Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biathlonie na Nartorolkach 2019
2018 2020
Data 20–22 września 2019
Gospodarz Czarny Bór
Organizator Polski Związek Biathlonu
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint Grzegorz Guzik

Monika Hojnisz-Staręga
Bieg pościgowy Grzegorz Guzik

Monika Hojnisz-Staręga

Mistrzostwa Polski w biathlonie na Nartorolkach 2019 odbyły się w Czarnym Borze w dniach od 20 do 22 września 2019 roku. O tytuł mistrza Polski biathloniści rywalizowali w dwóch konkurencjach – sprincie i biegu pościgowym.

Seniorzy[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 21 września 2019 roku

Miejsce Zawodniczka Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz-Staręga KS AZS AWF Katowice 3 (0+3) 18:56,4
2 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 1 (1+0) 19:13,7 +17,3
3 Kamila Żuk KS AZS AWF Katowice 5 (2+3) 20:01,1 +1:04,7
4 Anna Mąka BKS WP Kościelisko 3 (2+1) 20:16,9 +1:20,5
5 Joanna Jakieła BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 4 (2+2) 20:21,8 +1:25,4
6 Magda Piczura BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2 (1+1) 20:30,4 +1:34,0
7 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 4 (3+1) 20:32,3 +1:35,9
8 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 1 (1+0) 21:11,3 +2:14,9
8 Natalia Tomaszewska KS AZS AWF Katowice /SMS Zakopane 4 (2+2) 21:11,3 +2:14,9
10 Karolina Janko UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 4 (1+3) 21:16,4 +2:20,0

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 21 września 2019 roku

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 2 (2+0) 25:00,8
2 Mateusz Janik KS AZS AWF Wrocław 3 (2+1) 26:12,1 +1:11,3
3 Przemysław Pancerz KS AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 3 (1+2) 26:21,2 +1:20,4
4 Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko 2 (2+0) 26:40,7 +1:39,9
5 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 4 (1+3) 26:44,6 +1:43,8
6 Mateusz Gierczyk KS AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 2 (0+2) 27:36,1 +2:35,3
7 Tadeusz Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 1 (0+1) 27:45,0 +2:44,2
8 Wojciech Skorusa BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 2 (0+2) 28:07,6 +3:06,8
9 Łukasz Sidorowicz KS AZS AWF Katowice 4 (2+2) 28:13,1 +3:12,3
10 Dawid Woźniak MKS Karkonosze Jelenia Góra /SMS Szklarska Poręba 1 (0+1) 28:17,4 +3:16,6

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 22 września 2019 roku

Miejsce Zawodniczka Klub Strzelanie Czas Strata
1 Monika Hojnisz-Staręga KS AZS AWF Katowice 5 (0+2+1+2) 29:27,5
2 Kamila Żuk KS AZS AWF Katowice 5 (2+1+0+2) 29:40,0 +12,5
3 Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec 2 (0+0+0+2) 29:59,9 +32,4
4 Anna Mąka BKS WP Kościelisko 3 (1+0+1+1) 31:05,1 +1:37,6
5 Karolina Pitoń BKS WP Kościelisko 5 (0+3+1+1) 31:58,3 +2:30,8
6 Magda Piczura BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 3 (0+0+2+1) 32:11,6 +2:44,1
7 Joanna Jakieła BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 8 (4+1+1+2) 32:57,8 +3:30,3
8 Natalia Tomaszewska KS AZS AWF Katowice /SMS Zakopane 5 (1+1+2+1) 33:23,4 +3:55,9
9 Kamila Cichoń IKN GÓRNIK Iwonicz-Zdrój 4 (2+0+1+1) 34:54,2 +5:26,7
10 Wiktoria Celczyńska UKS Statima Biathlon Team /SMS Chorzów 4 (0+3+0+1) 36:20,6 +6:53,1

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Czarny Bór, 22 września 2019 roku

Miejsce Zawodnik Klub Strzelanie Czas Strata
1 Grzegorz Guzik BLKS Żywiec 7 (1+2+2+2) 34:18,5
2 Mateusz Janik KS AZS AWF Wrocław 5 (2+1+0+2) 34:41,5 +23,0
3 Andrzej Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko 4 (1+2+0+1) 36:11,9 +1:30,4
4 Łukasz Szczurek BKS WP Kościelisko 9 (2+2+3+2) 34:59,2 +2:17,7
5 Tadeusz Nędza-Kubiniec BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 4 (1+2+1+0) 36:45,5 +2:27,0
6 Marcin Szwajnos BKS WP Kościelisko /SMS Zakopane 4 (2+1+0+1) 37:12,9 +2:54,4
7 Przemysław Pancerz KS AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 10 (2+2+2+4) 37:17,0 +2:58,5
8 Łukasz Bałęczny KS AZS AWF Katowice /SMS Duszniki Zdrój 5 (0+1+2+2) 37:19,2 +3:00,7
9 Mateusz Gierczyk KS AZS AWF Wrocław /BOSSM Czarny Bór 5 (1+2+0+2) 37:53,3 +3:34,8
10 Łukasz Sidorowicz KS AZS AWF Katowice 6 (1+1+3+1) 38:09,8 +3:51,3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]