Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

22. Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach 2008 odbyły się w dniach 20-22 grudnia 2007 roku na torze Stegny w Warszawie.

Podczas tych mistrzostw oprócz biegów na tradycyjnych dystansach rozegrano również biegi na 100 metrów. Na dystansie 500 metrów rozgrywane są dwa biegi i suma czasów z obu biegów decyduje o kolejności zawodników.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
100 m Karolina Ksyt
Pilica Tomaszów Mazowiecki
11,65 Katarzyna Woźniak
WTŁ Stegny Warszawa
11,71 Aleksandra Goss
WTŁ Stegny Warszawa
11,91
500 m Katarzyna Wójcicka
LKS Poroniec Poronin
83,31 Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
84,20 Karolina Ksyt
Pilica Tomaszów Mazowiecki
85,08
1000 m Katarzyna Wójcicka
LKS Poroniec Poronin
1:23,46 Luiza Złotkowska
AZS Zakopane
1:25,30 Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
1:25,48
1500 m Katarzyna Wójcicka
LKS Poroniec Poronin
2:11,19 Natalia Czerwonka
Cuprum Lubin
2:13,57 Katarzyna Woźniak
Stegny Warszawa
2:13,73
3000 m Katarzyna Wójcicka
LKS Poroniec Poronin
4:33,32 Natalia Czerwonka
MKS Cuprum Lubin
4:39,25 Luiza Złotkowska
AZS Zakopane
4:39,99
5000 m Katarzyna Wójcicka
LKS Poroniec Poronin
7:53,37 Luiza Złotkowska
AZS Zakopane
7:58,11 Magdalena Gołębiewska
Marymont Warszawa
8:11,23
wyścig drużynowy WTŁ Stegny Warszawa
Aleksandra Goss,
Barbara Bielesz,
Katarzyna Woźniak
3:32,19 AZS Zakopane
Luiza Złotkowska,
Hanna Cudzich,
Magdalena Kośma
3:36,14 Pilica Tomaszów Mazowiecki
Karolina Ksyt,
Kamila Danaj,
Aleksandra Dębowska
3:36,71

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
100 m' Maciej Ustynowicz
Marymont Warszawa
10,01 Szymon Dawidowski
WTŁ Stegny Warszawa
10,41 Tomasz Rosiak
Pilica Tomaszów Mazowiecki
10,57
500 m' Maciej Ustynowicz
Marymont Warszawa
74,15 Artur Waś
Marymont Warszawa
75,73 Konrad Niedźwiedzki
AZS Zakopane
75,76
1000 m Maciej Ustynowicz
Marymont Warszawa
1:14,39 Konrad Niedźwiedzki
AZS Zakopane
1:15,26 Piotr Puszkarski
Marymont Warszawa
1:16,73
1500 m Konrad Niedźwiedzki
AZS AWF Zakopane
1:56,02 Roland Cieślak
Pilica Tomaszów Mazowiecki
1:56,59 Piotr Puszkarski
Marymont Warszawa
1:57,03
5000 m Sławomir Chmura
MKS MOS Pruszków
6:57.94 Konrad Niedźwiedzki
AZS Zakopane
7:03,07 Robert Kustra
SKŁ Górnik Sanok
7:06,89
10 000 m Sławomir Chmura
MKS MOS Pruszków
14:38,03 Robert Kustra
SKŁ Górnik Sanok
14:49,88 Sebastian Druszkiewicz
AZS Zakopane
15:01,39
wyścig drużynowy AZS Zakopane
Konrad Niedźwiedzki,
Dariusz Stanuch,
Sebastian Druszkiewicz
4:12,08 SKŁ Górnik Sanok
Piotr Bluj,
Maciej Biega,
Robert Kustra
4:12,45 Marymont Warszawa
Piotr Puszkarski,
Daniel Gwadera,
Artur Nogal
4:16,55

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]