Mistrzostwa Polski Mikstów w Curlingu 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Polski mikstów w curlingu 2019 rozegrane zostały w dniach 17-19 maja 2019 roku w Łodzi. W rywalizacji uczestniczyło 12 drużyn. Złote medale wywalczył zespół ŚKC Katowice Kondickens (skip Bartosz Dzikowski), który w finale pokonał drużynę CCC Janowski (skip Michał Janowski) w stosunku 9:7. Brązowe medale przypadły drużynie POS Augustyniak (skip Andrzej Augustyniak).

Zwycięzcy mistrzostw uzyskali prawo do uczestnictwa w jesiennych mistrzostwach świata mikstów w Aberdeen.

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Drużyna Czwarty/Czwarta Trzeci/Trzecia Drugi/Druga Otwierający/Otwierająca
CCC Janowski Michał Janowski Aneta Lipińska Sławomir Białas Daria Chmarra
Krakowski Klub Curlingowy Aleksander Grzelka Katarzyna Staszczak Karol Nowakowski Aleksandra Bylina
KŚ AZS Gliwice Brazilian Pink Floyd Show Borys Jasiecki Justyna Wojtas Paweł Hertman Marta Świeszek
MCC Gęśla Kamil Gęśla Aneta Gęśla Michał Gęśla Anna Rotter
MCC Selwant Arkadiusz Detyniecki Katarzyna Selwant Marcin Madej Magdalena Dobiszewska
POS Augustyniak Andrzej Augustyniak Adela Walczak Kasper Knebloch Karolina Startek
POS Łódź Szeliga-Frynia Marta Szeliga-Frynia Paweł Włodarczyk Barbara Karwat Paweł Frynia
SCC Team Sitkiewicz Victoria Sitkiewicz Maksymilian Szewczyk Alicja Haratym Mateusz Grymel
ŚKC Katowice Kondickens Bartosz Dzikowski Zuzanna Rybicka Konrad Stych Ewa Nogły
Team Cesarz Marta Pluta Maciej Cesarz Magdalena Wróbel Tomasz Pluta
WARS I Nikolay Kinov Beata Rek Witold Rek Małgorzata Międlar
WARS II Tomasz Gumiński Marta Droździel Michał Maculewicz Olga Iaroslavtseva-Goudyma

Skipów (kapitanów) drużyn oznaczono wytłuszczonym fontem.

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A
# Drużyna Mecze
W R P
1 Team Cesarz 4 1 0
2 KŚ AZS Gliwice Brazilian Pink Floyd Show 4 0 1
3 CCC Janowski 3 1 1
4 SCC Team Sitkiewicz 2 0 3
5 MCC Gęśla 1 0 4
6 MCC Selwant 0 0 5
Grupa B
# Drużyna Mecze
W R P
1 POS Augustyniak 5 0 0
2 POS Łódź Szeliga-Frynia 3 1 1
3 ŚKC Katowice Kondickens 3 0 2
4 Krakowski Klubu Curlingowy 2 1 2
5 WARS II 1 0 4
6 WARS I 0 0 5

     Awans do półfinału

     Baraże o awans do półfinału

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Baraże o wejście do półfinału[edytuj | edytuj kod]

19 maja 2019; 10:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A CCC Janowski 0 0 1 0 2 0 4 x 7
POS Łódź Szeliga-Frynia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 2 0 2 0 x 6

19 maja 2019; 10:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
D KŚ AZS Gliwice Brazilian Pink Floyd Show 0 0 0 0 2 x x x 2
ŚKC Katowice Kondickens Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 2 3 0 x x x 7

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

19 maja 2019; 13:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B ŚKC Katowice Kondickens Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 2 0 0 2 x 7
Team Cesarz 1 0 2 0 1 0 0 x 4

19 maja 2019; 13:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ogółem
C POS Augustyniak 0 0 2 0 0 0 1 0 0 3
CCC Janowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 1 0 2 1 4

Mecze o miejsca[edytuj | edytuj kod]

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

19 maja 2019; 17:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
C POS Augustyniak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 2 0 0 1 x 4
Team Cesarz 0 0 0 0 1 0 0 x 1

Finał[edytuj | edytuj kod]

19 maja 2019; 17:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B ŚKC Katowice Kondickens Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 3 0 3 x 9
CCC Janowski 0 3 0 2 0 2 0 x 7

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

# Drużyna Mecze
W R P
1 ŚKC Katowice Kondickens 6 0 2
2 CCC Janowski 5 1 2
3 POS Augustyniak 6 0 1
4 Team Cesarz 4 1 2
5 KŚ AZS Gliwice Brazilian Pink Floyd Show 4 0 2
5 POS Łódź Szeliga-Frynia 3 1 2
7 Krakowski Klubu Curlingowy 2 1 2
7 SCC Team Sitkiewicz 2 0 3
9 MCC Gęśla 1 0 4
9 WARS II 1 0 4
11 MCC Selwant 0 0 5
11 WARS I 0 0 5

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]