Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Figurowym 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski
w łyżwiarstwie figurowym
2013 / 2014
2013 2015
Data 20-22 grudnia 2013
Gospodarz Słowacja Bratysława, Słowacja
Organizator Słowacki Związek Łyżwiarstwa Figurowego
Zwycięzcy
Soliści Maciej Cieplucha
Solistki Agata Kryger
Pary sportowe Magdalena Klatka / Radosław Chruściński
Pary taneczne Justyna Plutowska / Peter Gerber
Strona internetowa

Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie figurowym na sezon 2013/2014 rozgrywane były oddzielnie dla poszczególnych kategorii wiekowych:

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Łyżwiarze-seniorzy po raz szósty o mistrzostwo kraju rywalizowali wspólnie z zawodnikami czeskimi i słowackimi, oraz po raz pierwszy z węgierskimi. Zawody dla każdej konkurencji rozgrywane były wspólnie, a wyniki dzielone według krajów – ci, którzy zdobyli trzy najwyższe miejsca, uzyskiwali medale mistrzostw swojego państwa[1]. W zawodach, w kategorii seniorów, wystartowało ogółem 16 solistów, 25 solistek, 1 para sportowa i 4 pary taneczne.

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub Punkty SP FS
1
(3)
Maciej Cieplucha ŁTŁF Łódź 204,05 1 1
2
(6)
Krzysztof Gala MKŁ Łódź 154,88 2 2
3
(12)
Kamil Dymowski UKŁF Unia Oświęcim 122,68 3 4
4
(14)
Wiktor Witkowski ŁTŁF Łódź 118,53 4 3

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Klub Punkty SP FS
1
(3)
Agata Kryger MKS Axel Toruń 131,91 2 1
2
(9)
Alexandra Kamieniecki Spin Katowice 116,14 1 2
3
(13)
Marcelina Lech MKS Axel Toruń 99,65 3 3
4
(16)
Ada Wawrzyk UKŁF Unia Oświęcim 93,79 4 4
5
(17)
Coco Kaminski FSA Warsaw 89,98 5 6
6
(18)
Anna Siedlecka UKŁF Unia Oświęcim 87,43 9 5
7
(19)
Agnieszka Rejment MKS Axel Toruń 85,19 8 8
8
(20)
Elżbieta Gabryszak UKŁF Unia Oświęcim 84,08 7 9
9
(22)
Aleksandra Kosowska UKŁF Unia Oświęcim 83,80 11 7
10
(23)
Anastasia Vasilieva ŁTŁF Łódź 77,54 6 11
11
(24)
Walerija Bakunova GKS Stoczniowiec Gdańsk 77,13 10 10
12
(25)
Anna Nawrot MKS Axel Toruń 69,60 12 12

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Klub Punkty SP FS
1
(1)
Magdalena Klatka / Radosław Chruściński UKŁF Unia Oświęcim 123,01 1 1

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Klub Punkty SD FD
1
(3)
Justyna Plutowska / Peter Gerber GKS Stoczniowiec Gdańsk 122,20 1 1

Juniorzy[edytuj | edytuj kod]

Mistrzostwa Polski Juniorów odbyły się dla kategorii solowych w dniach 7-8 lutego 2014, a dla par tanecznych, podczas Mistrzostw Czterech Narodów, w grudniu 2013 roku. Ogółem, w tej kategorii wiekowej, wzięło w nich udział 9 duetów tanecznych.

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub Punkty SP FS
1 Krzysztof Gala MKŁ Łódź 146.31 1 1
2 Ryszard Gurtler UKŁF Ochota Warszawa 111.39 3 2
3 Wiktor Witkowski ŁTŁF Łódź 109.36 4 4
4 Kamil Peteja UKŁ Spin Katowice 105.70 2 7
5 Krzysztof Harmata UKŁF Unia Oświęcim 98.82 5 6
6 Andrzej Siciński MKŁ Łódź 98.74 6 5
7 Michał Woźniak MKŁ Łódź 92.92 7 8
8 Miłosz Witkowski ŁTŁF Łódź 90.91 8 10
9 Sebastian Szymłowski UKŁF Unia Oświęcim 90.55 9 9
10 Łukasz Kędzierski MKŁ Łódź 84.22 10 3

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Klub Punkty SP FS
1 Agata Kryger MKS Axel Toruń 112.95 1 1
2 Marcelina Lech MKS Axel Toruń 98.46 7 2
3 Weronika Kasprzak MKS Axel Toruń 95.41 5 4
4 Angelika Ordowska MUKS Euro6 Warszawa 94.42 6 5
5 Agnieszka Rejment MKS Axel Toruń 94.27 10 3
6 Aleksandra Kosowska UKŁF Unia Oświęcim 93.93 4 6
7 Weronika Jaruga ŁTŁF Łódź 93.86 3 8
8 Anna Siedlecka UKŁF Unia Oświęcim 93.29 2 10
9 Ada Wawrzyk UKŁF Unia Oświęcim 90.61 9 9
10 Elżbieta Gabryszak UKŁF Unia Oświęcim 89.70 8 12
11 Karolina Kucharzyk UKŁ Spin Katowice 88.78 11 7
12 Olga Zacharewicz MUKS Euro6 Warszawa 86.04 12 11
13 Anna Zając UKŁF Unia Oświęcim 83.33 16 13
14 Martyna Czarnobaj GKS Stoczniowiec Gdańsk 81.14 13 15
15 Erika Nersesyan UKŁ Spin Katowice 80.23 19 14
16 Joanna Hass MUKS Euro6 Warszawa 78.88 14 19
17 Anna Łukasiak GKS Stoczniowiec Gdańsk 78.82 17 17
18 Anna Nawrot MKS Axel Torun 78.31 15 20
19 Barbara Ślusarczyk UKŁF Unia Oświęcim 78.21 18 18
20 Izabela Marzec UKŁF Unia Oświęcim 76.53 22 21
21 Aleksandra Malinkiewicz UKŁF Unia Oświęcim 76.33 26 16
22 Sarah Papa MKS Axel Toruń 75.80 20 23
23 Malwina Dubowska ŁTŁF Łódź 75.41 23 22
24 Oliwia Rzepiel MUKS Euro6 Warszawa 73.98 21 25
25 Klaudia Hatlas UKŁF Unia Oświęcim 73.10 27 24
26 Nikola Olszewska MUKS Euro6 Warszawa 71.34 25 26
27 Anna Dębicka GKS Stoczniowiec Gdańsk 67.64 24 27

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Klub Punkty SP FS
1
()
[[]]
2
()
[[]]
3
()
[[]]

()
[[]]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy Klub Punkty SP FS
1
(4)
Beatrice Tomczak / Damian Binkowski 95,37 1 1
2
(5)
Natalia Kaliszek / Yaroslav Kurbakov 94,69 2 2
3
(6)
Joanna Zając / Cezary Zawadzki 86,37 3 3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wyniki podano tylko dla reprezentantów Polski, umieszczając w nawiasie miejsce zdobyte w klasyfikacji ogólnej zawodów.