Mistrzostwa Polski w Judo 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Judo 2010
2009 2011
Data 24 - 26 września 2010
Gospodarz Koszalin


54. edycja Mistrzostw Polski w judo odbyła się w dniach 24-26 września 2010 roku w Koszalinie.

Turniej odbył się w Hali Sportów Walki ZOS Gwardia przy ul. Fałata 34. Organizatorem zawodów był Klub Judo Samuraj. W imprezie startowało 247 zawodników i zawodniczek.

Przed 21 laty w mistrzostwach kraju w Koszalinie rywalizowali jedynie judocy, natomiast kobiety startowały w tym mieście po raz pierwszy.

Mistrzostwa Polski OPEN odbyły się w Gliwicach 12 czerwca 2010 (startowali mężczyźni w kategoriach do 75 kg i powyżej 75 kg).

Medaliści 54. mistrzostw Polski[edytuj | edytuj kod]

kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
48 kg Katarzyna Pułkośnik (OKS Narew Łapy) Kinga Kubicka (Flota Gdynia) Ewa Konieczny (GKS Czarni Bytom)
Joanna Stankiewicz (UKS „Judo-Rawa” Rawa Mazowiecka)
52 kg Zuzanna Pawlikowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) Monika Cabaj (KS AZS AWFiS Gdańsk) Marta Kubań (Gwardia Warszawa)
Martyna Martynowicz (Gwardia Opole)
57 kg Agata Perenc (Polonia Rybnik) Justyna Karpała (KJ AZS Opole) Małgorzata Bielak (KS Samuraj Koszalin)
Izabela Mirus (TS Wisła Kraków)
63 kg Halima Mohamed-Seghir (SGKS Wybrzeże Gdańsk) Barbara Mirus (TS Wisła Kraków) Anna Brysz (GKS Czarni Bytom)
Paulina Węglarz (TS Wisła Kraków)
70 kg Katarzyna Kłys (TK Wisła Kraków) Beata Rainczuk (GKS Czarni Bytom) Barbara Białas (GKS Czarni Bytom)
Hanna Las (KS AZS AWFiS Gdańsk)
78 kg Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) Katarzyna Wójtowicz (WKS Śląsk Wrocław) Katarzyna Furmanek (KS AZS AWFiS Gdańsk)
Agnieszka Podkówka (AZS AWF Wrocław)
+78 kg Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) Karolina Lampkowska (GKS Czarni Bytom) Monika Bank (Gwardia Opole)
Joanna Jaworska (KS AZS AWFiS Gdańsk)
open Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) Daria Pogorzelec (SGKS Wybrzeże Gdańsk) Katarzyna Wójtowicz (WKS Śląsk Wrocław)
Beata Rainczuk (GKS Czarni Bytom)

mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
60 kg Sebastian Janicki (WKS Śląsk Wrocław) Grzegorz Wieczorek (GKS Czarni Bytom) Łukasz Golus (GKS Czarni Bytom)
Łukasz Kiełbasiński (UKJ Ryś Warszawa)
66 kg Tomasz Kowalski (KJ AZS Opole) Paweł Zagrodnik (GKS Czarni Bytom) Ignacy Rudawiec (AZS Gliwice)
Grzegorz Lewiński (UKJ AON Warszawa)
73 kg Tomasz Adamiec (UKJ Ryś Warszawa) Piotr Kurkiewicz (UKJ Ryś Warszawa) Adam Brysz (GKS Czarni Bytom)
Adam Czyż (UKJ Ryś Warszawa)
75 kg Dirk Van Tichelt (Belgia) Aliaksei Ramanchuk (UKS 3 Piła) Aleksander Kowalski (AZS Gliwice)
Michał Kubieniec (GKS Czarni Bytom)
+ 75 kg Janusz Wojnarowicz (GKS Czarni Bytom) Przemysław Jaroszewski (UKS Narew Łapy) Łukasz Koleśnik (AZS AWF Wrocław)
Piotr Deka (KS Gwardia Łódź)
81 kg Łukasz Błach (AZS AWF Wrocław) Tomasz Lisowski (GKS Czarni Bytom) Jakub Kubieniec (GKS Czarni Bytom)
Marcin Partyka (GKS Czarni Bytom)
90 kg Krzysztof Węglarz (TS Wisła Kraków) Robert Krawczyk (GKS Czarni Bytom) Łukasz Koleśnik (AZS AWF Wrocław)
Marcin Kośniewski (KJ AZS Opole)
100 kg Przemysław Matyjaszek (GKS Czarni Bytom) Jakub Wójcik (Gwardia Wrocław) Tomasz Domański (AZS AWFiS Gdańsk)
Wincenty Krawczyk (GKS Czarni Bytom)
+100 kg Maciej Sarnacki (AZS AWF Warszawa) Janusz Wojnarowicz (GKS Czarni Bytom) Paweł Smoliniec (AZS AWFiS Gdańsk)
Janusz Cichowski (SGKS Wybrzeże Gdańsk)
open Przemysław Matyjaszek (GKS Czarni Bytom) Janusz Wojnarowicz (GKS Czarni Bytom) Przemysław Jaroszewski (UKS Narew Łapy)
Łukasz Koleśnik (AZS AWF Wrocław)

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]