Mistrzostwa Polski w Saneczkarstwie 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mistrzostwa Polski w Saneczkarstwie 2013
2012 2014
Data 27–29 października 2013
Gospodarz Łotwa Sigulda
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Natalia Wojtuściszyn
Jedynki mężczyzn Maciej Kurowski
Dwójki mężczyzn Artur Petyniak
Adam Wanielista
Drużynowo AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski w Saneczkarstwie 2013 odbyły się na torze lodowym w Siguldzie na Łotwie w dniach 27–29 października 2013. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet i mężczyzn, w dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Tytuł mistrzyni Polski w rywalizacji jedynek kobiet wywalczyła reprezentantka UKS Nowiny Wielkie Natalia Wojtuściszyn. W rywalizacji jedynek mężczyzn zwyciężył zawodnik AZS AWF Katowice Maciej Kurowski. W rywalizacji dwójek mężczyzn zwyciężyli reprezentujący klub Śnieżka Karpacz Artur Petyniak i Adam Wanielista[1].

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
1. Gold medal with cup.svg Natalia Wojtuściszyn UKS Nowiny Wielkie 36,001 36,482 1:12,483
2. Silver medal with cup.svg Ewa Kuls UKS Nowiny Wielkie 36,383 36,144 1:12,527 ?
3. Bronze medal with cup.svg Paula Kruk AZS AWF Katowice 36,845 36,383 1:13,228 ?
4. Dagmara Bednarczyk KSS Beskidy 36,808 37,311 1:14,119 ?
5. Oktawia Zych AZS AWF Katowice 36,995 37,368 1:14,263 ?
6. Karolina Honkisz AZS AWF Katowice 37,143 37,545 1:14,688 ?
7. Anna Jamróz UKS Tajfun Nowy Sącz 38,932 39,609 1:18,541 ?
8. Dominika Krupińska ULKS ŁOŚ Gołdap 39,906 41,477 1:21,383 ?
9. Milena Smokowska ULKS ŁOŚ Gołdap 1:41,692 DNF 1:41,692 ?

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
1. Gold medal with cup.svg Maciej Kurowski AZS AWF Katowice 43,321 43,692 1:27,013
2. Silver medal with cup.svg Artur Grudziński UKS Nowiny Wielkie 44,630 45,257 1:29,887 ?
3. Bronze medal with cup.svg Adam Wanielista Śnieżka Karpacz 45,294 45,133 1:30,427 ?
4. Patryk Poręba AZS AWF Katowice 45,992 44,752 1:30,744 ?
5. Mateusz Woźniak UKS Nowiny Wielkie 45,692 45,678 1:31,370 ?
6. Karol Mikrut AZS AWF Katowice 44,374 47,108 1:31,482 ?
7. Artur Petyniak KS Śnieżka Karpacz 45,355 46,306 1:31,661 ?
8. Kamil Rucki UKS Nowiny Wielkie 47,148 46,537 1:33,685 ?
9. Maciek Kiełbasa UKS Tajfun Nowy Sącz NDF
10. Damian Chamielec AZS AWF Katowice 45,828 NDF
11. Damian Dziankowski ULKS Łoś Gołdap NDF
12. Alan Wnuk KSS Beskidy NDF

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Klub 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
1. Gold medal with cup.svg Artur Petyniak / Adam Wanielista Śnieżka Karpacz 36,082 36,990 1:13,072
2. Silver medal with cup.svg Maciej Kurowski / Damian Chamielec AZS AWF Katowice 36,604 37,015 1:13,619 ?
3. Bronze medal with cup.svg Patryk Poręba / Karol Mikrut AZS AWF Katowice 36,317 38,250 1:14,567 ?
4. Artur Grudziński / Kamil Rucki UKS Nowiny Wielkie 36,829 37,766 1:14,595 ?
5. Kamil Gumulak / Patryk Ziarno UKS Tajfun Nowy Sącz 38,716 38,071 1:16,787 ?

Drużynowo[edytuj | edytuj kod]

Lokata Zawodnik Klub 1. zjazd Łączny czas Strata
1. Gold medal with cup.svg AZS AWF Katowice Oktawia Zych 36,935 1:56,573
Maciej Kurowski 36,317
Patryk Poręba / Karol Mikrut 43,321
2. Gold medal with cup.svg KS Śnieżka Karpacz Natalia Wojtuściszyn 36,001 1:57,377 ?
Adam Wanielista 36,082
Artur Petyniak / Adam Wanielista 45,294
3. Bronze medal with cup.svg UKS Nowiny Wielkie Ewa Kuls 36,383 1:57,842 ?
Artur Grudziński 36,829
Artur Grudziński / Kamil Rucki 44,630
4. UKS Tajfun Nowy Sącz Anna Jamróz DNF
Kamil Gumulak
Maciej Kiełbasa / Patryk Ziarno

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Wojtuściszyn i Kurowski najlepsi w Siguldzie (pol.). sport.tvp.pl, 2013-10-29. [dostęp 2013-11-03].