Mistrzostwa Polski Par Mieszanych w Curlingu 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Polski Par Mieszanych w Curlingu 2017, rozegrane zostały między 23 a 26 lutego 2014 w Warszawie, na lodowisku Level Up. Były krajowymi eliminacjami do Mistrzostw Świata Par Mieszanych w Curlingu, odbywających się w kanadyjskim Lethbridge.

Złote medale zdobyła Karolina Florek i Damian Herman, którzy w finale wynikiem 9:6 zwyciężył nad parą Magdalena Wróbel/Aleksander Grzelka. Mecz o brązowy medal wygrała para Adela Walczak/Andrzej Augustyniak, pokonując 9:4 duet Marty Szeligi-Fryni oraz Pawła Fryni. Tytułów mistrzowskich broniła Aneta Lipińska i Michał Janowski, którzy dotarli do ćwierćfinałów.

Spis treści
  Drużyny
  Eliminacje
  Round Robin
  123456789101112  
  Play-off
  ĆwierćfinałyPółfinałyMecz o 3. miejsceFinał  
  Klasyfikacja końcowa
  BibliografiaZobacz też
201620172018

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy
Daria Chmarra Sławomir Białas
Ewelina Drelich Mariusz Zielski
Marta Droździel Grzegorz Szczęsny
Agnieszka Dudek Michał Paszek
Karolina Florek Damian Herman
Aneta Gęśla Kamil Gęśla
Marta Kubak Sebastian Lichy
Aneta Lipińska Michał Janowski
Karolina Mandes Rafał Rek
Ewa Nogły Konrad Stych
Katarzyna Orlińska Filip Chmarra
Marta Pluta Maciej Cesarz
Dorota Rudkiewicz Tomasz Gumiński
Zuzanna Rybicka Bartosz Dzikowski
Agnieszka Schroeder Arkadiusz Polak
Katarzyna Staszczak Marcin Marek
Marta Szeliga-Frynia Paweł Frynia
Aldona Sztyma Paweł Piotrowicz
Adela Walczak Andrzej Augustniak
Magdalena Wróbel Aleksander Grzelka

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Droździel/Szczęsny 1:9 Rybicka/Dzikowski
Staszczak/Marek 3:6 Orlińska/Chmarra
Wróbel/Grzelka 3:9 Gęśla/Gęśla
Mandes/Rek 7:4 Drelich/Zielski
Chmarra/Białas 6:4 Rudkiewicz/Gumiński


Gęśla/Gęśla Nogły/Stych
Mandes/Rek P:W Szeliga-Frynia/Frynia
Wróbel/Grzelka
Mandes/Rek P:W Staszczak/Marek
Drelich/Zielski
Droździel/Szczęsny


Round Robin[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja po Round Robin
# Grupa A W P
1 Lipińska/Janowski 3 0
2 Rybicka/Dzikowski 2 1
3 Dudek/Paszek 1 2
4 Staszczak/Marek 0 3
# Grupa B W P
1 Florek/Herman 3 0
1 Wróbel/Grzelka 2 1
1 Chmarra/Białas 1 2
1 Kubak/Lichy 0 3
# Grupa C W P
1 Szeliga-Frynia/Frynia 3 0
2 Pluta/Cesarz 2 1
3 Nogły/Stych 1 2
4 Sztyma/Pawłowicz 0 3
# Grupa D W P
1 Walczak/Augustyniak 3 0
2 Gęśla/Gęśla 2 1
3 Orlińska/Chmarra 1 2
4 Schroeder/Polak 0 3

     Awans do fazy play-off

Sesja 1.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 8:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Lipińska/Janowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 0 0 2 1 3 x x 10
Staszczak/Marek 0 1 1 0 0 0 x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Rybicka/Dzikowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 1 2 0 0 4 x x 10
Dudek/Paszek 0 0 0 1 2 0 x x 3

Sesja 2.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 11:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Kubak/Lichy 0 0 0 0 0 0 x x 0
Wróbel/Grzelka Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 3 1 1 1 1 x x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Chmarra/Białas x x x x x x x x P
Florek/Herman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie x x x x x x x x W

Sesja 3.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 13:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Sztyma/Piotrowicz 1 0 0 0 1 0 1 x 3
Nogły/Stych Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 2 1 0 4 0 x 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Szeliga-Frynia/Frynia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 0 0 3 0 2 2 x 11
Pluta/Cesarz 0 1 1 0 3 0 0 x 5

Sesja 4.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 16:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Schroeder/Polak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 0 0 x x x 0
Gęśla/Gęśla 1 3 1 2 1 x x x 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Orlińska/Chmarra Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 0 1 0 1 0 x 4
Walczak/Augustyniak 0 2 1 0 1 0 2 x 6

Sesja 5.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 19:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Rybicka/Dzikowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 1 0 1 0 x 5
Lipińska/Janowski 3 0 1 0 2 0 3 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Staszczak/Marek Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 4 0 3 0 x 9
Dudek/Paszek 3 0 1 0 4 0 2 x 10

Sesja 6.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 21:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Chmarra/Białas Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 4 1 x x 7
Kubak/Lichy 1 2 0 1 0 0 x x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Wróbel/Grzelka 0 2 1 0 0 3 0 x 6
Florek/Herman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 1 0 1 x 4

Sesja 7.[edytuj | edytuj kod]

25 lutego 2017; 8:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Sztyma/Piotrowicz Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 0 4 0 6
Szeliga-Frynia/Frynia 0 1 1 0 3 1 0 2 8
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Pluta/Cesarz Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 0 2 0 1 x 6
Nogły/Stych 0 0 2 1 0 1 0 x 4

Sesja 8.[edytuj | edytuj kod]

25 lutego 2017; 11:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Orlińska/Chmarra Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 0 2 0 3 3 0 x 10
Schroeder/Polak 0 4 0 4 0 0 1 x 9
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Gęśla/Gęśla 0 0 0 1 1 1 2 0 5
Walczak/Augustyniak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 2 0 0 0 0 2 7

Sesja 9.[edytuj | edytuj kod]

25 lutego 2017; 13:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Florek/Herman 1 0 1 1 0 1 x x 4
Kubak/Lichy Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 0 1 0 x x 3
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Staszczak/Marek 1 2 1 0 1 0 2 0 7
Rybicka/Dzikowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 3 0 4 0 2 9

Sesja 10.[edytuj | edytuj kod]

25 lutego 2017; 16:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Dudek/Paszek 0 1 0 2 1 1 x x 5
Lipińska/Janowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 3 0 0 0 x x 6
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Wróbel/Grzelka Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 1 0 0 1 1 x 5
Chmarra/Białas 1 0 0 2 1 0 0 x 4

Sesja 11.[edytuj | edytuj kod]

25 lutego 2017; 18:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Pluta/Cesarz Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 1 3 1 0 1 x 9
Sztyma/Piotrowicz 1 0 0 0 0 1 0 x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Nogły/Stych 1 1 1 0 1 0 x x 4
Szeliga-Frynia/Frynia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 3 0 2 x x 5

Sesja 12.[edytuj | edytuj kod]

24 lutego 2017; 8:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Walczak/Augustyniak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 3 2 2 x x 8
Schroeder/Polak 1 0 1 0 0 0 x x 2
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Gęśla/Gęśla Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 2 2 2 2 0 x x 12
Orlińska/Chmarra 0 0 0 0 0 5 x x 5

Play-off[edytuj | edytuj kod]

 
                           
  1  Florek/Herman 6  
7  Pluta/Cesarz 5  
  1  Florek/Herman 7  
  3  Walczak/Augustyniak 1  
3  Walczak/Augustyniak 10
  5  Rybicka/Dzikowski 4  
    1  Florek/Herman 9
  6  Wróbel/Grzelka 6
  4  Lipińska/Janowski 2  
6  Wróbel/Grzelka 9  
  6  Wróbel/Grzelka 7
  2  Szeliga-Frynia/Frynia 5  
8  Gęśla/Gęśla 1
  2  Szeliga-Frynia/Frynia 6  
  Mały finał
       
3  Walczak/Augustyniak 9
2  Szeliga-Frynia/Frynia 4


Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

26 lutego 2017; 9:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Florek/Herman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 1 2 0 2 x 6
Pluta/Cesarz 1 1 0 0 0 3 0 x 5
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Szeliga-Frynia/Frynia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 1 2 1 1 x x 6
Gęśla/Gęśla 1 0 0 0 0 0 x x 1

26 lutego 2017; 11:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Walczak/Augustyniak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 5 0 2 0 3 x x x 10
Rybicka/Dzikowski 0 3 0 1 0 x x x 4
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Lipińska/Janowski Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 2 0 0 x x 2
Wróbel/Grzelka 1 1 3 0 2 2 x x 9

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

26 lutego 2017; 14:30

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Walczak/Augustyniak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 0 x x x 1
Florek/Herman 1 1 0 4 1 x x x 7
Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Wróbel/Grzelka 0 3 1 1 2 0 x x 7
Szeliga-Frynia/Frynia Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 4 0 0 0 0 1 x x 5

Mały finał[edytuj | edytuj kod]

26 lutego 2017; 17:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
B Walczak/Augustyniak Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 4 0 1 0 3 1 9
Szeliga-Frynia/Frynia 1 1 0 1 0 1 0 0 4

Finał[edytuj | edytuj kod]

26 lutego 2017; 17:00

Tor Drużyna 1 2 3 4 5 6 7 8 Ogółem
A Wróbel/Grzelka 1 0 1 2 1 1 0 0 6
Florek/Herman Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 5 0 0 0 0 3 1 9

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]