Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2017
2016 2018
Data 31 sierpnia – 2 września 2017
Gospodarz Duszniki-Zdrój
Organizator Polski Związek Biathlonu
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint Magdalena Gwizdoń

Grzegorz Guzik
Bieg pościgowy Monika Hojnisz

Mateusz Janik

Mistrzostwa Polski w biathlonie na Nartorolkach 2017 odbyły się w Dusznikach Zdroju w dniach od 31 sierpnia do 2 września 2017 roku. O tytuł mistrza Polski biathloniści rywalizowali w dwóch konkurencjach – sprincie i biegu pościgowym.

Mistrzyniami Polski wśród kobiet zostały Magdalena Gwizdoń w sprincie oraz Monika Hojnisz w biegu pościgowym. Wśród mężczyzn złoty medal w sprincie zdobył Grzegorz Guzik, natomiast w konkurencji biegu pościgowego mistrzostwo Polski zdobył Mateusz Janik.

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 02 września 2017 roku, godz. 19:45

Miejsce Zawodniczka Klub Strzelanie Czas Strata
1 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 1+1 20:01,9
2 Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 1+1 20:06,1 +4,2
3 Kamila Żuk AZS AWF Katowice 0+1 20:25,0 +23,1
4 Kinga Mitoraj BKS WP-Kościelisko 0+2 20:27,6 +25,7
5 Krystyna Guzik AZS AWF Katowice 1+2 20:47,8 +45,9
6 Anna Mąka BKS WP-Kościelisko 0+0 20:57,0 +55,1
7 Karolina Pitoń BKS WP-Kościelisko 3+0 21:11,6 +1:09,7
8 Weronika Nowakowska AZS AWF Katowice 4+0 21:21,9 +1:20,0
9 Natalia Tomaszewska BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 1+1 22:39,7 +2:37,8
10 Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 2+1 22:55,6 +2:53,7
11 Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice 1+3 24:13,1 +4:11,2
12 Klaudia Szpak MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 2+2 25:41,1 +5:39,2
13 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 4+3 25:51,9 +5:50,0
14 Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 2+2 26:07,5 +6:05,6
15 Patrycja Rutecka MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 3+2 26:50,1 +6:48,2

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 02 września 2017 roku, godz. 20:15

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 1+1 27:28,0
2 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko 0+0 27:54,9 +26,9
3 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 0+1 28:22,8 +54,8
4 Przemysław Pancerz AZS AWF Wrocław 2+0 28:46,4 +1:18,4
5 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 0+0 28:55,3 +1:27,3
6 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 5+1 29:09,9 +1:41,9
7 Tomasz Jakieła BKS WP-Kościelisko 2+2 30:17,2 +2:49,2
8 Tomasz Zięba BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 1+2 30:57,7 +3:29,7
9 Tadeusz Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 0+1 31:00,0 +3:32,0
10 Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław 3+0 31:12,9 +3:44,9
11 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 1+5 31:22,3 +3:54,3
12 Michał Gach AZS AWF Katowice 3+1 31:33,1 +4:05,1
13 Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 1+2 31:36,0 +4:08,0
14 Wojciech Skorusa BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 3+1 31:47,4 +4:19,4
15 Michał Neumann BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 1+1 31:59,8 +4:31,8
16 Szymon Kaczyński AZS AWF Katowice 2+1 32:09,1 +4:41,1
17 Paweł Leja AZS AWF Katowice 1+2 32:19,7 +4:51,7
18 Artur Żebrowski PKO Harpagan Gdańsk /SMS Szklarska Poręba 1+2 33:36,0 +6:08,0
19 Robert Szczepaniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 2+3 33:59,6 +6:31,6
20 Patryk Jakieła IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 2+3 34:14,5 +6:46,5
21 Michał Krzanowski IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 1+0 36:22,1 +8:54,1
22 Jerzy Krzanowski IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 2+2 37:34,7 +10:06,7
23 Natan Celmer UKS Karlik Chorzów 4+4 38:33,3 +11:05,3
DNF Oleh Patlasov

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 03 września 2017 roku, godz. 11:45

Miejsce Zawodniczka Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz AZS AWF Katowice 1+0+0+1 29:08,1
2 Krystyna Guzik AZS AWF Katowice 2+0+1+1 +13,2
3 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 2+3+1+0 +1:29,7
4 Kinga Mitoraj BKS WP Kościelisko 2+0+1+2 +1:36,7
5 Kamila Żuk AZS AWF Katowice 1+2+3+1 +2:26,5
6 Weronika Nowakowska AZS AWF Katowice 1+4+2+1 +3:17,1
7 Anna Mąka BKS WP-Kościelisko 1+3+1+0 +4:01,8
8 Karolina Pitoń BKS WP-Kościelisko 1+3+3+1 +4:18,9
9 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 0+1+1+1 +5:41,4
10 Natalia Tomaszewska BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 2+3+2+2 +7:35,5
11 Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław 1+4+2+1 +8:10,3
12 Klaudia Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 1+3+1+1 +9:17,0
13 Klaudia Szpak MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 2+3+3+0 +9:36,1
14 Patrycja Rutecka MKS Karkonosze Jelenia Góra/SMS Szklarska Poręba 2+1+2+1 +11:14,3
DNS Patrycja Hojnisz AZS AWF Katowice

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Duszniki-Zdrój, 03 września 2017 roku, godz. 12:15

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 1+0+0+0 30:24,2
2 Andrzej Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko 3+0+0+0 +1:26,0
3 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 1+2+1+3 +1:47,9
4 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 3+1+1+1 +2:28,7
5 Przemysław Pancerz AZS AWF Wrocław 1+2+2+2 +2:45,7
6 Łukasz Sidorowicz AZS AWF Katowice 1+1+2+0 +3:21,2
7 Tadeusz Nędza Kubiniec BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 1+0+1+0 +3:27,8
8 Tomasz Jakieła BKS WP-Kościelisko 2+2+1+1 +3:49,8
9 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 2+1+2+2 +3:56,5
10 Tomasz Zięba BKS WP Kościelisko/SMS Zakopane 2+0+2+2 +4:10,7
11 Michał Gach AZS AWF Katowice 0+2+1+1 +4:24,0
12 Paweł Leja AZS AWF Katowice 1+3+1+1 +5:50,5
13 Wojciech Skorusa BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 0+2+2+2 +6:29,3
14 Patryk Jakieła IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 3+0+2+1 +7:02,8
15 Tomasz Jurczak AZS AWF Wrocław 4+2+3+2 +7:34,5
16 Michał Neumann BKS WP-Kościelisko/SMS Zakopane 2+3+2+3 +7:54,3
17 Oleh Patlasov 0+0+2+3 +8:43,1
18 Szymon Kaczyński AZS AWF Katowice 0+3+3+3 +9:05,3
19 Robert Szczepaniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 1+0+2+2 +9:05,5
20 Michał Krzanowski IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 2+0+2+1 +10:49,3
21 Natan Celmer UKS Karlik Chorzów 2+0+4+3 +11:59,0
22 Jerzy Krzanowski IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 2+4+2+4 +14:32,8
DNS Bartłomiej Filip AZS AWF Wrocław
DNF Artur Żebrowski PKO Harpagan Gdańsk /SMS Szklarska Poręba 1+...+...+...

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]