Mistrzostwa Polski w Biathlonie 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biathlonie 2015
2014 2016
Data 3–4 stycznia 2015 (sprinty i biegi masowe)
20 – 21 marca 2015 (sztafety i biegi indywidualne)
Gospodarz Duszniki, Jakuszyce
Organizator Polski Związek Biathlonu
Liczba konkurencji 9
Zwycięzcy
Sprint Magdalena Gwizdoń

Krzysztof Pływaczyk
Bieg masowy Krystyna Guzik

Grzegorz Guzik
Sztafeta BKS WP-Kościelisko II

BKS WP-Kościelisko II
Bieg indywidualny Łukasz Szczurek

Krystyna Guzik

48. Mistrzostwa Polski w biathlonie 2015 odbyły się w Dusznikach w dniach 3–4 stycznia 2015 oraz w Jakuszycach w dniach 20–21 marca 2015. Zawodnicy uczestniczyli w 9 konkurencjach (sprint, bieg masowy, sztafeta, bieg indywidualny+bieg indywidualny młodzieżowców).

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

  • Dystans: 10 km
  • Data: 3 stycznia 2015
  • Wyniki[1]:
Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Krzysztof Pływaczyk BKS WP-Kościelisko 0+1 23:47,7 -
Silver medal icon.svg Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 0+3 24:18,7 +31,0
Bronze medal icon.svg Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 1+2 24:26,0 +38,3
4. Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław 1+0 24:53,6 +1:05,9
5. Grzegorz Jakubowicz BKS WP-Kościelisko 0+2 25:12,8 +1:25,1
6. Kamil Cymerman AZS AWF Katowice 1+1 25:13,5 +1:25,8
7. Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 4+1 25:18,5 +1:30,8
8. Maciej Nędza-Kubiniec BKS WP-Kościelisko 1+1 25:19,5 +1:31,8
9. Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 1+2 25:24,3 +1:36,6
10. Marcin Piasecki AZS AWF Katowice 1+1 25:42,6 +1:54,9

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

  • Dystans: 15 km
  • Data: 4 stycznia 2015
  • Wyniki[2]:
Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 1+1+1+1 41:50,6
Silver medal icon.svg Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 2+2+1+2 42:42,1 +51,5
Bronze medal icon.svg Krzysztof Pływaczyk BKS WP-Kościelisko 3+1+1+1 42:51,1 +1:00,5
4. Rafał Penar IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój /SMS Zakopane 1+0+2+1 43:24,1 +1:33,5
5. Grzegorz Jakubowicz BKS WP-Kościelisko 0+2+0+2 43:40,4 +1:39,8
6. Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 2+2+1+1 43:46,1 +1:55,5
7. Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 1+2+2+2 43:59,8 +2:09,2
8. Kamil Cymerman AZS AWF Katowice 1+1+1+1 44:03,0 +2:12,4
9. Maciej Nędza-Kubiniec BKS WP-Kościelisko 2+4+0+0 45:04,9 +3:14,3
10. Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP-Kościelisko 2+1+1+3 45:10,3 +3:19,7

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 20 marca 2015
  • Wyniki[3]:
Pozycja Klub Zawodnicy Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg BKS WP-Kościelisko II Łukasz Szczurek, Grzegorz Jakubowicz, Tomasz Jakieła, Tomasz Zięba 6+19 1:40:26,7
Silver medal icon.svg BKS WP-Kościelisko Krzysztof Pływaczyk, Maciej Nędza-Kubiniec, Karol Bachleda, Andrzej Nędza-Kubiniec 5+20 1:42:36,8 +2:10,1
Bronze medal icon.svg AZS AWF Wrocław Bartłomiej Filip, Tomasz Jurczak, Mariusz Wtorek, Mateusz Janik 4+15 1:43:10,2 +2:43,5
4. BLKS Żywiec Szymon Najzer, Krzysztof Guzik, Konrad Waluś, Grzegorz Guzik 4+17 1:43:56,9 +3:30,2
5. AZS AWF Katowice Marcin Piasecki, Mateusz Leja, Aleksander Piech, Kamil Cymerman 7+20 1:45:37,6 +5:10,9
6. UKN Melafir Czarny Bór Karol Turek, Robert Szczepaniak, Przemysław Pancerz, Damian Marczak 5+20 1:52:17,3 +11:50,6
7. MKS Karkonosze Jelenia Góra Jakub Piątek, Michał Michałków, Mikołaj Miś, Krystian Gawlik 11+23 2:04:30,5 +2:09,2

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

  • Dystans: 20 km
  • Data: 21 marca 2015
  • Wyniki[4]:
Pozycja Zawodnik Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 1+1+1+1 58:10,3
Silver medal icon.svg Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 1+1+1+1 59:28,4 +1:18,1
Bronze medal icon.svg Grzegorz Jakubowicz BKS WP-Kościelisko 2+1+0+1 1:00:22,6 +2:12,3
4. Maciej Nędza-Kubiniec BKS WP-Kościelisko 1+1+2+1 1:00:48,5 +2:38,2
5. Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP-Kościelisko 0+1+2+2 1:01:22,4 +3:12,1
6. Krzysztof Pływaczyk BKS WP-Kościelisko 0+1+1+4 1:01:44,1 +3:33,8
7. Kamil Cymerman AZS AWF Katowice 1+1+1+2 1:02:11,6 +4:01,3
8. Krzysztof Guzik BLKS Żywiec 1+1+1+0 1:02:41,0 +4:30,7
9. Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 2+0+2+3 1:03:22,3 +5:12,0
10. Rafał Penar IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój /SMS Zakopane 2+2+1+2 1:03:32,4 +5:22,1

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint[edytuj | edytuj kod]

  • Dystans: 7,5 km
  • Data: 3 stycznia 2015
  • Wyniki[1]:
Pozycja Zawodniczka Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Krystyna Guzik BLKS Żywiec 1+0 19:08,4 -
Silver medal icon.svg Karolina Pitoń AZS AWF Katowice 1+2 20:08,1 +59,7
Bronze medal icon.svg Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 2+1 20:11,7 +1:00,3
4. Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice/SMS Zakopane 0+0 20:16,4 +1:08,0
5. Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 2+1 20:21,5 +1:13,1
6. Anna Mąka BKS WP-Kościelisko 1+1 20:24,1 +1:15,7
7. Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 4+1 20:27,9 +1:19,5
8. Karolina Batożyńska AZS AWF Katowice /SMS Zakopane 1+2 21:09,2 +2:00,8
9. Beata Lassak BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 1+1 21:09,3 +2:00,9
10. Anna Dominka Hulawy BLKS Żywiec 4+1 21:28,1 +2:19,7

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

  • Dystans: 12,5 km
  • Data: 4 stycznia 2015
  • Wyniki[2]:
Pozycja Zawodniczka Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Paulina Bobak AZS AWF Katowice 0+1+1+1 37:25,0
Silver medal icon.svg Karolina Pitoń BKS WP-Kościelisko 1+2+1+1 38:18,9 +53,9
Bronze medal icon.svg Anna Mąka AZS AWF Katowice 1+0+1+2 38:54,7 +1:29,7
4. Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice 0+4+0+0 39:22,6 +1:57,6
5. Beata Lassak BKS WP-Kościelisko 1+0+2+3 39:44,4 +2:19,4
6. Maria Bukowska BKS WP-Kościelisko 1+2+1+1 41:05,0 +3:40,0
7. Katarzyna Wołoszyn MKS Karkonosze Jelenia Góra 0+3+2+2 41:23,1 +3:58,1
8. Kamila Buchla MKS Karkonosze Jelenia Góra 1+0+2+1 42:34,0 +5:09,0
9. Ewa Buchla MKS Karkonosze Jelenia Góra 2+0+2+2 42:44,6 +5:19,6
10. Kinga Kubicka UKS G – 8 Bielany 3+0+3+0 44:02,1 +6:37,1

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

  • Data: 20 marca 2015
  • Wyniki[3]:
Pozycja Klub Zawodniczki Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg BKS WP-Kościelisko Anna Mąka, Beata Lassak, Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń 1+18 1:27:32,5
Silver medal icon.svg AZS AWF Katowice Karolina Batożyńska, Martyna Piech, Patrycja Hojnisz, Krystyna Guzik 3+14 1:32:21,6 +4:49,1
Bronze medal icon.svg MKS Duszniki Zdrój Daria Bernacka, Kamila Żuk, Karolina Turkowicz, Paulina Krzyżak 4+18 1:35:36,8 +8:04,3
4. MKS Karkonosze Jelenia Góra Katarzyna Wołoszyn, Agata Grabowska, Natalia Taterka, Patrycja Rutecka 7+22 1:44:35,2 +17:02,7

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

  • Dystans: 15 km
  • Data: 21 marca 2015
  • Wyniki[5]:
Pozycja Zawodniczka Klub Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Krystyna Guzik AZS AWF Katowice 1+1+3+1 52:30,0
Silver medal icon.svg Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko /SMS Zakopane 2+1+2+1 53:30,1 +1:00,1
Bronze medal icon.svg Beata Lassak BKS WP-Kościelisko /SMS Zakopane 1+1+0+2 54:01,1 +1:31,1
4. Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 2+2+1+2 54:49,5 +2:19,5
5. Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 2+2+1+2 54:59,9 +2:29,9
6. Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice 2+0+2+2 55:14,6 +2:44,6
7. Katarzyna Wołoszyn MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 0+1+2+1 58:34,1 +6:04,1
8. Anna Dominka Hulawy BLKS Żywiec 1+3+2+3 1:03:03,7 +10:33,7
9. Monika Bandyk BLKS Żywiec 2+3+2+1 1:05:22,1 +12:52,1
10. Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 2+3+4+3 1:11:48,7 +19:18,7

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Bieg sprinterski – seniorzy i seniorki. biathlon.com.pl, 2015-01-03. [dostęp 2015-05-26].
  2. a b Bieg masowy – seniorzy i seniorki. biathlon.com.pl, 2015-01-04. [dostęp 2015-05-26].
  3. a b WYNIKI OFICJALNE – BIEG SZTAFETOWY – SENIORZY 4x7.5km. biathlon.com.pl, 2015-03-20. [dostęp 2015-05-26].
  4. WYNIKI OFICJALNE – BIEG INDYWIDUALNY – SENIORZY 20km. biathlon.com.pl, 2015-03-21. [dostęp 2015-05-26].
  5. WYNIKI OFICJALNE – BIEG INDYWIDUALNY – SENIORKI 15km. biathlon.com.pl, 2015-03-21. [dostęp 2015-05-26].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]