schicker 86,0 91,0
Tim Hahne 91,5 97,5
Felix Althaus 107,0 98,0
13. TSV III Franz Fischer 87,0 89,0 354,4
Nicholas Böhm 85,0 88,0
Sebastian Köhler 92,5 92,5
Simon Holland-Nell 96,0 98,0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]