Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2016
2015 2017
Data 19 – 21 sierpnia 2016
Gospodarz Czechy Letohrad
Organizator Polski Związek Biathlonu
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint Monika Hojnisz

Grzegorz Guzik
Bieg pościgowy Monika Hojnisz

Grzegorz Guzik

Mistrzostwa Polski w biathlonie na Nartorolkach 2016 odbyły się w czeskim Letohradzie w dniach od 19 do 21 sierpnia 2016 roku. O tytuł mistrza Polski biathloniści rywalizowali w dwóch konkurencjach – sprincie i biegu pościgowym.

Mistrzynią Polski wśród kobiet została Monika Hojnisz zwyciężając w obydwu konkurencjach. Wśród mężczyzn jej wyczyn powtórzył Grzegorz Guzik.

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Letohrad, 20 sierpnia 2016 roku, godz. 14:45

Miejsce Zawodniczka Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 1+1 20:07,1
2 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 3+1 21:06,0 +58,9
3 Kamila Żuk MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 1+2 21:35,2 +1:28,1
4 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 1+2 21:52,4 +1:45,3
5 Anna Mąka BKS WP Kościelisko 0+3 21:57,5 +1:50,4
6 Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 2+2 22:00,9 +1:53,8
7 Dominika Bielecka KS Ski Team Wodzisław Śląski 1+4 23:00,9 +2:53,8
8 Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 1+1 23:06,1 +2:59,0
9 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 2+2 24:51,0 +4:43,9
10 Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 0+1 25:14,9 +5:07,8
11 Natalia Gruchała MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 1+1 25:47,4 +5:40,3

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Letohrad, 20 sierpnia 2016 roku, godz. 15:30

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 0+0 25:12,0
2 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 0+1 25:54,0 +42,0
3 Krzysztof Pływaczyk UKN Melafir Czarny Bór 1+1 26:29,7 +1:17,7
4 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 0+2 26:44,6 +1:32,6
5 Rafał Penar AZS AWF Katowice 1+0 26:55,1 +1:43,1
6 Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław 0+2 27:15,7 +2:03,7
7 Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 2+1 27:55,2 +2:43,2
8 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP-Kościelisko 0+2 27:58,6 +2:46,6
9 Marcin Piasecki AZS AWF Katowice 2+0 29:06,5 +3:54,5
10 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 2+3 29:10,7 +3:58,7
11 Tomasz Zięba BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2+0 29:23,3 +4:11,3
12 Mariusz Wtorek AZS AWF Wrocław 0+0 29:23,4 +4:11,4
13 Tomasz Jakieła BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2+1 29:39,5 +4:27,5
14 Paweł Leja BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 3+1 30:32,0 +5:20,0
15 Tadeusz Nędza Kubiniec BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 3+2 30:48,4 +5:36,4
16 Aleksander Piech AZS AWF Katowice 2+4 31:05,5 +5:53,5
17 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 3+3 31:18,7 +6:06,7
18 Michał Gach AZS AWF Katowice 3+3 31:51,3 +6:39,3
19 Mikołaj Miś MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 4+5 34:02,4 +8:50,4
20 Robert Szczepaniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+3 34:14,1 +9:02,1

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Letohrad, 21 sierpnia 2016 roku, godz. 11:05

Miejsce Zawodniczka Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 0+0+2+0 31:50,2
2 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 0+1+2+0 31:56,8 +6,6
3 Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 1+0+0+1 32:25,3 +35,1
4 Anna Mąka BKS WP Kościelisko 0+1+2+2 33:58,9 +2:08,7
5 Kamila Żuk MKS Duszniki Zdrój/SMS Duszniki Zdrój 2+2+0+2 34:02,1 +2:11,9
6 Dominika Bielecka KS Ski Team Wodzisław Śląski 3+1+3+1 36:27,7 +4:37,5
7 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 4+2+1+1 37:06,3 +5:16,1
8 Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 4+2+1+1 58,08,8 +7:08,6
9 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 3+2+3+1 40:10,4 +8:20,2
10 Natalia Gruchała MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 2+2+0+0 41:38,2 +9:48,0
11 Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 3+1+0+4 42:41,3 +10:51,1

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Letohrad, 21 sierpnia 2016 roku, godz. 11:45

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 0+1+2+2 34:35,1
2 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 2+1+2+1 34:55,7 +20,6
3 Krzysztof Pływaczyk UKN Melafir Czarny Bór 1+0+2+1 35:09,9 +34,8
4 Łukasz Szczurek BKS WP-Kościelisko 0+2+2+2 32:14,2 +1:39,1
5 Rafał Penar AZS AWF Katowice 1+1+2+3 37:09,3 +2:34,2
6 Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 1+1+2+1 37:36,0 +3:00,9
7 Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław 2+1+2+1 37:56,0 +3:20,9
8 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 3+1+1+1 38:14,6 +3:39,5
9 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 3+0+1+3 38:22,8 +3:47,7
10 Tadeusz Nędza Kubiniec BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 0+1+3+2 38:38,6 +4:03,5
11 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko 2+3+1+4 39:00,2 +4:25,1
12 Tomasz Jakieła BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 2+1+2+1 39:43,1 +5:08,0
13 Tomasz Zięba BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 3+1+2+2 40:27,6 +5:52,5
14 Mariusz Wtorek AZS AWF Wrocław 2+2+2+2 41:28,7 +6:53,6
15 Michał Gach AZS AWF Katowice 1+2+2+2 42:17,3 +7:42,2
16 Robert Szczepaniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 1+3+3+1 43:34,8 +8:59,7
17 Paweł Leja BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 5+3+0+5 43:46,0 +9:10,9
18 Aleksander Piech AZS AWF Katowice 3+3+2+2 44:12,3 +9:37,2
19 Mikołaj Miś MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 3+3+3+3 46:38,3 +12:03,2
DNS Marcin Piasecki AZS AWF Katowice

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]