Mistrzostwa Polski Kadetów w piłce siatkowej

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski Kadetów
Państwo  Polska
Dyscyplina Piłka siatkowa
Organizator rozgrywek PZPS
Strona internetowa

Mistrzostwa Polski Kadetów w piłce siatkowej – siatkarskie rozgrywki młodzieżowe w Polsce, organizowane od 1979 roku. Za jej prowadzenie odpowiada Polski Związek Piłki Siatkowej na szczeblu centralnym. Uczestniczą drużyny, które zajęły medalowe pozycje w mistrzostwach wojewódzkich.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejscowość 1. miejsce Gold medal with cup.svg 2. miejsce Silver medal with cup.svg 3. miejsce Bronze medal with cup.svg
1979 Wifama Łódź MKS MDK Warszawa AZS Lublin
1980 Legia Warszawa Resursa Łódź Lechia Tomaszów Mazowiecki
1981 Stal Stocznia Szczecin Resursa Łódź Lechia Tomaszów Mazowiecki
1982 Resursa Łódź Znicz Gorzów Wlkp. AZS Częstochowa
1983 Lechia Tomaszów Mazowiecki Stal Stocznia Szczecin Opolanka Opole Lubelskie
1984 MKS MDK Warszawa Hutnik Kraków Resursa Łódź
1985 RKS Grodziec Będzin AZS Słupsk MKS Hajnówka
1986 AZS Olsztyn Resursa Łódź Pogoń Leżajsk
1987 Stal Stocznia Szczecin Zryw Opole MKS MDK Warszawa
1988 MKS Ostrołęka Avia Świdnik Pogoń Leżajsk
1989 Hutnik Kraków AZS Olsztyn Gwardia Wrocław
1990 Stal Stocznia Szczecin AZS Olsztyn Chełmiec Wałbrzych
1991 Jastrzębie Borynia MMKS Kędzierzyn-Koźle MKS MOS Wola Warszawa
1992 Carina Gubin Skórzani Skarżysko AZS Częstochowa
1993 BBTS Włókniarz Bielsko-Biała Joker Piła Huragan Wołomin
1994 MKS MDK Warszawa Chełmiec Wałbrzych SKS Starogard Gdański
1995 Jastrzębie Borynia MMKS Kędzierzyn-Koźle Czarni Radom
1996 Gdańsk Chełmiec Wałbrzych AZS Częstochowa Stal Stalowa Wola
1997 Puck BBTS Włókniarz Bielsko-Biała Ostrovia Ostrowiec Świętokrzyski Carina Gubin
1998 Poznań AZS Olsztyn MKS MOS Wola Warszawa Bosman Morze Szczecin
1999 Tomaszów Lub. Bosman Morze Szczecin AZS Częstochowa MKS MOS Wola Warszawa
2000 Rawa Maz. Delic-Pol Norwid Częstochowa Stal Nysa MKS MOS Wola Warszawa
2001 Nysa MKS MOS Wola Warszawa Joker Piła RKS Grodziec Będzin
2002 Gubin Delic-Pol Norwid Częstochowa AZS UWM Olsztyn Maraton Świnoujście
2003 Szczecin Wifama Łódź MKS MOS Będzin UMKS MOS Wola Warszawa
2004 Piła Delic-Pol Norwid Częstochowa Metro Warszawa UMKS MOS Wola Warszawa
2005 Świdnik Metro Warszawa Delic-Pol Norwid Częstochowa Maraton Świnoujście
2006 Częstochowa Delic-Pol Norwid Częstochowa UMKS MOS Wola Warszawa MMKS Kędzierzyn-Koźle
2007 Kęty Skra Bełchatów UMKS Jurand Malbork Delic-Pol Norwid Częstochowa
2008 Kędzierzyn-Koźle MMKS Kędzierzyn-Koźle Joker Piła Wifama Łódź
2009 Częstochowa AKS Rzeszów Czarni Radom Jastrzębie Borynia
2010 Bydgoszcz AKS Rzeszów Delic-Pol Norwid Częstochowa Chemik Bydgoszcz
2011 Bydgoszcz MKS MDK Warszawa Delic-Pol Norwid Częstochowa Chemik Bydgoszcz
2012 Kędzierzyn-Koźle MKS MDK Warszawa Tempo-25 Olsztyn AKS Rzeszów
2013 Proszowice AKS Rzeszów Jastrzębski Węgiel Metro Warszawa
2014 Nowy Tomyśl Chemik Bydgoszcz Jastrzębski Węgiel AKS Rzeszów
2015 Kętrzyn AKS Rzeszów UMKS MOS Wola Warszawa Jastrzębski Węgiel

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Msc Klub Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg Razem
1. Delic-Pol Norwid Częstochowa 4 3 1 8
2. MKS MDK Warszawa 4 1 1 6
3. Morze Szczecin 4 1 1 6
4. AKS Rzeszów 4 - 2 6
5. AZS Olsztyn 2 3 - 5
6. Jastrzębski Węgiel 2 2 2 6
7. Wifama Łódź 2 - 1 3
8. BBTS Bielsko-Biała 2 - - 2
9. MKS MOS Wola Warszawa 1 3 5 9
10. Resursa Łódź 1 3 1 5
11. MMKS Kędzierzyn-Koźle 1 2 1 4
12. Chełmiec Wałbrzych 1 1 1 3
13. Metro Warszawa 1 1 1 3
14. MKS MOS Będzin 1 1 1 3
15. Hutnik Kraków 1 1 - 2
16. Chemik Bydgoszcz 1 - 2 3
17. Lechia Tomaszów Mazowiecki 1 - 2 3
18. Carina Gubin 1 - 1 2
19. Legia Warszawa 1 - - 1
20. MKS Ostrołęka 1 - - 1
21. Skra Bełchatów 1 - - 1
22. Joker Piła - 3 - 3
23. AZS Częstochowa - 2 2 4
24. Czarni Radom - 1 1 2
25. Avia Świdnik - 1 - 1
26. AZS Słupsk - 1 - 1
27. Ostrovia Ostrowiec Świętokrzyski - 1 - 1
28. Skórzani Skarżysko - 1 - 1
29. Stal Nysa - 1 - 1
30. Tempo-25 Olsztyn - 1 - 1
31. UMKS Jurand Malbork - 1 - 1
32. Znicz Gorzów Wlkp. - 1 - 1
33. Zryw Opole - 1 - 1
34. Maraton Świnoujście - - 2 2
35. Pogoń Leżajsk - - 2 2
36. AZS Lublin - - 1 1
37. Gwardia Wrocław - - 1 1
38. Huragan Wołomin - - 1 1
39. MKS Hajnówka - - 1 1
40. Opolanka Opole Lubelskie - - 1 1
41. SKS Starogard Gdański - - 1
42. Stal Stalowa Wola - - 1


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]