Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2009
2008 2010
Data 25 – 1 kwietnia 2009
Gospodarz Polska Szklarska Poręba/ Jakuszyce
Organizator PZN
Liczba konkurencji 10

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2009 – zawody w biegach narciarskich rozegrane w dniach 25 marca – 1 kwietnia 2009 na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, w ramach których wyłoniono medalistów mistrzostw Polski.

Cztery złote medale indywidualnie i jeden drużynowo zdobyła Justyna Kowalczyk. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Maciej Kreczmer, który zdobył trzy złote krążki.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Konkurencja Gold medal icon.svg Złoto Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Brąz Źródło
25 marca 12:06 CET 15 km stylem klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk Sylwia Jaśkowiec Paulina Maciuszek [1][2]
25 marca 12:10 CET 30 km stylem klasycznym mężczyzn Maciej Kreczmer Janusz Krężelok Mariusz Michałek [1][3]
27 marca 13:54 CET 1,2 km sprint stylem klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk Sylwia Jaśkowiec Marcela Marcisz [4][5]
27 marca 13:54 CET 1,2 km sprint stylem klasycznym mężczyzn Janusz Krężelok Maciej Kreczmer Maciej Staręga [4][6]
28 marca 11:58 CET 5 km stylem dowolnym kobiet Justyna Kowalczyk Sylwia Jaśkowiec Kornelia Marek [7][8]
28 marca 12:00 CET 10 km stylem dowolnym mężczyzn Maciej Kreczmer Janusz Krężelok Bogusław Gracz [7][9]
30 marca 12:00 CET 4x5 km sztafeta kobiet AZS AWF Katowice 1[a] AZS AWF Katowice 2[b] MKS Halicz Ustrzyki Dolne[c] [10][11]
30 marca 12:18 CET 4x10 km sztafeta mężczyzn AZS AWF Katowice 1[d] LKS Poroniec Poronin 1[e] LKS Poroniec Poronin 2[f] [10][12]
1 kwietnia 11:26 CET 30 km stylem dowolnym kobiet Justyna Kowalczyk Sylwia Jaśkowiec Kornelia Marek [13][14]
1 kwietnia 11:26 CET 45 km stylem dowolnym mężczyzn Maciej Kreczmer Mariusz Michałek Krzysztof Stec [13][15]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Bieg na 15 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Justyna Kowalczyk 46:37,0 min
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 47:54,7 min +1:17,7 min
Bronze medal icon.svg Paulina Maciuszek 48:27,6 min +1:50,6 min
4. Kornelia Marek 48:30,7 min +1:53,7 min
5. Martyna Galewicz 51:29,1 min +4:52,1 min
6. Agnieszka Szymańczak 52:11,9 min +5:34,9 min
7. Marcela Marcisz 53:24,4 min +6:47,4 min
8. Justyna Mordarska 53:47,8 min +7:10,8 min
9. Monika Fundanicz 54:13,7 min +7:36,7 min
10. Anna Staręga 55:12,0 min +8:35,0 min

Bieg na 30 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Kreczmer 1:24:35,1 h
Silver medal icon.svg Janusz Krężelok 1:25:13,6 h +38,5 s
Bronze medal icon.svg Mariusz Michałek 1:28:01,1 h +3:26,0 min
4. Krzysztof Stec 1:31:13,5 h +6:38,4 min
5. Wojciech Biskup 1:31:22,9 h +6:47,8 min
6. Maciej Staręga 1:32:12,9 h +7:37,8 min
7. Rafał Węgrzyn 1:33:40,9 h +9:05,8 min
8. Sebastian Gazurek 1:33:54,5 h +9:19,4 min
9. Paweł Bagiński 1:33:58,5 h +9:23,4 min
10. Marcin Rzeszótko 1:34:21,0 h +9:45,9 min

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Justyna Kowalczyk Finał A
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec Finał A
Bronze medal icon.svg Marcela Marcisz Finał A
4. Paulina Maciuszek Finał A
5. Justyna Mordarska Finał B
6. Ewelina Marcisz Finał B
7. Agnieszka Szymańczak Finał B
8. Martyna Galewicz Finał B

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Janusz Krężelok Finał A
Silver medal icon.svg Maciej Kreczmer Finał A
Bronze medal icon.svg Maciej Staręga Finał A
4. Tomasz Kałużny Finał A
5. Wojciech Biskup Finał B
6. Mateusz Nuciak Finał B
7. Andrzej Leśnik Finał B
8. Piotr Kocoń Finał B

Bieg na 5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Justyna Kowalczyk 12:45,0 min
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 13:36,6 min +51,5 s
Bronze medal icon.svg Kornelia Marek 14:08,9 min +1:23,9 min
4. Paulina Maciuszek 14:26,2 min +1:41,1 min
5. Magdalena Kozielska 14:35,3 min +1:50,3 min
6. Martyna Galewicz 14:48,7 min +2:03,7 min
7. Anna Staręga 14:53,2 min +2:08,1 min
8. Marcela Marcisz 14:55,1 min +2:10,0 min
9. Justyna Mordarska 15:14,8 min +2:29,8 min
10. Ewelina Marcisz 15:21,1 min +2:36,0 min

Bieg na 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Kreczmer 24:30,2 min
Silver medal icon.svg Janusz Krężelok 24:50,5 min +20,2 s
Bronze medal icon.svg Bogusław Gracz 25:24,9 min +54,7 s
4. Mariusz Michałek 25:38,3 min +1:08,1 min
5. Maciej Staręga 25:50,4 min +1:20,2 min
6. Adam Kwak 26:03,2 min +1:32,9 min
7. Krzysztof Stec 26:07,1 min +1:36,8 min
8. Wojciech Biskup 26:23,8 min +1:53,5 min
9. Sebastian Gazurek 26:36,3 min +2:06,1 min
10. Jan Antolec 26:56,7 min +2:26,4 min

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Klub Czas Strata
Gold medal icon.svg AZS AWF Katowice I 58:13,0 min
Silver medal icon.svg AZS AWF Katowice I 1:01:52,9 h +3:39,9 min
Bronze medal icon.svg MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:03:22,6 h ++5:09,6 min
4. LKS Poroniec Poronin 1:03:35,8 h +5:22,8 min
5. UKS Rawa Siedlce 1:03:46,3 h +5:33,3 min
6. AZS AWF Kraków Zakopane 1:06:20,8 h +8:07,8 min
7. MKS Karkonosze Jelenia Góra 1:07:49,2 h +9:36,2 min

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Klub Czas Strata
Gold medal icon.svg AZS AWF Katowice I 1:46:36,9 h
Silver medal icon.svg LKS Poroniec Poronin I 1:47:53,9 h +1:17,0 min
Bronze medal icon.svg LKS Poroniec Poronin II 1:55:43,7 h +9:06,8 min
4. MKS Halicz Ustrzyki Dolne 1:57:02,4 h +10:25,5 min
5. MKS Karkonosze Jelenia Góra 1:58:47,3 h +12:10,4 min
6. NKS trójwieś Beskidzka 1:59:01,7 h +12:24,8 min
7. AZS AWF Katowice II 2:02:23,4 h +15:46,5 min
8. UKN pod Stróżą Miszkowice 2:06:17,5 h +19:40,6 min
9. LKS Poroniec Poronin III 2:13:10,8 h +26:33,9 min

Bieg na 30 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Justyna Kowalczyk 1:22:34,8 h
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 1:24:17,6 h +1:42,7 s
Bronze medal icon.svg Kornelia Marek 1:27:20,0 h +4:45,2 min
4. Marcela Marcisz 1:32:04,3 h +9:29,4 min
5. Martyna Galewicz 1:33:43,5 h +11:08,7 min
6. Anna Staręga 1:35:42,7 h +13:07,8 min
7. Agnieszka Szymańczak 1:36:26,3 h +13:51,4 min
8. Natalia Grzebisz 1:38:26,7 +15:51,9 min
9. Monika Fundanicz 1:39:50,0 h +17:15,2 min
10. Agata Marek 1:44:21,3 h +21:46,4 min
DNF Paulina Maciuszek nie ukończyła

Bieg na 45 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Kreczmer 1:57:53,9 h
Silver medal icon.svg Mariusz Michałek 2:00:23,9 h +2:30,0 min
Bronze medal icon.svg Krzysztof Stec 2:01:02,9 h +3:09,0 min
4. Rafał Węgrzyn 2:06:06,0 h +8:12,1 min
5. Radosław Szwade 2:08:08,2 h +10:14,3 min
6. Wojciech Biskup 2:12:22,4 h +14:28,4 min
7. Jakub Mroziński 2:22:05,5 h +24:11,6 min
DNF Tomasz Kałużny nie ukończył
DNF Adam Kwak nie ukończył
DNS Piotr Kocoń nie ukończył
DNS Bartosz Fundanicz nie ukończył
DNS Kamil Fundanicz nie ukończył
DNS Paweł Opyrchał nie ukończył
DNS Adrian Hajduk nie ukończył

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Kowalczyk z mistrzostwem Polski. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  2. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  3. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  4. a b Kowalczyk i Krężelok mistrzami Polski w sprincie. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  5. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  6. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  7. a b Kowalczyk po raz trzeci. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  8. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  9. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  10. a b AZS AWF Katowice mistrzami Polski w sztafetach. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  11. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  12. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  13. a b Kowalczyk i Kreczmer mistrzami Polski na 30 km i 50 km. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  14. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].
  15. Wyniki. pzn.pl. [dostęp 2017-09-12].