Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2020
2019 2021
Data 31 stycznia–2 lutego 2020
29 lutego–1 marca 2020 (Bieg Piastów)
Gospodarz Polska Zakopane
Szklarska Poręba (Bieg Piastów)
Organizator PZN
Zwycięzcy
Sprint Polska Monika Skinder

Polska Kamil Bury
10/15 km Polska Izabela Marcisz

Polska Dominik Bury
25/50 km Polska Justyna Kowalczyk

Polska Dominik Bury
Sztafeta AZS-AWF Katowice I
LKS Markam Wiśniowa Osieczany I

Mistrzostwa Polski w Biegach Narciarskich 2020 – zawody w biegach narciarskich rozegrane od 31 stycznia do 2 lutego 2020 w Zakopanem.

Do mistrzostw Polski zaliczały się także zawody rozegrane w ramach Biegu Piastów, które odbyły się 29 lutego i 1 marca w Szklarskiej Porębie[1].

Organizatorami mistrzostw byli Polski Związek Narciarski (PZN), Tatrzański Związek Narciarski, Dolnośląski Związek Narciarski i Stowarzyszenie Biegu Piastów.

Konkursy rozegrane w dniach 1–2 lutego były jednocześnie zawodami Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup. W zawodach startowali przedstawiciele Słowacji.

Prawo startu w mistrzostwach Polski seniorów w konkurencjach biegowych mieli zawodnicy posiadający aktualną II klasę sportową, jak również posiadający licencje zawodnicze, badania lekarskie i ubezpieczenie. Zawody zostały przeprowadzone zgodnie z przepisami NRS oraz Wytycznymi Sportowymi PZN na sezon 2019/2020.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość Godzina Konkurencja Gold medal icon.svg Złoto Silver medal icon.svg Srebro Bronze medal icon.svg Brąz Źródło
31 stycznia 2020 Zakopane 13:00 CET bieg sztafetowy 4×5 km kobiet LKS Markam Wiśniowa Osieczany I MKS Halicz Ustrzyki Dolne LKS Witów SKI Mszana Górna [2]
31 stycznia 2020 14:00 CET bieg sztafetowy 4×7,5 km mężczyzn AZS-AWF Katowice I UKS Regle Kościelisko UKS Rawa Siedlce [3]
1 lutego 2020 11:00 CET Sprint stylem dowolnym kobiet Monika Skinder Izabela Marcisz Weronika Kaleta [4]
1 lutego 2020 Sprint stylem dowolnym mężczyzn Kamil Bury Maciej Staręga Kacper Antolec [5]
2 lutego 2020 ? CET 10 km stylem klasycznym kobiet Izabela Marcisz Monika Skinder Weronika Kaleta [6]
2 lutego 2020 ? CET 15 km stylem klasycznym mężczyzn Dominik Bury Mateusz Haratyk Kamil Bury
1 marca 2020 Szklarska Poręba ? CET 25 km stylem klasycznym kobiet Justyna Kowalczyk Marcelina Wojtyła Weronika Jarecka [7]
29 lutego 2020 50 km stylem klasycznym mężczyzn Dominik Bury Kacper Antolec Krzysztof Małkiński [8]

Wyniki Kobiet[edytuj | edytuj kod]

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Zakopane 31 stycznia 2020 r.

Pozycja Klub Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg LKS Markam Wiśniowa Osieczany I
Weronika Kaleta
Anna Żółtak
Karolina Kaleta
Iwona Piekarz
1:04:52,0 h
15:14,7 min
18:35,5 min
13:31,5 min
17:30,5 min
Silver medal icon.svg MKS Halicz Ustrzyki Dolne
Luiza Motyka
Oliwia Buśko
Emilia Kwaśniak
Andżelika Szyszka
1:08:14,2 h
18:56,5 min
17:07,3 min
16:52,9 min
15:17,2 min
Bronze medal icon.svg LKS Witów SKI Mszana Górna
Ewelina Kołodziej
Magdalena Murzyn
Aleksandra Kołodziej
Gabriela Dawiec
1:11:50,7 h
18:01,6 min
21:12,7 min
15:27,0 min
17:09,4 min
4. LKS Markam Wiśniowa Osieczany II
Kinga Dróżdż
Renata Król
Izabela Dudzik
Izabela Banach
1:15:33,2 h
19:52,7 min
20:07,0 min
16:54,4 min
18:39,1 min
5. UKS Rawa Siedlce
Rozalia Prokurat
Joanna Bronisz
Anna Bielecka
Oliwia Pawełko
1:16:36,5 h
18:16,7 min
20:44,7 min
17:48,4 min
19:46,7 min

Sprint[edytuj | edytuj kod]

Zakopane 1 lutego 2020 r.

Pozycja Zawodniczka Strata
1./Gold medal icon.svg Polska Monika Skinder Finał
2./Silver medal icon.svg Polska Izabela Marcisz Finał
3./Bronze medal icon.svg Polska Weronika Kaleta Finał
4./4. Polska Eliza Rucka Finał
5./5. Polska Karolina Kaleta Finał
6./– Słowacja Barbora Klementová Finał
7./6. Polska Magdalena Kobielusz Półfinał (1)
8./– Słowacja Mária Danielová Półfinał (2)
9./– Słowacja Kristina Sivokova Półfinał (2)
10./7. Polska Marcelina Wojtyła Półfinał (1)
11./8. Polska Anna Berezecka Półfinał (1)
12./9. Polska Andżelika Szyszka Półfinał (2)

10 km[edytuj | edytuj kod]

Zakopane 2 lutego 2020 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
1./Gold medal icon.svg Polska Izabela Marcisz 31:22,7
2./Silver medal icon.svg Polska Monika Skinder 32:16,7 +54,0
3./Bronze medal icon.svg Polska Weronika Kaleta 33:18,8 +1:56,1
4./4. Polska Karolina Kaleta 34:14,6 +2:51,9
5./5. Polska Magdalena Kobielusz 34:29,5 +3:06,8
6./6. Polska Karolina Kukuczka 34:50,9 +3:28,2
7./– Słowacja Barbora Klementová 34:56,9 +3:34,2
8./– Słowacja Kristina Sivokova 34:59,2 +3:36,5
9./7. Polska Laura Legierska 35:16,2 +3:53,5
10./8. Polska Marcelina Wojtyła 36:12,2 +4:49,5

25 km[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 1 marca 2020 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Polska Justyna Kowalczyk 1:25:39,5
Silver medal icon.svg Polska Marcelina Wojtyła 1:28:00,7 +2:21,2
Bronze medal icon.svg Polska Weronika Jarecka 1:30:02,8 +4:23,3
4. Polska Andżelika Szyszka 1:31:35,8 +5:56,3
5. Polska Kinga Mareczek 1:36:41,8 +11:02,3
6. Polska Kamila Boczkowska 1:36:47,8 +11:08,3
7. Polska Aleksandra Ciepiela 1:37:00,9 +11:21,4
8. Polska Anna Żółtak 1:37:02,0 +11:22,5
9. Polska Roksana Ciborowska 1:44:11,7 +18:32,2
10. Polska Karolina Chudzikiewicz 1:45:29,5 +19:50,0

Wyniki Mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Sztafeta[edytuj | edytuj kod]

Zakopane 31 stycznia 2020 r.

Pozycja Klub Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg AZS-AWF Katowice I
Kamil Bury
Dominik Bury
Krzysztof Małkiński
Kacper Antolec
1:17:40,1 h
20:08,3 min
19:00,5 min
19:16,5 min
19:14,8 min
Silver medal icon.svg UKS Regle Kościelisko
Robert Bugara
Mateusz Chowaniak
Kamil Wójcik
Sebastian Bryja
1:20:26,8 h
21:02,8 min
20:39,1 min
20:12,1 min
18:32,8 min
Bronze medal icon.svg UKS Rawa Siedlce
Arkadiusz Posiadała
Maciej Staręga
Piotr Sobiczewski
Paweł Klisz
1:20:58,2 h
22:28,5 min
20:24,9 min
19:13,3 min
18:51,5 min
DNF AZS-AWF Katowice II
Michał Skowron
Dawid Damian
Wojciech Pelczar
Dawid Bril

20:21,1 min
21:13,8 min

DNF MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra







Sprint[edytuj | edytuj kod]

Zakopane 1 lutego 2020 r.

Pozycja Zawodniczka Strata
1./Gold medal icon.svg Polska Kamil Bury 3:47,45
2./Silver medal icon.svg Polska Maciej Staręga +0,64
3./Bronze medal icon.svg Polska Kacper Antolec 0,69
4./4. Polska Mateusz Haratyk +1,70
5./5. Polska Michał Skowron +1,97
6./6. Polska Paweł Klisz +6,93
7./7. Polska Piotr Sobiczewski Półfinał (1)
8./8. Polska Sebastian Bryja Półfinał (2)
9./– Słowacja Ján Koristek Półfinał (2)
10./9. Polska Dawid Damian Półfinał (1)
11./10. Polska Łukasz Gazurek Półfinał (2)
12./11. Polska Krzysztof Małkiński Półfinał (1)

15 km[edytuj | edytuj kod]

Zakopane 2 lutego 2020 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
1./Gold medal icon.svg Polska Dominik Bury 39:46,1
2./Silver medal icon.svg Polska Mateusz Haratyk 40:56,5 +1:10,4
3./Bronze medal icon.svg Polska Kamil Bury 41:38,5 +1:52,4
4./– Słowacja Peter Mlynár 42:02,3 +2:16,2
5./4. Polska Maciej Staręga 42:30,8 +2:44,7
6./5. Polska Kacper Antolec 42:37,2 +2:51,1
7./6. Polska Michał Skowron 42:49,7 +3:03,6
8./– Słowacja Ján Koristek 42:57,0 +3:10,9
9./7. Polska Mateusz Chowaniak 43:18,6 +3:32,2
10./8. Polska Paweł Klisz 43:40,6 +3:54,5

50 km[edytuj | edytuj kod]

Szklarska Poręba 29 lutego 2020 r.

Pozycja Zawodniczka Czas Strata
Gold medal icon.svg Polska Dominik Bury 2:07:17,0
Silver medal icon.svg Polska Kacper Antolec 2:09:44,3 +2:27,3
Bronze medal icon.svg Polska Krzysztof Małkiński 2:10:13,8 +2:56,8
4. Polska Jan Antolec 2:13:36,9 +6:19,9
5. Polska Paweł Klisz 2:14:56,3 +7:39,3
6. Polska Arkadiusz Posiadała 2:21:48,3 +14:31,3
7. Polska Mateusz Szczotka 2:25:35,5 +18:18,5
8. Polska Daniel Iwanowski 2:27:07,7 +19:50,7
9. Polska Adrian Cheba 2:29:03,4 +21:46,4
10. Polska Maciej Zdziechowski 3:08:32,9 +1:01:15,9

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]