Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim 2011 zostały rozegrane między 27 a 30 czerwca 2011 w miejscowości Kościelisko-Kiry. Biathloniści rywalizowali w trzech konkurencjach: biegu indywidualnym, masowym i sprinterskim. W konkurencjach mężczyzn zwyciężyli kolejno: Tomasz Sikora, Mirosław Kobus oraz Łukasz Szczurek. Natomiast w rywalizacji kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły kolejno: Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska-Ziemniak i Maria Bukowska.

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Data
27.06 28.06 29.06 30.06
Mężczyźni
Bieg indywidualny (7 km) 9:50
Bieg masowy (6 km) 11:15
Bieg sprinterski (4 km) 11:25
Kobiety
Bieg indywidualny (6 km) 12:20
Bieg masowy (5 km) 9:15
Bieg sprinterski (3 km) 9:30

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Szczegóły:[1]

Pozycja Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Tomasz Sikora 2 (0+1+0+1) 28:57.4
Silver medal with cup.svg Rafał Lepel 2 (0+1+0+1) 29:16.9 +19.5
Bronze medal with cup.svg Łukasz Szczurek 4 (2+1+0+1) 29:32.1 +34.7
4. Adam Kwak 4 (1+2+0+1) 29:47.4 +50.0
5. Krzysztof Pływaczyk 1 (0+1+0+0) 29:57.2 +59.8
6. Grzegorz Bril 5 (0+2+1+2) 30:09.3 +1:11.9
7. Marek Firlej 4 (1+2+0+1) 30:12.4 +1:15.0
8. Dawid Malina 4 (1+2+0+1) 30:48.5 +1:51.1
9. Mateusz Wieczorek 4 (1+1+2+0) 31:05.4 +2:08.0
10. Mirosław Kobus 5 (2+2+0+1) 31:34.4 +2:37.0

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Szczegóły:[2]

Pozycja Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Mirosław Kobus 2 (0+0+1+1) 25:51.1
Silver medal with cup.svg Krzysztof Pływaczyk 1 (0+0+0+1) 26:06.7 +15.6
Bronze medal with cup.svg Łukasz Szczurek 6 (1+1+2+2) 26:40.4 +49.3
4. Mateusz Wieczorek 6 (1+1+1+0) 27:14.2 +1:23.1
5. Adam Kwak 10 (1+2+4+3) 27:27.8 +1:36.7
6. Grzegorz Bril 7 (1+1+1+4) 27:38.9 +1:47.8
7. Radosław Szwade 9 (3+2+2+2) 28:26.3 +2:35.2
8. Marek Firlej 9 (1+3+2+3) 28:52.2 +3:01.1
9. Grzegorz Jakubowicz 5 (1+1+1+2) 29:27.9 +3:36.8
10. Mateusz Niemczyk 5 (2+2+1+0) 29:53.9 +4:02.8

Bieg sprinterski[edytuj | edytuj kod]

Szczegóły:[3]

Pozycja Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Łukasz Szczurek 3 (2+1) 13:50.1
Silver medal with cup.svg Krzysztof Pływaczyk 2 (0+2) 14:01.6 +11.5
Bronze medal with cup.svg Grzegorz Bril 4 (2+2) 14:02.6 +12.5
4. Grzegorz Guzik 2 (0+2) 14:06.1 +16.0
5. Mirosław Kobus 3 (2+1) 14:11.7 +21.6
6. Rafał Lepel 2 (0+2) 14:22.8 +32.7
7. Dawid Malina 3 (2+1) 14:23.0 +32.9
8. Grzegorz Jakubowicz 1 (1+0) 14:24.8 +34.7
9. Adam Kwak 5 (1+4) 14:24.9 +34.8
10. Przemysław Sobies 3 (1+2) 14:26.0 +35.9

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Szczegóły:[4]

Pozycja Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Monika Hojnisz 3 (1+1+0+1) 29:17.1
Silver medal with cup.svg Agnieszka Cyl 2 (1+1+0+0) 29:33.2 +16.1
Bronze medal with cup.svg Weronika Nowakowska-Ziemniak 4 (1+1+1+1) 30:04.1 +47.0
4. Paulina Bobak 1 (0+0+1+0) 30:43.8 +1:26.7
5. Krystyna Pałka 4 (0+1+1+2) 30:50.2 +1:33.1
6. Maria Bukowska 2 (0+0+2+0) 31:12.8 +1:55.7
7. Katarzyna Leja 3 (0+0+2+1) 32:06.3 +2:49.2
8. Anna Mąka 2 (0+1+0+1) 32:09.8 +2:52.7
9. Karolina Pitoń 4 (2+2+0+0) 32:12.1 +2:55.0
10. Zuzanna Smolec 3 (0+1+0+2) 33:04.3 +3:47.2

Bieg masowy[edytuj | edytuj kod]

Szczegóły:[5]

Pozycja Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Weronika Nowakowska-Ziemniak 2 (1+0+1+0) 25:28.5
Silver medal with cup.svg Monika Hojnisz 9 (2+2+3+2) 27:24.4 +1:55.9
Bronze medal with cup.svg Paulina Bobak 7 (4+2+1+0) 27:49.6 +2:21.1
4. Beata Szymańczyk 8 (3+2+3+0) 27:56.6 +2:28.1
5. Krystyna Pałka 6 (2+2+2+0) 28:10.4 +2:41.9
6. Magdalena Gwizdoń 6 (3+2+0+1) 28:30.2 +3:01.7
7. Karolina Pitoń 10 (4+3+1+2) 29:26.2 +3:57.7
8. Patrycja Hojnisz 7 (2+3+1+1) 29:32.4 +4:03.9
9. Magdalena Nykiel 9 (3+4+1+1) 30:23.9 +4:55.4
10. Agnieszka Szurko 14 (5+4+3+2) 34:24.8 +8:56.3

Bieg sprinterski[edytuj | edytuj kod]

Szczegóły:[6]

Pozycja Zawodnik Strzelanie Wynik Strata
Gold medal with cup.svg Maria Bukowska 1 (1+0) 12:13.1
Silver medal with cup.svg Krystyna Pałka 1 (0+1) 12:20.9 +7.8
Bronze medal with cup.svg Agnieszka Cyl 1 (0+1) 12:26.6 +13.5
4. Magdalena Gwizdoń 1 (0+1) 12:50.4 +37.3
5. Beata Szymańczyk 3 (1+2) 12:52.8 +39.7
6. Anna Mąka 0 (0+1) 13:00.3 +47.2
7. Magdalena Nykiel 2 (1+1) 13:04.8 +51.7
8. Katarzyna Leja 2 (1+1) 13:07.4 +54.3
9. Paulina Bobak 2 (0+2) 13:12.9 +59.8
10. Agnieszka Szurko 3 (2+1) 13:31.2 +1:18.1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Bieg indywidualny mężczyzn. [dostęp 2012-11-10].
  2. Bieg masowy mężczyzn. [dostęp 2012-11-10].
  3. Bieg sprinterski mężczyzn. [dostęp 2012-11-10].
  4. Bieg indywidualny kobiet. [dostęp 2012-11-10].
  5. Bieg masowy kobiet. [dostęp 2012-11-10].
  6. Bieg sprinterski kobiet. [dostęp 2012-11-10].