Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2010
2009 2011
Data 25 – 27 marca 2010
Gospodarz Polska Szklarska Poręba/Jakuszyce
Organizator PZN
Liczba konkurencji 6

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2010 – zawody w biegach narciarskich, rozegrane w dniach 25-27 marca 2010 na Polanie Jakuszyckiej, w ramach których wyłoniono medalistów mistrzostw Polski. Pierwotnie zawody miały się odbyć na trasach Kubalonki[potrzebny przypis].

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Godzina Miejscowość Konkurencja Gold medal icon.svg Złoto Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Brąz Źródło
25 marca 2010 11:30 CET Polana Jakuszycka 1x1,1 km sprint stylem dowolnym kobiet Sylwia Jaśkowiec Magdalena Kozielska Paulina Maciuszek [1]
25 marca 2010 12:00 CET Polana Jakuszycka 1x1,1 km sprint stylem klasycznym mężczyzn Maciej Kreczmer Janusz Krężelok Sebastian Gazurek [2]
26 marca 2010 10:00 CET Polana Jakuszycka 5 km stylem klasycznym kobiet Paulina Maciuszek Sylwia Jaśkowiec Ewelina Marcisz [3]
26 marca 2010 10:30 CET Polana Jakuszycka 10 km stylem klasycznym mężczyzn Maciej Kreczmer Sebastian Gazurek Mariusz Michałek [4]
27 marca 2010 10:30 CET Polana Jakuszycka 15 km stylem dowolnym kobiet Sylwia Jaśkowiec Paulina Maciuszek Magdalena Kozielska [5]
27 marca 2010 9:00 CET Polana Jakuszycka 30 km stylem dowolnym mężczyzn Sebastian Gazurek Tomasz Kałużny Jan Antolec [5]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec Finał A
Silver medal icon.svg Magdalena Kozielska Finał A
Bronze medal icon.svg Paulina Maciuszek Finał A
4. Aleksandra Prekurat Finał A
5. Anna Staręga Finał B
6. Agnieszka Szymańczak Finał B
7. Natalia Grzebisz Finał B
8. Dorota Zapała Finał B
9. Monika Fundanicz 1/4 finału
10. Emilia Romanowicz 1/4 finału

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Kreczmer Finał A
Silver medal icon.svg Janusz Krężelok Finał A
Bronze medal icon.svg Sebastian Gazurek Finał A
4. Tomasz Kałużny Finał A
5. Maciej Staręga Finał B
6. Tomasz Kaczmarzyk Finał B
7. Andrzej Nędza-Kubiniec Finał B
8. Bogusław Gracz Finał B
9. Andrzej Leśnik 1/4 finału
10. Radosław Szwade 1/4 finału

Bieg na 5 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Paulina Maciuszek 16:50,20 min
Silver medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 16:53,10 min +2,9 s
Bronze medal icon.svg Ewelina Marcisz 17:40,50 min +50,3 s
4. Marcela Marcisz 18:18,10 min +1:27,90 min
5. Martyna Galewicz 18:27,40 min +1:37,20 min
6. Monika Fundanicz 18:51,20 min +2:01,00 min
7. Anna Staręga 18:53,80 min +2:03,60 min
8. Aleksandra Prekurat 19:32,40 min +2:42,20 min
9. Anna Słowiok 19:42,20 min +2:52,00 min
10. Natalia Grzebisz 19:44,70 min +2:54,50 min

Bieg na 10 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Maciej Kreczmer 30:20,30 min
Silver medal icon.svg Sebastian Gazurek 31:32,30 min +1:12,00 min
Bronze medal icon.svg Mariusz Michałek 31:57,20 min +1:36,90 min
4. Janusz Krężelok 32:06,30 min +1:46,00 min
5. Krzysztof Stec 32:53,30 min +2:33,00 min
6. Tomasz Kałużny 32:59,40 min +2:39,10 min
7. Tomasz Kaczmarzyk 33:06,80 min +2:46,50 min
8. Maciej Staręga 33:24,80 min +3:04,50 min
9. Bogusław Gracz 33:26,10 min +3:05,80 min
10. Janusz Zając 33:50,80 min +3:30,50 min

Bieg na 15 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Sylwia Jaśkowiec 37:08,30 min
Silver medal icon.svg Paulina Maciuszek 37:59,00 min +50,7 s
Bronze medal icon.svg Magdalena Kozielska 39:52,90 min +2:44,6 s
4. Martyna Galewicz 39:53,70 min +2:45,40 min
5. Ewelina Marcisz 40:59,10 min +3:50,80 min
6. Agata Marek 41:13,10 min +4:04,80 min
7. Natalia Grzebisz 41:19,00 min +4:10,70 min
8. Anna Staręga 41:24,20 min +4:15,90 min
9. Aleksandra Prekurat 41:30,20 min +4:21,90 min
10. Monika Fundanicz 41:33,40 min +4:25,10 min

Bieg na 30 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Czas Strata
Gold medal icon.svg Sebastian Gazurek 1:11:45,30 h
Silver medal icon.svg Tomasz Kałużny 1:12:53,20 h +1:07,90 min
Bronze medal icon.svg Jan Antolec 1:12:53,90 +1:08,60 min
4. Bogusław Gracz 1:12:55,70 h +1:10,40 min
5. Krzysztof Stec 1:13:06,10 h +1:20,80 min
6. Maciej Staręga 1:15:43,60 h +3:58,30 min
7. Radosław Szwade 1:15:44,50 h +3:59,20 min
8. Wojciech Biskup 1:18:09,10 h +6:23,80 min
9. Andrzej Nędza-Kubiniec 1:18:11,40 h +6:26,10 min
10. Sławomir Szczecina 1:18:20,20 h +6:34,90 min

Przypisy[edytuj | edytuj kod]