Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biathlonie Letnim 2019
2018 2020
Data 28 – 30 czerwca 2019
Gospodarz Duszniki-Zdrój
Organizator Polski Związek Biathlonu
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Sprint Tadeusz Nędza-Kubiniec

Joanna Jakieła
Bieg indywidualny Andrzej Nędza-Kubiniec

Magda Piczura
Bieg masowy Grzegorz Guzik

Kamila Żuk

Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim 2019 odbyły się w Dusznikach-Zdroju w dniach 28 – 30 czerwca 2019 roku. O tytuł Mistrza Polski biathloniści rywalizowali w trzech konkurencjach sprincie, biegu indywidualnym oraz biegu ze startu wspólnego.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny 6 km[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 28 czerwca 2019 roku, godz. 10:40

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1. Magda Piczura BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2 (0+0+1+1) 32:06,7
2. Kinga Zbylut BKS WP Kościelisko 2 (0+1+1+0) 32:23,1 +16,4
3. Joanna Jakieła BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 5 (0+0+3+2) 32:38,8 +32,1
4. Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 5 (0+2+0+3) 33:46,7 +1:40,0
5. Anna Mąka BKS WP Kościelisko 5 (0+2+1+2) 34:25,3 +2:18,6
6. Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 6 (2+1+3+0) 34:44,4 +2:37,7
7. Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 7 (2+3+1+1) 35:35,5 +3:28,8
8. Justyna Anna Tupta ZKS Kasina Wielka 9 (1+1+3+4) 36:34,0 +4:27,3
9. Paulina Maria Tupta ZKS Kasina Wielka 6 (1+2+1+2) 36:38,2 +4:31,5
10. Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 9 (1+3+3+2) 37:33,9 +5:27,2
11. Klaudia Wójcik MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 10 (2+3+2+3) 37:47,4 +5:40,7
12. Joanna Koniuszy AZS AWF Katowice /SMS Szklarska Poręba 8 (1+2+1+4) 38:07,0 +6:00,3
13. Wiktoria Celczyńska UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 15 (3+4+3+5) 39:16,2 +7:09,5
14. Olga Fischer MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 7 (3+2+0+2) 41:14,1 +9:07,4
15. Klaudia Szpak AZS AWF Katowice /SMS Szklarska Poręba 13 (3+2+5+3) 43:26,9 +11:20,2
16. Monika Wyszyńska MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 7 (1+1+2+3) 43:57,9 +11:51,2
17. Wiktoria Smakosz UKS Lider Katowice /BOSSM Wodzisław Śląski 8 (2+2+2+2) 44:04,5 +11:57,8

Bieg sprinterski 3 km[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 29 czerwca 2019 roku, godz. 10:40

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Joanna Jakieła BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 1+1 15:01,0
2 Kamila Żuk AZS AWF Katowice 1+3 15:04,4 +3,4
3 Kinga Zbylut BKS WP Kościelisko 2+1 15:50,9 +49,9
4 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 1+1 15:52,7 +51,7
5 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 1+1 16:03,1 +1:02,1
6 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 2+2 16:25,5 +1:24,5
7 Wiktoria Celczyńska UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 0+3 16:32,1 +1:31,1
8 Justyna Anna Tupta ZKS Kasina Wielka 1+3 16:38,2 +1:37,2
9 Joanna Koniuszy AZS AWF Katowice /SMS Szklarska Poręba 1+1 16:40,3 +1:39,3
10 Magda Piczura BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 4+2 17:07,2 +2:06,2
11. Klaudia Wójcik MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+4 17:44,3 +2:43,3
12. Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 4+3 18:36,7 +3:35,7
13. Paulina Maria Tupta ZKS Kasina Wielka 2+5 18:46,9 +3:45,9
14. Olga Fischer MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+2 19:21,4 +4:20,4
15. Monika Wyszyńska MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 0+1 19:26,3 +4:25,3
16. Klaudia Szpak AZS AWF Katowice /SMS Szklarska Poręba 3+2 20:20,1 +5:19,1
17. Marcelina Badacz MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+3 23:23,7 +8:22,7
18. Milena Wojnar MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 3+2 24:14,8 +9:13,8
DNS Wiktoria Smakosz UKS Lider Katowice /BOSSM Wodzisław Śląski
DNS Anna Mąka BKS WP Kościelisko

Bieg masowy 5 km[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 30 czerwca 2019 roku, godz. 10:30

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Kamila Żuk AZS AWF Katowice 2+2+2+1 28:11,6
2 Magda Piczura BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 0+2+2+1 29:20,8 +1:09,2
3 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 3+0+2+3 30:09,6 +1:58,0
4 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 4+2+2+2 30:35,9 +2:24,3
5 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 2+3+2+1 30:38,9 +2:27,3
6 Justyna Anna Tupta ZKS Kasina Wielka 1+4+3+1 30:57,4 +2:45,8
7 Daria Gembicka UKS Lider Katowice /BOSSM Wodzisław Śląski 3+1+1+1 31:31,5 +3:19,9
8 Wiktoria Celczyńska UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 4+3+1+0 31:33,1 +3:21,5
9 Klaudia Wójcik MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+3+2+3 31:50,4 +3:38,8
10 Paulina Maria Tupta ZKS Kasina Wielka 0+2+3+3 32:55,3 +4:43,7
11. Joanna Koniuszy AZS AWF Katowice /SMS Szklarska Poręba 1+3+3+2 33:25,8 +5:14,2
DNF Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 1+3+4+_
DNF Monika Wyszyńska MKS Duszniki Zdrój 2+0+2+_
DNS Joanna Jakieła BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane
DNS Kinga Zbylut BKS WP Kościelisko
DNS Olga Fischer MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba
DNS Weronika Leśniara UKN Melafir Czarny Bór

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny 7 km[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 28 czerwca 2019 roku, godz. 10:00

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1. Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko 3 (0+0+1+2) 32:28,9
2. Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 5 (1+3+1+0) 32:42,2 +13,3
3. Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 5 (1+2+0+2) 33:30,9 +1:02,0
4. Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 5 (1+1+2+1) 33:35,2 +1:06,3
5. Przemysław Pancerz AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 2 (0+0+0+2) 33:35,7 +1:06,8
6. Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 6 (1+1+1+3) 33:38,8 +1:09,9
7. Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 4 (2+1+0+1) 33:58,4 +1:29,5
8. Michał Neumann AZS AWF Katowice /SMS Zakopane 7 (2+1+1+3) 34:26,1 +1:57,2
9. Wojciech Filip AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 6 (1+3+0+2) 34:26,9 +1:58,0
10. Mateusz Gierczyk AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 4 (1+1+2+0) 35:11,3 +2:42,4
11. Patryk Bryn MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 8 (1+3+1+3) 35:19,9 +2:51,0
12. Wojciech Janik AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 8 (3+3+1+1) 35:29,9 +3:01,0
13. Norbert Leszczyński AZS AWF Katowice /SMS Duszniki Zdrój 6 (0+3+1+2) 35:30,4 +3:01,5
14. Tadeusz Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 5 (1+1+0+3) 36:04,0 +3:35,1
15. Kacper Guńka BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 10 (2+5+0+3) 36:19,2 +3:50,3
15. Wojciech Skorusa BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 9 (1+4+1+3) 36:19,2 +3:50,3
17. Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko 7 (2+0+3+2) 36:19,9 +3:51,0
18. Łukasz Bałęczny AZS AWF Katowice /SMS Duszniki Zdrój 8 (3+1+3+1) 36:28,9 +4:00,0
19. Tomasz Zięba BKS WP Kościelisko 7 (2+2+1+2) 36:34,4 +4:05,5
20. Dawid Woźniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 5 (0+4+0+1) 36:38,9 +4:10,0
21. Mateusz Piela BLKS Żywiec 4 (1+1+1+1) 37:57,6 +5:28,7
22. Mateusz Bełtowski UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 8 (2+3+1+2) 38:15,2 +5:46,3
23. Eryk Dobrzyński MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 9 (4+2+1+2) 39:26,4 +6:57,5
24. Sebastian Ochap MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 10 (2+2+3+3) 40:07,9 +7:39,0
25. Marcin Kos UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 8 (3+1+1+3) 41:33,6 +9:04,7
26. Rafał Zaremba UKS Statima Biathlon Team 17 (4+5+4+4) 44:41,3 +12:12,4
27. Mateusz Marcinkowski MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 7 (2+4+0+1) 45:22,9 +12:54,0
28. Tomasz Wojewski PKO Harpagan Gdańsk /SMS Szklarska Poręba 12 (1+4+4+3) 47:02,5 +14:33,6
DNF Jakub Grudzień AZS AWF Katowice /SMS Duszniki Zdrój 2+_+_+_

Bieg sprinterski 4 km[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 29 czerwca 2019 roku, godz. 10:00

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Tadeusz Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 0+0 16:43,7 -
2 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 1+2 16:58,8 +15,1
3 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 0+3 17:03,6 +19,9
4 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 3+1 17:04,6 +20,9
5 Przemysław Pancerz AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 0+2 17:20,3 +36,6
6 Wojciech Filip AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 2+2 17:22,9 +39,2
7 Wojciech Janik AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 3+1 17:24,0 +40,3
8 Dawid Woźniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 0+0 17:24,7 +41,0
9 Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko 1+1 17:32,3 +48,6
10 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 2+4 17:43,9 +1:00,2
11. Kacper Guńka BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2+4 17:53,6 +1:09,9
12. Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko 2+3 18:03,3 +1:19,6
13. Wojciech Skorusa BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2+3 18:03,9 +1:20,2
14. Norbert Leszczyński AZS AWF Katowice /SMS Duszniki Zdrój 3+1 18:13,5 +1:29,8
14. Michał Neumann AZS AWF Katowice /SMS Zakopane 2+4 18:13,5 +1:29,8
16. Patryk Bryn MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 2+3 18:15,5 +1:31,8
17. Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 3+1 18:16,0 +1:32,3
18. Mateusz Gierczyk AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 1+2 18:33,4 +1:49,7
19. Łukasz Bałęczny AZS AWF Katowice /SMS Duszniki Zdrój 3+2 19:07,6 +2:23,9
20. Eryk Dobrzyński MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+2 19:14,9 +2:31,2
21. Sebastian Ochap MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 2+2 19:15,7 +2:32,0
22. Tomasz Zięba BKS WP Kościelisko 3+3 19:25,2 +2:41,5
23. Mateusz Piela BLKS Żywiec 3+1 20:16,7 +3:33,0
24. Rafał Zaremba UKS Statima Biathlon Team 3+5 21:08,1 +4:24,4
25. Marcin Kos UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 4+3 22:25,9 +5:42,2
26. Tomasz Wojewski PKO Harpagan Gdańsk /SMS Szklarska Poręba 1+3 22:35,9 +5:52,2
27. Mateusz Marcinkowski MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+3 23:02,9 +6:19,2
DNS Mateusz Bełtowski UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów

Bieg masowy 6 km[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 30 czerwca 2019 roku, godz. 10:00

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 2+0+0+1 28:33,6
2 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 1+0+2+3 28:55,3 +21,7
3 Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko 3+1+1+0 29:17,1 +43,5
4 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 1+2+2+3 29:32,6 +59,0
5 Wojciech Skorusa BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 3+1+1+1 29:51,3 +1:17,7
6 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 4+2+1+1 30:12,2 +1:38,6
7 Tadeusz Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 0+0+0+3 30:32,5 +1:58,9
8 Kacper Guńka BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 3+2+2+1 30:48,6 +2:15,0
9 Patryk Bryn MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 4+0+2+4 31:19,5 +2:45,9
10 Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 3+2+3+1 31:20,6 +2:47,0
11. Tomasz Zięba BKS WP Kościelisko 2+2+2+1 31:57,3 +3:23,7
12. Kacper Rutkowski UKN Melafir Czarny Bór /BOSSM Czarny Bór 3+2+1+2 33:05,6 +4:32,0
13. Mateusz Gierczyk AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 3+2+2+1 33:34,9 +5:01,3
14. Sebastian Ochap MKS Duszniki Zdrój /SMS Duszniki Zdrój 3+3+2+2 33:36,2 +5:02,6
15. Andrzej Guzek UKS Lider Katowice /SMS Szklarska Poręba 1+5+1+3 35:16,4 +6:42,8
16. Mateusz Piela BLKS Żywiec 0+2+3+1 35:33,6 +7:00,0
DNF Tomasz Wojewski PKO Harpagan Gdańsk /SMS Szklarska Poręba 2+2+_+_
DNS Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]