Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2006
2005 2007
Data 18 stycznia – 22 stycznia 2006
Gospodarz Polska Wisła/ Kubalonka
Organizator PZN
Liczba konkurencji 8

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2006 – zawody w biegach narciarskich, które rozegrano w dniach 18 stycznia – 22 stycznia 2006 na trasach C.O.S. Istebna Kubalonka w Wiśle.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Gold medal icon.svg Złoto Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Brąz Źródło
18 stycznia 2006 ? CET Sprint stylem klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk Sylwia Jaśkowiec Kornelia Marek [1][2]
18 stycznia 2006 Sprint stylem klasycznym mężczyzn Janusz Krężelok Maciej Kreczmer Andrzej Michałek
19 stycznia 2006 ? CET 5 km stylem dowolnym kobiet Sylwia Jaśkowiec Kornelia Marek Anna Staręga [3]
19 stycznia 2006 10 kmstylem dowolnym mężczyzn Janusz Krężelok Maciej Kreczmer Tomasz Kałużny
21 stycznia 2006 ? CET Sztafeta 4×5 km kobiet AZS AWF Katowice[a] LKS Witów Mszana Górna[b] MKS Halicz Ustrzyki Dolne[c] [4]
21 stycznia 2006 Sztafeta 4×10 km mężczyzn AZS AWF Katowice[d] MKS Halicz Ustrzyki Dolne I[e] LKS Poroniec Poronin I[f]
22 stycznia 2006 ? CET 15 km stylem klasycznym kobiet Sylwia Jaśkowiec Kornelia Marek Anna Staręga [5]
22 stycznia 2006 30 kmstylem klasycznym mężczyzn Maciej Kreczmer Kamil Fundanicz Piotr Śliwka

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Justyna Kowalczyk Finał A
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec Finał A
Bronze medal icon.svg Kornelia Marek Finał A
4. Marcela Marcisz Finał A
5. Weronika Przyczynek Finał B
6. Monika Napor Finał B
7. Dominika Parniewicz Finał B
8. Alicja Mrowca Finał B
9. Daria Śliwka 1/4 finału
10. Małgorzata Kleszczyńska 1/4 finału

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Janusz Krężelok Finał A
Silver medal icon.svg Maciej Kreczmer Finał A
Bronze medal icon.svg Andrzej Michałek Finał A
4. Piotr Kocoń Finał A
5. Kamil Fundanicz Finał B
6. Piotr Śliwka Finał B
7. Rafał Węgrzyn Finał B
8. Grzegorz Gril Finał B
9. Mariusz Hluchnik 1/4 finału
10. Paweł Fundanicz 1/4 finału

5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 16.58,2 min
Silver medal icon.svg Kornelia Marek 17.32,6 min
Bronze medal icon.svg Anna Staręga 17.46,5 min
4. Urszula Zapotoczna 18.01,4 min
5. Kinga Bieszczad 18.16,1 min
6. Aleksandra Prekurat 18.24,6 min
7. Weronika Przyczynek 18.32,5 min
8. Beata Szymańczak 18.35,3 min
9. Magdalena Ligocka 18.56,3 min
10. Marcela Marcisz 18.59,9 min

10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Janusz Krężelok 29.30,7 min
Silver medal icon.svg Maciej Kreczmer 29.46,5 min
Bronze medal icon.svg Tomasz Kałużny 30.38,7 min
4. Rafał Węgrzyn 31.37,2 min
5. Kamil Fundanicz 31.43,6 min
6. Sławomir Jałowiczor 32.00,2 min
7. Mariusz Michałek 32.04,2 min
8. Piotr Tkacz 32.07,0 min
9. Dawid Waluś 32.09,0 min
10. Bogusław Gracz 32.26,3 min

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Klub Czas Strata
Gold medal icon.svg AZS AWF Katowice 1:14.50,9 h
Silver medal icon.svg LKS Witów Mszana Górna 1:19.27,5 h
Bronze medal icon.svg MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:19.55,7 h
4. UKS Rawa Siedlce 1:20.26,2 h
5. UMKS Marklowice 1:21.53,8 h

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Klub Czas Strata
Gold medal icon.svg AZS AWF Katowice 2:08.37,6 h
Silver medal icon.svg MKS Halicz Ustrzyki Dolne I 2:11.25,2 h
Bronze medal icon.svg LKS Poroniec Poronin I 2:14.34,7 h
4. AZS Zakopane 2:17.43,0 h
5. UMKS Marklowice 2:18.07,5 h
6. LKS Poroniec Poronin II 2:22.00,8 h
7. MKS Halicz Ustrzyki Dolne II 2:27,19,7 h
8. UKS Rawa Siedlce 2:29.12,0 h
9. LKS Witów Mszana Górna 2:29.20,6 h
10. MKS Wodzisław Śląski 2:42.43,7 h

15 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 54.15,6 min
Silver medal icon.svg Kornelia Marek 54.41,8 min
Bronze medal icon.svg Anna Staręga 56.51,2 min
4. Urszula Zapotoczna 57.09,7 min
5. Monika Długa 57.58,6 min
6. Aleksandra Prekurat 58.22,2 min
7. Marcela Marcisz 58.37,0 min
8. Weronika Przyczynek 1:01.20,9 h
9. Alicja Mrowca 1:03.42,2 h
10. Monika Napora 1:05.41,7 h

30 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Kreczmer 1:32.40,0 h
Silver medal icon.svg Kamil Fundanicz 1:36.24,8 h
Bronze medal icon.svg Piotr Śliwka 1:36.47,4 h
4. Grzegorz Bril 1:37.39,3 h
5. Paweł Fundanicz[g] 1:37.43,8 h
6. Sławomir Jałowiczor 1:38.44,1 h
7. Arkadiusz Małyjurek 1:39.16,1 h
8. Mariusz Michałek 1:39.18,0 h
9. ? 1:39.23,2 h
10. Piotr Kocoń 1:40.42,4 h

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Weronika Przyczynek, Kornelia Marek, Małgorzata Kleszczyńska, Sylwia Jaśkowiec
  2. Skład drużyny: Paulina Maciuszek, Joanna Rapta, Anna Trybuła, Monika Napara
  3. Skład drużyny: Ewelina Marcisz, Katarzyna Horodejczuk, Marcela Marcisz, Monika Długa
  4. Skład drużyny: Mariusz Hluchnik, Piotr Śliwka, Dawid Waluś, Janusz Krężelok
  5. Skład drużyny: Bartosz Fundanicz, Piotr Tkacz, Rafał Węgrzyn, Kamil Fundanicz
  6. Skład drużyny: Marcin Branas, Bogusław Gracz, Józef Tatar, Andrzej Leśnik
  7. Źródło umieszcza Fundanicza zarówno na 5., jak i na 9. pozycji. Reprezentowany klub w przypadku 5. miejsca (AZS AWF Katowice) jest taki sam jak w 2005 i 2007.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kalendarz imprez w narciarstwie biegowym 2005/2006 [zip]. nks.com.pl. [dostęp 06-09-2017].
  2. MP 2006 Sprinty dla Kowalczyk i Krężeloka. sport.olza.pl. [dostęp 13-04-2016].
  3. MP 2006 5 km i 10 dla Jaśkowiec i Krężeloka. sport.olza.pl. [dostęp 13-04-2016].
  4. MP 2006 sztafety kobiet i mężczyzn. sport.olza.pl. [dostęp 13-04-2016].
  5. MP 2006 15 km i 30 dla Jaśkowiec i Kreczmera. sport.olza.pl. [dostęp 13-04-2016].