Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim w Wieloboju Sprinterskim 2018
2017 2019
Data 16 - 17 grudnia 2017
Gospodarz Tomaszów Mazowiecki
Organizator PZŁS
Zwycięzcy
Indywidualnie Natalia Czerwonka

Piotr Michalski
Bieg drużynowy KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

KS Pilica Tomaszów Mazowiecki

37. Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim odbyły się w dniach 16-17 grudnia 2017 roku na torze Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim. Były to pierwsze w historii mistrzostwa Polski rozegrane w hali.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka 500 m 1000 m 500 m 1000 m Suma pkt. Strata
Gold medal icon.svg Natalia Czerwonka 40.65 1:19.80 39.95 1:18.13 159.565 -
Silver medal icon.svg Karolina Bosiek 41.10 1:20.03 40.85 1:20.34 162.135 +2.570
Bronze medal icon.svg Kaja Ziomek 40.03 1:22.22 40.26 1:21.74 162.270 +2.705
4. Andżelika Wójcik 40.44 1:21.59 40.62 1:21.03 162.370 +2.805
5. Karolina Gąsecka 41.88 1:23.08 41.78 1:22.67 166.535 +6.970
6. Natalia Jabrzyk 42.27 1:24.23 42.38 1:23.26 168.395 +8.830
7. Olga Kaczmarek 41.79 1:25.45 41.96 1:25.16 169.055 +9.490
8. Iga Wojtasik 42.89 1:24.80 42.14 1:24.23 169.545 +9.980
9. Marta Dobrowolska 42.22 1:25.55 42.48 1:26.58 170.765 +11.200
10. Joanna Hajduk 42.81 1:25.41 42.78 1:25.59 171.090 +11.525
11. Maja Płończyk 42.73 1:25.45 42.41 1:26.48 171.105 +11.540
12. Martyna Baran 42.63 1:26.87 42.70 1:25.81 171.670 +12.105
13. Daria Kopacz 42.99 1:28.86 43.17 1:29.37 175.275 +15.710
14. Klaudia Szymańska 44.56 1:29.90 44.94 1:31.06 179.980 +20.415

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik 500 m 1000 m 500 m 1000 m Suma pkt. Strata
Gold medal icon.svg Piotr Michalski 35.51 1:10.26 35.45 1:10.63 141.405 -
Silver medal icon.svg Sebastian Kłosiński 35.88 1:10.59 36.02 1:10.66 142.525 +1.120
Bronze medal icon.svg Artur Nogal 35.70 1:12.24 35.67 1:11.91 143.445 +2.040
4. Damian Żurek 35.94 1:12.79 36.01 1:13.72 145.205 +3.800
5. Piotr Puszkarski 36.84 1:12.21 36.81 1:12.45 145.980 +4.575
6. Gaweł Oficjalski 36.66 1:13.42 36.84 1:14.12 147.270 +5.865
7. Marcin Bachanek 37.20 1:13.54 37.17 1:12.57 147.425 +6.020
8. Mateusz Owczarek 37.37 1:12.85 37.60 1:13.10 147.945 +6.540
9. Roland Cieślak 37.84 1:13.32 37.75 1:13.01 148.755 +7.350
10. Dawid Burzykowski 37.46 1:14.34 37.44 1:13.83 148.985 +7.580
11. Marcel Drwięga 37.44 1:14.49 37.48 1:14.26 149.295 +7.890
12. Jakub Piotrowski 37.69 1:14.58 37.73 1:14.38 149.900 +8.495
13. Marek Kania 38.04 1:15.64 38.30 1:14.82 151.570 +10.165
14. Patryk Wójcik 38.78 1:14.07 38.75 1:14.63 151.880 +10.475
15. Wiktor Grzybek 37.80 1:16.29 37.74 1:16.91 152.140 +10.735
16. Mateusz Kania 38.26 1:16.04 38.45 1:15.83 152.645 +11.240
17. Raman Miahchylau 37.88 1:18.56 38.06 1:18.54 154.490 +13.085
18. Oskar Ślusarski 39.27 1:17.32 39.06 1:17.84 155.910 +14.505

Biegi drużynowe[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Klub Zawodniczki Czas biegu Strata
1. Pilica Tomaszów Mazowiecki Karolina Bosiek, Karolina Gąsecka, Natalia Jabrzyk 3:18.31 -
2. UKS 3 Milanówek Alicja Faderewska, Joanna Hajduk, Klaudia Szymańska 3:40.58 +22.27
3. Pilica Tomaszów Mazowiecki II Olga Kaczmarek, Daria Kopacz, Patrycja Mormus 3:40.99 +22.68

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Klub Zawodnicy Czas biegu Strata
1. Pilica Tomaszów Mazowiecki Roland Cieślak, Mateusz Owczarek, Jakub Piotrowski 3:59.08 -
2. Stoczniowiec Gdańsk Marcin Bachanek, Szymon Pałka, Piotr Puszkarski 4:00.84 +1.76
3. UKS Błyskawica Domaniewice Artur Janicki, Sebastian Janicki, Wojciech Sut 4:08.93 +9.85
4. AZS Zakopane Radosław Jakubski, Daniel Tylka, Patryk Wójcik 4:16.87 +17.79
5. Pilica Tomaszów Mazowiecki II Filip Kowalski, Oskar Ślusarski, Damian Żurek 4:44.21 +45.13

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]